Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos hőmérséklettől...

Hány fokos hőmérséklettől lehet+ egy 5 hónapos babára rövid ujjút adni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok minden mástól is függ. Babakocsiban viszed (védett helyen van) vagy kézben, van-e szél, ha van mekkora, fázós vagy izzadékony a kicsi.

Kb. 25 foktól egyébként, de ez tényleg változhat, akár 23-30 között is mozoghat az előbbiek függvényében.

2013. ápr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Babakocsiban,elvileg 28 fok lesz ma.Úgy gondoltam,hogy ujjatlan body,rövid ujjú rá,meg egy kis boleró.Plusz vékony pléd,ha szükséges.
2013. ápr. 29. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos a fiam. De van egy 12 éves lányom is. ( na nem is ez a lényeg - csak azért írtam le hogy tudd nem vagyok kezdő anyuka)


Ha annyira meleg lesz hogy már te is csak rövidujjúban bírod ki, ráadásul szélcsendes idő lesz ( nyilván neki a babakocsiba nem is annyira jár a levegő), akkor nyugodtan adhatsz rá rövidujjú bodyt. De ujjatlan bodyt ne adj alá!!!

Most gondolj bele milyen lenne ha te lennél az ő helyzetébe. Ilyen melegben te sem veszel fel a pólód alá egy trikót, nem?

Ráadásul ő fekszik egy védett helyen, tiszta víz lesz a háta.


Mindenképpen legyen nálad egy vékony kis pamut kardigán, meg egy vékony kis takaró ( ha netán árnyékos helyre értek azzal betakarod).



Nálunk is jó idő van, de fúj a szél. Úgyhogy én még hosszú ujjú bodyt adok rá, hacsak nem lesz teljes szélcsend.

2013. ápr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Akkor nyáron már nem kell body a babákra?
2013. ápr. 29. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Nyáron én adni fogok rá rövidujjú bodyt, de ujjatlan bodyt is. ja persze nem egyszerre :-)

Úgyhogy ezekből nekem még be kell vásárolnom.


Az ujjatlan lesz egyébként neki a legkényelmesebb akkor.

Meg napozókat már nézegetem.

Minél szellősebb legyen akkor az lesz a lényeg.

2013. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak azt kell figyelembe venni, hogy mennyire van meleg,hanem azt is hogy a nappal mennyi káros sugárzás érheti, én tavaly nyáron szültem és a legnagyobb melegben, még sem adtam a gyerkőcre rövid-ujjút ált. hosszú ujjú body és egy kis talpas naci 100% pamutból. Most lassan 10 hónapos a fiam, és újra azon kezdtem el gondolkozni, hogy lehet hogy kéne vennem ebből a méretből is hosszú ujjú fehér pamut bodykat mert félek hogy megkapja a nap, naptej ide-vagy-oda mert mi már legalább 2-3 hete 50+kids naptejet használunk a pofijára és a kézfejére 10-16 óráig (és persze magamra is azt kenem ennek ellenére kezdünk bronzosodni) szerintem okvetlenül gondolj a megfelelő napvédelemre!

És a sapi nagyon fontos a már ülni tudó babára is, így mi a vastag sapit fokozatosan vékonyra cseréltük, amióta bejött a nagy meleg egy pamutvászon sapit hordunk aminek van siltje és tarkóvédője is és kötős.

Amíg pici a baba és mózesben viszed ki az végül is jól árnyékol én max egy kis textil pelenkával egészítettem ki amit a tetejére csíptettem csipesszel hogy ne csússzon le, ha úgy fordultunk a kocsival hogy besütött a nap, és igen mindig legyen nálad legalább egy kis pokróc is ha eltűnne a nap, vagy árnyékos helyre érkeztek én még egy füles vékony textil sapit is mindig magamnál tartanék legfőképp ha étterembe vagy vásárlásba mentek mert már sok helyen van légkondi!

Most hogy pár napon belül 10 hónapos lesz a fiam,és már sportkocsit használunk egy ideje,kicsit jobban tartok a naptól, mivel az abban jobban éri, nem mertem a nap miatt megkockáztatni a rövid-ujjút és szerintem a káros sugarak miatt 16óra előtt továbbra sem fogom, így egyenlőre a rövid bodyra egy hosszú-ujjú pólót adok rá, most hogy szél van ennyi elég is, de a nagy melegbe sok az a 2 réteg, így a héten megpróbálok beszerezni hosszú-ujjú bodyt, de sajnos már sehol sem látok ilyet :-( Ha esetleg valaki tudna segíteni abban hogy leírja nekem merre látott ilyet Bp-en hálásan megköszönném.

2013. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!