Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisfiam szoptatom, de...

6 hetes kisfiam szoptatom, de kevés a tejem, így tápszerrel pótlom. Kap e így elég immunerősítést a babám? Van e valamilyen tanácsotok arra, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés

Császárral született, a tejem is nehezen jött meg.

Sok mindent próbáltam már, hogy több legyen, alkoholmentes sör, sok folyadék, leszívás, stb.. 2-3 óránként enne a kisfiam, de nem termelődik ennyi idő alatt annyi, amennyi neki kellene. Egy idő után elkezd vörösödni, szívja de nem jön több, elkezd sírni, borzasztó szomorú vagyok e miatt!!!


2009. szept. 26. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyümölcsöt már lehetett volna elkezdeni neki!

Ennyi idősen főzeléket is ehetne, és a többi meg tej, és nem lennél szomorú, hogy nincs egész nap tejed.

2009. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kap :)


Szoptass minél gyakrabban 2 mellből, így 2-3 óránként ürül mindkét cici, ez a tejtermelés legjobb serkentője!

Laktoherb tea nekem bejött, esetleg próbáld ki.


Sajnos minél többet pótolsz tápszerrel, annál kevesebb lesz a tej :(


Ha mégsem menne, akkor ne keseredj el, tele van a világ egészséges, erős immunrendszerű tápis babával :)


Rögtön szoptatás után sír vagy picit később?

2009. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vok, az 1. válaszoló 6 hónapot olvasott sztem véletlenül, mielőtt szívrohamot kapsz :)
2009. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Iszol eleget, legalább 3-4 liter folyadékra van szükséged, hogy legyen elegendő mennyiség, amellett szénhidrátban gazdag étel szopi előtt. Pl: tejbegríz, rántott leves piritott zsemlekockával, stb+ normál zöldséges ételek. probáld meg kicsit sűrübben cicire tenni, esetleg változtass a szokásodon, tehát vagy minden szoptatásnál csak az egyik mellből etess, a másikat pihentesd és inni inni, vagy egy szoptatáson belül ebből is abból is etess aztán pihi. Valakinek ez, valakinek az jön be. A maszírozás is segíthet. Nem biztos, hogy jó a tápszer, ráadásul azt cumiból adod gondolom, és az a szopós babákat megzavarja, lehet, hogy nem is az a baja, hogy nincs elég tejed, hanem hogy nem jön elég gyorsan, ha ez a baj a cumit el kell vonni és vissza szokik a cicire. Más a szívási technika a cuminak, mint a cicinek, ha mémis tápit adsz, add kiskanállal vagy rendes kis kávéspohárból. Már újszülött kortól gyönyörűen isznak pohárból. Csecsemős

2009. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, télleg 6 hónapot gondoltam.


Akkor persze szoptasd minél többször! 2 mellből.

2009. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess kétségbe. Szoptasd meg mindig mindkét mellből és mérjed, ha nem evett eleget, akkor még adsz neki tápszert. Semmi gond nincs ebből, próbáld a szoptatást, ha minimális mértékben is, de minél tovább fenntartani. Ha kicsit is tud szopni, az elég az immunrendszerének!!!

Ügyes vagy!

Csak lelkesítésül mondom, hogy az elején én is kiegészítettem tápszerrel, aztán a doki néni utasítására abbahagytam 3 hónapos kora körül és nem volt gond, elég volt neki a szopi is, egy mellből (a másik nem működött...) és 9 hónapig szoptattam.

Ha éhes, ne legyen lelkiismeret-furalásod, nyugodtan egészítsd ki tápszerrel! Az a fő, hogy te nyugodt legyél és akkor minden rendbejön, meglátod! Nehogy ezen idegeskedj, mert akkor kevesebb lesz a tejed is emiatt!!!

2009. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kap! Jók már a mostani tápszerek. Az én kislányom kezdetektől kapott tápszert az anyatej mellé, majd 3 hós korától csak tápszert, mert elapadt a a tejem. Most 9 hós és még nem volt beteg, még az orra sem folyt.
2009. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a megnyugtató és hasznos válaszokat!


Iszom sokat, tejserkentő ételeket eszem, 2-3 óránként szopizik a kisfiam 2 mellről, de szopizik valamennyit és aztán elkezd vörösödni a feje, szívná, de nem jön több tejcsi, és persze ez síráshoz vezet. Lehetséges az is, hogy a cumisüveg után "elkényelmesedett" és nem hajlandó nagyobb erővel szívni. De hogyan vegyem rá, hogy szívja ki rendesen a cicit? Mérni szoktam szopizás után, kb. 60-70-et tud szopizni, és neki 100-ra van szüksége általában, ezért kértem tanácsot, hogyan tudom megnövelni a tejcsi mennyiségemet?!

2009. szept. 27. 08:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
amit az előttem szólók mondtak az mind jó és úgylátom jól csinálod, épp csak a cumitól elkényelmesedhetett a manód és ha már nincs úgy tele nem jön olyan könnyen, jobban kell dolgozni és ők nagyon okosak, természetesen elvárja azt a cumis pótlást. pihentesd egy kicsit büfi aztán tedd újra mellre , ha pedig tovább kiabál adj egy kis teát pohárból hogy megtanulja nincs cumi:) Lesz egy kis sírás, de ezt minden baba aki kapott cumit eljátsza. Légy következetes vele, akkor visszaszokik és jobban dolgozik, mérni sem muszály. Általába annyit szopnak amennyi számukra szükséges, a szervezeted mindig annyit termel, amennyit a baba igényel. Tehát őneki kell rájönnie, ha nem dolgozik a végén kevesebb marad a tejcsi. Erre 2-3 nap alatt rá szoktak jönni. Csecsemős
2009. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak köszönöm szépen! Én is Így gondolom, de nehéz lesz végigcsinálni... Mindenesetre megpróbálom, mert csak anyatejjel szeretném etetni Őt.
2009. szept. 27. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!