Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lesz a kisfiam, és...

10 hónapos lesz a kisfiam, és még nem ül. Ugye még nincs lemaradva?

Figyelt kérdés
10 hós lesz nemsokára a fiam, álldogál már régóta, lépeget a kanapé mentén, villámgyorsan mászik, és önnállóan térdepel. Viszont az ülés egyáltalán nem érdekli, mintha eszébe sem jutna, hogy létezik ilyen testhelyzet. Próbáltam, hogy háton fekve megfogom a kis karját, hátha felhúzza magát, de ehelyett kidől oldalra és mászik tovább...ez szerintetek nem gond? Már szinte minden baba az ő korában szépen, önállóan ül...volt, hogy leültettem,mert kiváncsi voltam, hogy úgy marad -e, meg tudná -e magát tartani...és előre dőlt rögtön, majd oldalra, és mászott megint inkább :) mi ilyenkor a teendő - ha van egyáltalán? Türelmes vagyok, igazából csak az érdekelne, hogy másoknál is volt -e hasonló szituáció...?
2013. ápr. 24. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónaposan és 1 hetesen ült ki oldalra, pedig már 2 hónapja lépegetett a bútorok mellett. Én egyáltalán nem aggódtam...egyszerűen nem érdekelte az ülés..ha egy játékkal akart játszani, akkor négykézláb nyúlt érte és csak egy kézzel játszott vele...vagy felrakta az ágyra és akkor két kézzel tudott játszani.

Szerintem kisfiad még nem jött rá, hogy mennyivel könnyebb ülve játszani...mindennek eljön a maga ideje.:)

2013. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én sem aggódom, csak kiváncsi voltam. Már olyan régóta mászik és álldogál, nagyon ügyes baba :) Csak hát általában nem ez szokott lenni a sorrend :D
2013. ápr. 24. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbálok visszaemlékezni.

Azt pontosan megmondom, hogy mikor tartotta a fejét, mikor fordult oldalra, mikor kúszott, mászott, húzta fel magát állásba, mikor kezdett el járni, futni, bukfencezni, beszélni, bilibe pisilni, úszni, futni, számolni, szavalni, írni, zongorázni....de hogy mikor kezdett el ülni??? Hát ezt meg nem mondom.

Ha pedig én az élő emlékezet erre nem emlékszem, akkor biztos, hogy nem is volt olyan fontos...

2013. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok. Még annyit hozzá akartam fűzni, hogy 8 hónaposan állt fel a lányom és állandóan ott szobroztam mögötte, mert ha elvesztette az egyensúlyát vagy nem kapaszkodott jól akkor eldőlt hátrafelé mint egy fa:D

Amióta tud ülni már a fenekére huppan:)

2013. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi,elírtam,nem volt 5 kg,4-4,5 körül volt.
2015. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!