Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 11 hós. Minden...

Kislányom 11 hós. Minden éjjel 1 max 2 óránként kel és csak cicivel alszik vissza. Fog most nem jön, nem úgy néz ki, este bő vacsi is van, nincs meleg sem hideg. Mitől ébred mégis ilyen gyakran, meddig tart ez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit most írok, ne kioktatásként vagy beszólásként tekintsed, hanem egy olyan anyuka tapasztalatának, aki ugyanezen ment végig. :)

Azért ébred, mert ezt szokta meg. Mivel minden alkalommal cicit adtál neki, tehát kvázi megjutalmaztad az ébredést, nagyon hamar ráállt. Ez jó neki és kész.

Hogy meddig fogja még csinálni? Előbb-utóbb valószínűleg leszokik róla magától is, de az hónapokat, sőt talán egy-másfél évet is igénybe vehet. Bizony. Ha ezt nincs türelmed kivárni, neked kell róla leszoktatnod. Lehet, hogy sokan azt fogják javasolni, hogy hagyd sírni az ágyában, de gyanítom, hogy ha a híve lennél ennek, most nem itt tartanátok. Inkább ringasd vagy simogasd az ágyában, kínáld vízzel, hátha elfogadja (cukros teával ne, akkor arra kap rá!)

Az első néhány éjjel valószínűleg húzós lesz, ezért csak akkor állj neki, ha már tényleg végképp eleged van, mert különben feladod, és a kudarcélmény nem jó.

Mi most vagyunk túl a leszoktatáson az egyéves kislányommal, két éve ugyanezt játszottuk el az akkor ugyanennyi idős kisfiammal. Amikor mér eléggé fáradt voltam, mindig arra gondoltam, hogy nekik sem jó, hogy nem tudnak két óránál többet aludni, ezért nem inogtam meg. Csak az eleje volt nehéz, most már minden oké.

Sok sikert!

2013. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam másfél éves, és ugyanezt csinálja. Mondjuk már nem egy-két óránként, de kb. 3-4 alkalommal egy éjjel. Most éppen fogzik is (hátsó rágó foga jön), de amikor nem jött foga, akkor is ébredt. Néha sikerül egy kis simivel vissza altatnom, de általában kéri a cicit. Én úgy gondolom, hogy megvárom míg magától abba hagyja, mert nem szopizik sokáig, 5 perc alatt általában vissza szokott aludni, annyit meg még kibírok, és reménykedem, hogy majd ő egyszer csak abba hagyja, mert nekem nincs szívem leszoktatni, hiszen miattam szokott rá, és akkor egyszer csak elveszem tőle.

De ha nagyon nem bírnám, biztosan én is elgondolkodnék rajta.

Szerintem azért alszanak vissza csak cicivel, mert csak úgy tud ellazulni és elaludni, mert ehhez szokott hozzá, és nem tud egyedül vissza aludni ha felébred.

2013. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!