Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sokak szerint nem biztonság...

Ha sokak szerint nem biztonságos, akkor hogyan kerülhet egyáltalán forgalomba?

Figyelt kérdés

Autósülés vásárlás előtt állunk.

Sokat olvasgatok,és azt hallom, olvasom,hogy felelőtlen a szülő,ha nem veszi meg a méregdrága, römer, cybex stb üléseket.

Ha a többi középkategóriás ülés közül választ egy szülő,akkor már rosszul döntött. Csak bevizsgálják ezeket az üléseket,nem?


A kérdés egy másik kérdés ihlette,ahol erről az ülésről érdeklődtek volna: [link]


ez nekem is tetszik


2013. ápr. 24. 13:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Biztosan van az ún. "gagyi" ülések között is biztonságos, de mindenképpen próbáljátok ki, hogy mennyire stabilan áll a kocsiban, mert mi vettünk egy tök gagyit először (tapasztalat híján), ami tök jónak (kényelmesnek) tűnt, viszont az autóba bekötve úgy mozog, hogy attól féltem, hogy egy kanyarnál felborul :(. Valahogy nagyon bután lehetett bekötni, és hiába fogja az öv, az ugye csak hirtelen fékezésnél blokkolja a mozdulatot, viszont ha lassan mozdul el, akkor dűlöngél össze vissza. Vettünk is egy másikat használtan, amit legalább stabilan be lehet kötni.
2013. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Golan Trevize ***** válasza:
Nania Racer SP a minimum, huzat mintájától függően kb. 12-17 ezer forint.
2013. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Amiket most néztem és tetszenek a touragoo, a fisher price, és a pierre cardin


aZt tudom,hogy a nanai a leg-leg alja márka:(

2013. ápr. 24. 15:09
 14/21 anonim ***** válasza:

Szóról-szóra úgy jártunk mi is, mint a 11-es válaszoló. Mi is használtan vettünk Römer-t. Ég és föld a különbség!!!

A másik annyira használhatatlan, hogy még elajándékozni sem merem... Nem tudom, hogy hogyan forgalmazhatnak ilyen sz@rokat.

2013. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Golan Trevize ***** válasza:

"Amiket most néztem és tetszenek a touragoo, a fisher price, és a pierre cardin"


Mind a hármat nagyon gyorsan elfelejteni. Komolyan mondom. Különösen az utolsó kettőt.

2013. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Most komolyan egy nania jobb,mint egy tourago?
2013. ápr. 24. 15:17
 17/21 Golan Trevize ***** válasza:

A Touragoo a Brendon saját márkája.

Nem találok semmi fellelhető információt arról hogy ki gyártja, és hogy egyáltalán tesztelte-e valaki ezeket az üléseket, mivel belpiacos (magyarországi) termékekről van szó.

Lehet, hogy biztonságos ülések, de amíg nincs róluk semmi elérhető információ/teszt, addig én senkinek nem tudom ajánlani.


A Nania lehet, hogy egy fapados ülés, de van töréstesztje, amin "megfelelt" minősítést ért el.

2013. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es, 11-es vagyok. Én is pont így vagyok vele, hogy egyszerűen nincs pofám még ingyen sem odaadni senkinek.
2013. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csatlakozom Golan-hoz,valamikor valóban a legalja ülés volt,de most már tesztelik,és több fajtája a megfelelt kategóriában van.Nekünk a nagyobbnak isofixes Römere van,a kicsinek Bébé Confort Axiss.Mi napi szinten autózunk,és havonta 1-2 alkalommal külföldre is kell mennünk.
2013. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább használtan vegyél egy minőségi ülést, mint egy új gagyit olcsón. Ha nem vett részt balesetben, akkor ugyanolyan biztonságos, mintha újat vennél. És nézz után az ADAC-tesztnek - a német autóklub gyereküléseken végzett töréstesztje.
2013. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!