Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Szóljak a barátnőmnek, vagy ne?

Figyelt kérdés
Az én babám 5 hónapos, a legjobb barátnőmé 2.Most találkoztunk először,azóta,hogy megszületett a kisfia és kissé elcsodálkoztam néhány dolgok.Meglepett,hogy a gyerekvállalással kapcsolatban leginkább az élettársára hallgat, a védőnő tanácsaival nem is foglalkoznak.A kizárólag anyatejes babával megitatnak naponta egy cumisüvegnyi cukrozott teát és csodálkoznak,hogy nem megfelelően eszik,hízik a baba.Barátnőm az élettársa tanácsára sírni hagyja a babát, újabb elmélete szerint 40 percig sírhat(a munkahelyét egy 50 éves asszony tanácsolta és szerinte ez a helyes) és hasonlók.Nem tartom magam mintaanyának, de nem gondolnám,hogy a teljesen laikus tapasztalat nélküli élettársára kellene hallgatnia a védőnő helyett.szóljak neki szerintetek,vagy inkább ne avatkozzak bele?
2013. ápr. 28. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell beleszólni mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy jónak látja. Elmondanám pl. hogy régebben igenis teáztatni kellett a babákat akkor is ha anyatejesek voltak.. Sőtt ma is van olyan kórház ahol éjszaka cukrosvizet adnak a babáknak, saját szememmel láttam mikor kórházba voltam a fiammal..
2013. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Én nem szólnék bele, biztos ő is találna valami kivetni valót a te gyermekgondozási technikádban. De amúgy igazad van, nem az élettársára kéne hallgatnia, hanem saját magára, az ösztöneire. Nekem pl olyan védőnőm van, hogy ő a legutolsó ember akire hallgatnék.
2013. ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom,nem azért,hogy rólam kéne példát venni,csak ezen a 40 perces síráson nagyon elképedtem.
2013. ápr. 28. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Maximum óvatosan elmesélni hogy te hogyan csináltad, mikor ennyi idős volt a baba. Úgy hogy ne érezze beleszólásnak. Mellesleg én sem értek egyet a cukros löttyökkel, a fiam másfél éves volt mikor először teát ivott:)
2013. ápr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Főleg nem adnék kisbabának anyatej helyett cukros löttyöket, ameddig van anyataej addig nem kell semmi mást adni a hozzátáplálásig... Aztán meg majd csodálkozik, hogy nem lesz teje, meg nem akar szopni a baba... De miért hallgat egy pasira a gyerekkel kapcsolatban? Nincsen anyja / ösztöne, vagy az interneten is sok mindent lehet olvasni, vagy informáicóhoz jutni... Egyébként meg csak úgy megjegyzem, hogy nem biztos, hogy mert régen (vagy sajnos ma) cukros löttyöket itatnak a babákkal kórházakban (!) akkor az jó is. Sőt!
2013. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Azért azt ne vegyük már egy lapra hogy a kórházban néhány korty cukros vizet megitatnak a pár napos babával míg az anyuka teje nem indul be (nálunk is így volt 4300 grammos volt a babám, ordított a szomjúságtól éhségtől hiába volt folyton cicin nekem csak 4.nap hajnalra indult be a tejem) Bizony örültem annak a pár korty cukros víznek.

Az tök más mikor már VAN tej lenne mivel etetni, de inkább elcsapják a hasát egy üveg cukros teával.

Amúgy az egész témába nem tudsz és nem is érdemes beleszólni.

Max. ha kérdezi a véleményed.

Mondjuk szörnyű lehet hallgatni ezt a véleményét hogy 40 percet hagyja sírni a babát...de ha jó barátnőm akkor nyelek egyet... ha meg nem jó akkor nem keresem a társaságát mert lesz ez ennél meredekebb is.

2013. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha ilyen helyzetben bármilyen óvatosan is próbálunk tanácsot adni, vagy elengedik a fülük mellett, vagy megsértődnek.

Nagyon nehéz ez, amióta gyerekem van én is nagyon ki tudok akadni, ha úgy látom, hogy valamit nem helyesen csinálnak a gyereknevelésben. A sírni hagyáson főleg nagyon felháborodok, de sajnos még mindig rengetegen vannak, akik azt az elvet vallják, hogy ha egy kisbaba nem éhes, nem fázik, nincs melege stb, akkor ha sír, az hiszti. Nekem is a szívem szakad meg ilyenkor a babákért. Én ilyenkor általában óvatosan elmondom, hogy én hogy csináltam, meg hogy a saját babámon is tapasztaltam, hogy igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy egy kisbabának alapvető igénye a testközelség, és szerintem kegyetlenség ezt megtagadni tőle. De akiket nem zavar, hogy keservesen könyörög a kisbabájuk az anyjáért, azok úgysem fogják megérteni ezt, szóval sajnos felesleges minden szó.

2013. ápr. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!