Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgarépát, hogy készítsem el...

Sárgarépát, hogy készítsem el 5hónapos babának? (Eddig amit én készítettem semmit nem evett meg csak az üveges bébi ételt)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Ismerős a probléma :) Nálunk egyértelműen az állaga nem szimpatikus annak, amit én készítek! Nem tudom annyira pépesre csinálni, mint az üvegesek! Azok szinte folyékony állagúak és azt sűrítik rizsliszttel...

Az 5 hónaposomnak még csak simán vízbe főzve (krumplival) készítettem - nem ette. Most már 7 hónapos, kis olajon lepirítottam és utána öntöttem fel vízzel, tettem mellé egy kis hagymát is a vízbe és úgy főztem, majd turmixoltam - így sem eszi :) Fél adagnyit megeszik abból, amit a mi levesünkből szedek ki répa, krumpli keveréke.

2013. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam reszelt almát,nem ette.Aztán adtam neki almát banánnal,kihányta,adtam főtt krumplit almával azt sem ette.Hiába folyékonyra csinálom nem kell neki.Brokkolit meg zöldbabot mondta még a védőnő,de nem tudom,hogy kell megcsinálni neki.
2013. ápr. 30. 11:39
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan ne erőltesd, ha nem eszi. Ráér még bőven. Egyébként főzve/párolva, saját főzővízével, anyatejjel/tápszerrel mixelve, később sütve (én sütőben alufóliában sütöttem, aztán amikor nagyobb volt kicsit úgy adtam a kezébe)...
2013. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
ui: abból amit leírsz elég egyértelmű, hogy nincs kész az evésre....
2013. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
az enyém is nagyon finnyás, de nekem jó turmixom van, bosch ilyen robotgép, az tudja az üveges állagát hozni. a répától az enyém öklendezik, próbálj édes gyümölcsöket adni neki
2013. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
esetleg céklát próbálj adni
2013. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Már készen áll az evésre 2hónapja már kanalazunk.
2013. ápr. 30. 12:08
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem nagyon nehezen kezdte 6 hónaposan. Hetekig alig evett valamit, de utána se volt nagyétkű. Inkább többször kevesebbet. Egy kajára ha egy üveges felét megette, már azt mondtam, "de jó étvágya volt", pedig már akkor egy éves volt. A kicsim 7 hónapos, ő is 6 hónaposan kezdte, de ő jól veszi az akadályokat, már egy fél üveg babakaját megeszik, ha eléggé éhes, van türelme és ízlik neki. Én az almát pároltam, úgy elfogadta. Répát simán vízzel főzve, botmixerrel pürésítve. Most a krumpli lenne soros, de nem igazán van széklete, így félek nehogy szorulása legyen. Talán megpróbálom barackkal vagy szilvával. Szóval türelem, ne idegeskedj, ráérsz! :) Majd elkezd enni, ha úgy érzi!
2013. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves 8as!Egyáltalán nem, vagyok kíváncsi kötekedő válaszaidra meg is kérnélek,hogy ne írogass nekem.Képzeld el,hogy nem magamtól kezdtem el a hozzátáplálást.És NEM ÉN VAGYOK AZ EGYETLEN,aki már 3hónapos korában elkezdi a hozzátáplálást.És tanuld meg értelmezni az itt leírtakat,aztán majd rájössz milyen hülyeségeket irkálsz itt nekem össze-vissza!És akkor majd szólok a gyerek orvosnak meg a védőnőnek,hogy milyen hülyeségeket tanácsolnak az anyukáknak,meg azért mindjárt felhívom anyukámat is jól lecseszem,hogy hogy merészelt minket ilyenekkel etetni "idő előtt".Fogadd őszinte gratulációmat! És gondolkozz el azon,hogy ugyan mindenki akkor kezdi a hozzátáplálást,mint te???Vagy rajtad kívül mindenki idióta?
2013. ápr. 30. 13:22
 10/21 A kérdező kommentje:
Üveges bébi ételt megeszik egyszerre egy üveggel azzal nincs gond.Csak az én főztöm nem ízlik neki.A szilvára azt mondják,hogy hashajtó hatású sztem azt adj neki
2013. ápr. 30. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!