Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, ti húzogattátok...

Fiús anyukák, ti húzogattátok a fitymát a picinél? Kinek mit mondott a védőnő vagy a gyerekorvos? és az bevált? Egy hónapos babás anyuka

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki ezt, ki azt. Nekem azt mondták nem kell, inkább húzogattam volna.. akkor most lehet, hogy nem lenne letapadva illetve nem tartana tőle, mikor meg kell fogni.
2013. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Fürdés után kell húzogatni hogy ne tapadjon le. Én olvastam is róla, a férjemet is így nevelték, plusz a védőnő, meg a gyerekorvos, és a kórházban két ápoló is mondta hogy erre figyeljek és lehetőleg ne felejtsem el maximum 2-3 nap maradhat ki, nehogy letapadjon és a benne lévő kosz miatt begennyesedjen, begyulladjon mert az elég kellemetlen betegséget okozhat amiből akár komolyabb műtét is lehet.

Ismerek egy olyan fiatal házaspárt ahol az anyuka évekig nem húzogatta a fitymáját a fiának, és eléggé be volt neki gyulladva és műteni is kellett neki ami a fiának eléggé kellemetlen volt és még most 10 évesen is szenved tőle, mert körülmetélés szerűen le kellett vágniuk a fityma egy részét plusz idegesíti is őt, mert nem fedi rendesen a makkját és könnyebben bekoszolódik még most is.

Az anyuka visszacsinálná az egészet de már későbánat és elég sokan komolyan leszúrták miatta, a férjét is, mert elvileg neki ezt nagyon jól kellett volna tudnia, de sajnos így sem foglalkozik a fiával és ezt már a fél falu megjegyezte nekik.

2013. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Igen, minden este fürdetéskor, semmi probléma nem volt vele.
2013. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy nem kell és nem is szabad húzogatni, baba- és kisgyermek korban még élettani és normális dolog a letapadás, tulajdonképpen egészen kamaszkorig nem jelent problémát, ha le van tapadva, és kamaszkorban általában magától meg is szokott oldódni a probléma.

Én szót fogadtam a gyerekorvosnak, 14 hónapos kisfiam van, nem szoktam neki húzogatni, és nincs is vele semmi gond. Le van még tapadva neki, de ez normális ebben a korban.

2013. ápr. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pont tegnap este valaszoltam egy futyis kerdesre. Ha van kedved olvasd el. Szerintem hamar eldontod kell-e huzgalni vagy sem...
2013. ápr. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Erről annyira megoszlanak a vélemények!

Most fiút várok, és erősen gondolkodom rajta körülmetéltetem még a kórházban!

Minden barátnő fiának le van tapadv, aki nem húzogatta, s most 4-5-6 évesen mindent vihetik hátra rántásra, de van akit műteni kell....

Szóval vagy húzogatni kell miutána haza hozom a kórházból, vagy meg körülmetéltetem.

Mindenki azt mondja ne csináltassam meg, de közben 100 nőből 1 ha látott körülmetélt fütyit, ha olyat látna azt se tudná azt most körül van metélve, vagy sem....

2013. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyerekorvos, a védönő, és a kórházi orvos (aki hazaengedett) is azt mondta h fürdéskor huzogassam. A kisfiam 7 hónapos, teljesen hátrajön neki a bőr.
2013. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem húzogattam. Aztáőn bekerültünk a kórházba, mert a 2 hónapos fiamnak vesemedence gyulladása lett az onnan felszálló baciktól, na azóta húzogatjuk. Teljesen feljön neki, semmi problém avele azóta. 11 hónapos.

Ha lesz még fiam, vele a kezdetektől napi rutin része lesz.

2013. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez az en tegnap esti valaszom:


"Nekunk se jott vissza... A dokihoz mi elvittuk a biztonsag kedveert masfel evesen, megkerdezte hogy gyufa szalltol vastagabb vagy vekonyabb sugarban jon-e a pisi? Nekunk vekonyabb volt felirt kremet ami allergiara valo es a mellekhatasa hogy elnyulositja a bort. Fel evig minden este kentuk es mire kontrollunk volt kilatszott a hugycso. Addigra o mar reg szobatiszta volt. Mondta hogy egy ev mulva randi es megnezi hogy alakul. Hat semmi sem valtozott. A mutettol en is rettegtem hogy altatjak soha tobbe nem kel fel stb... Es felszedtek neki. Elerzestelenitette a doki, a beavatkozasbol semmit nem erzett a gyerek... Mig ki nem ment az a szar... Ne tudd meg.. Visitva pisilt mert fajt neki, orditva furdott es napi 2-3 alkalommal fel kellett huzni... Orditott velem a fiam hogy ne bantsam mert o jo volt... A szivem szakadt bele minden furdesnel... Kepzeld el hogy minden este koppig fel kell huzni, ha meg mutve van es korulmetelik nincs fel centi amit huzni kell. Minden este verte a viz a gyereket olelgettem puszilgattam, mondtam hogy meggyogyitjuk es nem fog fajni o a doktorbacsi en a doktorneni... Hagytam neki ket napot hogy csak immel-ammal huzza fel nyugodjon meg (mert kozben eljutottunk addig hogy bepisilt es bekakilt visitott zokogott almaban hogy o jo volt) gondoltam hagyom megnyugodni. Erre begyulladt neki... Feher valadek stb. Na akkor jott s lefogos, betadinnal kremmel kenegetos, oldattal csepegtetos resz. 2 este utan helyre allt. Kicsi kb 3 mili visszatapadt de ezt mar visszanyujtjuk majd, ezzel mar nem megyunk vissza... ket het kellett mire a pancsi szo nem valtott ki hasmenest.

Lehet rossz tanacsot adok de en ezt ateltem a Fiammal ha a kovetkezo babank is fiu lesz hasonlo helyzetben mutve lesz. A fiamnak 2 het intenziv fajdalom volt nekem rengeteg pofon es rugdosas ahogy vedekezett hogy nehogy felhuzzuk a kukacot.

Kegyetlen lehetett neki! Ha mutve van meg akkor icipici reszt huzol fel... Nincs mindig egy nagyon szuk borreteg amit vissza kell buktatni a makkon ami meg azert viszonylag szeles ahhoz kepest hogy 2 milis luk se volt es.most hirtelen alkalmankent 2 centire kell taguljonn.. Soha tobbe nem kinzom meg igy a gyerekemet."

2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!