Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos babátok ha beteszi...

1-2 hónapos babátok ha beteszitek a kiságyba elvan "magába"? Hogy kötitek le a figyelmét mikor ilyen picik még?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám és ha nincs alvás idő, fent van és beteszem a kiságyba csak úgy van el ha cumit adok neki,de akkor is csak max fél óráig.

Ti mivel kötitek le a babátokat ennyi hónaposan?

Hogy főztök takarítotok mellette ha fent van?



2012. nov. 28. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kiságyba csak aludni tettem, amúgy járókában feküdt, látott engem is, tudtam hozzá folyamatosan beszélni.

Ha főztem, a pihenőszékében magam mellé raktam konyhában.

A takarítás volt a legjobb. Édesen elaludt ha porszívóztam.

2012. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az én fiam is "imádja" a porszívót :) ha sír és bekapcsolom egyből abbahagyja :D de hát nem mehet a porszívó mindig amikor sír!!

Akkor be kell szereznünk egy pihenőszéket úgy látom.

Nem akarom annyit a kezembe fogni,nem szeretném ha megszokná hogy mindig kézben van. Jó lenne ha egyedül is ellenne.


De még várom a tippeket ötleteket :)

2012. nov. 28. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsed van ha cumival elvan fel orat a kisagyba. Az en fiamnak barhol max. 10 perc volt. En nem igazan tudtam letenni mert barhol megunta. Nagyon nehezen oldottam meg a fozest meg a takaritast. Nallam csak akkor lett jobb a helyzet amikor betoltotte a 7 honapot es maszott mert akkor odamaszott a jatekaihoz, pakolt es lekototte magat. Addig nehez volt.
2012. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem örülhetsz, ha fél órát elvan magában az 1 hónapos babád! :) Az egyik gyerekem 5 percet sem tűrt el, hogy ne vele foglalkozzak, még mosogatni sem volt időm. Egyedül porszívózni tudtam, annak a hangjára általában elaludt. Így mindent akkor csináltam, amikor a férjem itthon volt és addig ő foglalkozott a kicsivel, míg én gyorsan főztem, vagy ő takarított. A másik gyerek most lett 2 hónapos, vele nagyon egyszerű. Ő simán elnézegeti a zenélő forgóját és játékát a kiságyban, de fél órát még ő sem bír ki, max. 10-15 percet. Viszont neki elég ha lát, így viszem magammal. Míg főzök addig a hordozójában csücsül, nézeget, gagyarászik, de elég ha beszélek hozzá. Ha meg takarítok, akkor is viszem egyik szobából a másikba. Így haladok is, neki sem olyan unalmas. Van hogy csak úgy elalszik magától, akkor szoktam olyan dologba kezdeni, ami közben nem tudom egyből felvenni, ha baj van (pl. vécétisztítás, hajmosás, stb.). De még nagyon sokat alszik szerencsére. Persze egy gyerek mellett már minden sokkal nehezebb, lassabb, de azért most úgy érzem nagyon szerencsések vagyunk ezzel a kis csöppséggel, mert ő igazán jó baba. :D Egyébként szerintem egy ekkora babát nem is lehet még lekötni, hogy anyuka órákig takarítgasson, főzzön mellette. :) Sőt, most lehet el foglak keseríteni, de lehet, hogy még később sem fogsz tőle tudni csinálni semmit... A nagyobbik gyermekem mai napig nem játszik egyedül, csak perceket, ott kell ülni vele, pedig már 4 éves múlt. Tehát örülj, hogy fél órát hagy dolgozni a babád, mert egyre többet lesz ébren!
2012. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.,

Miközben a válaszokra vártam elaludt a pici kincsem cumival a szájában :))

Gyanus volt hogy akkora nagy a csend..

2012. nov. 28. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi keveset fogtuk napközben kézben, úgyhogy simán elvolt szinte bármeddig. Plüssöt tettünk mellé, meg a saját kezét lesegette.
2012. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vittem magammal hordozóban, ha abból is kikéretőzött, akkor kendőbe kötöttem és megcsináltam, amit kell.

Nem akarlak elkeseríteni, de embergyerekként a kicsid már Rád szokott az anyaméhben:), nem rontod el ha a közeledben lehet, amikor arra van szüksége. Ilyen piciként pedig a legtöbb csecsemőnek természetes igénye, hogy a szülője közelében legyen, hiszen ott érzi magát biztonságban:).

2012. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!