Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes baba figyelmét hogyan...

5 hetes baba figyelmét hogyan kössük le?

Figyelt kérdés
Első gyerekes anyuka vagyok, némi bizonytalansággal :) azt szeretném kérdezni, hogy egy 5 hetes kisbaba figyelmét hogyan lehet lekötni? Én énekelgetek neki, mesélek, járkálok vele, sétálunk, de vannak olyan alkalmak, amikor egyik pillanatról a másikra elkezd sírni, és nem tudom, miért, és hogy ilyenkor mit tegyek. Éhes nem lehet, mert nemrég evett, pelus tiszta. Lehet, hogy simán unatkozik...? Próbáljam elaltatni? Szóval a gondom az, hogy mit tegyek, ha számomra ok nélkül elkezd sírni...? Vagy lehet, hogy van oka, csak én nem tudok rájönni, mi az?
2013. ápr. 29. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ő figyelmét ennél jobban nem lehet és nem is kell. Beszélj hozzá, fektesd magadra, járkáljatok, mutasd meg neki a környezetét stb. Ő még leginkább csak alszik. ok nélkül egyik kicsi sem sír. Figyeld, hogy nincs e melege, nem fázik e, kényelmesen fekszik e, nem e a hasa fáj.
2013. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A babák sírnak. Nem azért, mert unatkoznak (ilyen fogalmuk még nem igazán van).

Egyszerűen csak így fejezik ki magukat. Ha fáj mondjuk a kis pocijuk, vagy csak "egyszerűen" így szokják meg a külvilágot. Ez egy alkalmazkodási folyamat.

Amúgy igen, annyit tehetsz, hogy megpróbálod őt figyelni, nézed a jelzéseit, és megpróbálod kitalálni mi lehet a baja. Ez neked is egy tanulási folyamat.

Külön lekötni egy 5 hetes baba figyelmét nem igazán lehet. Amiket leírtál jók: séta, ének, járkálsz vele, mutatsz neki ezt-azt. Aztán majd idővel kevesebbet fog sírni.

2013. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát rendetlenkedik a pocakban a tej, összegyűrődött a kis ing, csip a pelenka - szóval ilyesmiért ordítanak az első 3 hónapban, mintha világvége lenne:)) Ne ijedj meg. Az empátia az anyukákban rohamosan fejlődik az első napoktól egészen 3 évig- utána sok mindent a beszédre bíznak, ezért ez megtorpan.

"énekelgetek neki, mesélek, " -ez nagyon jó! nem is kell több- hidd el, nagyon figyel minden ilyenre! Ebből lesz a beszéd és a gondolkodás az első három évben - nagyon érdekes, ahogy szemünk láttára alakul ez! (most még kicsit riadt vagy, de már 3 hónap után érzed ezt), (2 hónaposan már érzékelik a nappalt és az éjszakát-vagyis, hogy van egy napszak, amikor épp csak a szükségest kapják (kislámpával, sötétben- csendben épp,csakhogy enni kap), és van, amikor világos van, dúdolnak,mesélnek, énekelnek neki:))

Érdemes este egy kis szertartással elbúcsúzni már két hónaptól- kis altató, kis mese-vers)és be az ágyikóba. Nem is hiszed, milyen hamar várja és megnyugtatja ez!!

(Weöres Bóbita, Rongyszőnyeg verseiből. Kodály: Kis emberek dalai - többnyire ezek mentek nálunk 2hó és 2 év között, majd fokozatosan hosszabb mesék. Jó ritmusú, művészi képekkel teli versek kellenek! De nyugodtan ismételgesd, ami tetszik neki- az biztonságot ad) 8 napos kortól csak akkor ébredtek fel, ha betegek voltak.. szerintem hatékony.. és ami még biztos, hogy összefügg, hogy meséltünk MINDEN nap kezdettől fogva 7 éves korig(!):szeretnek olvasni..

2013. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*8 HÓnapos
2013. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2013. ápr. 29. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!