Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet biztonságos...

Honnan lehet biztonságos alapanyagokat beszerezni a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés

Én eddig magunknak mindig nagy élelmiszerboltokban vásároltam, nem igazán foglalkoztam azzal, hogy miben mi van. Most a babánknak viszont nem merek adni semmit és mindent csak bébiételből kap már több, mint egy hónapja, mert mindentől félek. Ki tudja milyen vegyszerek vannak a zöldségekben és a gyümölcsökben.

Aki így volt mint mi az, hogy csinálta? A piacon sem tudhatom, hogy honnan van az áru. Simán vehetik ugyanott, ahol én.


2013. febr. 4. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
termeljétek meg magatoknak ,ez az egyetlen megoldás! és még így sem tudhatod mi van az esőben, ami a földet öntözi! mert a bio feliratú termékek a polcokon a legnagyobb átvágás!
2013. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Biztos alapanyag az, amit te magad termelsz meg. Amúgy sehol se lehet olyan alapanyagot venni ami totál biztonságos. Minden eladó mondhatja, hogy bio, meg ezt meg azt nem használt a földbe, nem permetezte meg ilyenek. Mondják, csakhogy eladják. Aztán lehet, hogy a földje, egy forgalmas út mellett van.

Én mindig üzletben veszem, Auchan, Tesco, Spar, Penny, Lidl. Egyik gyerekemnek se lett babaként se baja, az üzletben vásárolt zöldségektől.

2013. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdésből egyértelmű, hogy nem tudom én megtermelni. Egy nagyvárosban élünk emeletes házban egy kis lakásban.

Akkor egy kicsit módosítom a kérdést. Nem jobb, biztonságosabb, ha még most, amíg ilyen kicsi (5 hónapos múlt) bébiételt kap? Azokat legalább bevizsgálják.

Amúgy nem vagyok nagy parás, de azért a bolti almára pl. extrém sok vackot rákennek. Nem tudom elképzelni, hogy jót tesz egy 4-5 hónapos babának.

2013. febr. 4. 09:33
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából azért merült fel bennem a kérdés, mert itt szinte mindenki azt írja, hogy Ő készíti a babának a bébiételt és gyakran meg is szólják azt, aki veszi. Én nem lustaságból veszem, amúgy is főzök minden nap, szeretek is főzni, de a lehető legjobbat szeretném a kisbabámnak.
2013. febr. 4. 09:35
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Visszakérdezek:

mennyi idős baba/gyerek eheti szerinted akkor már azt, amit ti?

Merthogy a hozzátáplálás végső célja, hogy a család együtt eszi, amit főzöl.

4-5 hónapos babának még "nem jó", aztán az egy évesnek már jó?

Vagy megvárod az ovit, mert ott már úgysem tudod ellenőrizni még annyira sem, hogy mit kap?


Sajnos nincs "tiszta étel". Mindenben van "valami".

De ez csak elgondolkodtató. Próbálok válaszolni is:


Ha piacon veszed néniktől, akkor jársz legközelebb a "biohoz", mint nagyvárosi.

2013. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, az én véleményem szerint egy 1 éves gyereknek sokkal bátrabban lehet adni már ételeket, mint egy 4-5 hónaposnak.
2013. febr. 4. 09:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor meg mi a kérdés, add neki egy éves koráig az üvegeset, az is teljesen oké lehet. Feltéve hogy bírjátok anyagilag.

Bár szerintem a babák a legjobban arra vágynak, ami apa és anya tányérjában van. Tapasztalat. :o)

2013. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ezen az oldalon szinte minden kérdésemnél lehurrogtak. Pedig ezen az oldalon olvastam számtalanszor, hogy nem vesznek nagy áruházakban zöldséget, gyümölcsöt, húst meg főleg nem, mert nem jó minőségűek. Nincs most időm és kedvem visszakeresni ezeket a kérdéseket, de sajnálom, hogy ilyenkor nekem nem Ők válaszolnak és adnak tanácsot, hogy akkor Ők hogy csinálják.
2013. febr. 4. 09:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam szinte mindig üveges kaját evett, néha még másfél évesen is, ha elutaztunk valahova. Egyszerűen nem ette meg, amit én főztem. Ha anyukám főzött neki, azt se ette meg. Egyedül azt ette meg, amit húslevesben főztem meg neki. Az üveges kaját meg úgy ette, hogy még cupogott is hozzá. Így főleg azt kapta. Most 3 éves lesz, nagyon jó evő, nem válogat, megeszi amit főzök.
2013. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem lehurrogás akart lenni, bocs, ha így hangzott!


De mint írtam, piac:

én az Újpesti piacra járok, ott vásárolok, nénitől. Pl. tojást is. De ha nem jutok el odáig, akkor Lidl vagy Spar zöldségespultjáról vásárolok.

Húst meg a hentesnél, aki a szomszédban van. (Ez szerencse), de a Sparos csomagolt húsok is megbízhatóak, még ha nem is annyira "házi".

2013. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!