Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami tippetek, bevált...

Van valami tippetek, bevált praktikátok, hogy megkönnyítsem mindkettőnknek a munkába állást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos múlt, jövő héten kell visszamennem dolgozni. Mamáknál marad, szóval még a legjobb így, csak kicsit félek, mi lesz majd. Ha van néhány jó tanácsotok, szívesen fogadnám hogyan osztottátok be az időtöket a kicsire/apára/lakásra :) Köszönöm!
2009. szept. 28. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hány órára mész vissza dolgozni. Ha részmunkás vagy akkor kérd meg a nagymamit, hogy egy órával később hozza a lurkót, ez alatt az otthoni munkát elő tudod úgy készíteni, hogy ne zavarjon a gyerek. Majd jöhet a lurkó és közös vacsi. Etetés közben megvitatod apával a dolgokat, majd jön a fürdetés alatatás és utána ugorhatsz apára. :) Ha ez kevés akkor reggel kelj fel korábban, hogy megcsináld az előkészületeket és mire hazajössz tűzre dobod a kaját. Takarítani hétvégén kell. A mosógépet én mindig reggel tömöm inditom, mire hazajövök teregethet a párom. Mert nálunk ő a teregető. Vasalás lehet hétvégén. Vasárnap meg irány a gyerek és apa programokra.Talán kivitelezhető. Ez csak ötlet mert az én lurkom bölcsis én meg itthon dolgozok. (ja most nettezek.) :)
2009. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 21 hónapos, bölcsi, én dolgozom. Reggel ötkor kelek, hogy hatkor, mikor keltem a fiam, már csak a cipőm kelljen felvenni. Fél hétkor indulunk otthonról, hétkor lerakom a bölcsiben, fél nyolcra munka. Fél ötre oda érek érte, haza fél hatra, közben bevásárolunk. Játék /közben elindítom a mosógépet, mert a bölcsiben napi 2-3 váltás ruha elmegy/, vacsora, igazi játék együtt /mármint hogy akkor tényleg mellette ülök/, fél nyolckor fürdés, nyolcra alvás. Akkor mosogatok, teregetek és állok neki főzni két napra megint. Kb fél 11-kor beájulok. Szombaton /és vasárnap/ hatkor kelünk ,mert a fiam akkor ébreszt. Reggeli, irány a bolt, majd főzök /vasárnapra és hétfőre is/, ő meg játszik mellettem. Közben persze mosógép. Ebéd, alvás, én addig takarítok. /A porszívózás pedig marad a végére, mikor már felébredt./ Délután játszótér. Este alvás, én vasalok. Vasárnap délelőtt a miénk, csak játszunk, ebéd után alszik, én pedig befejezem a vasalást. Hát ennyi. Apával? Próbálok rá is energiát spórolni, de nagyon nehéz.. Jó lenne, ha valaki olyan írna, aki okosan tudja csinálni. Szívesen tanulnék, hogy tudnék apával magunkra is egy kis időt és energiát meghagyni. Üdv :-)
2009. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huh csajok!! nem lesz egy sétagalopp!! XD de ez van. a munkaidőm havi 3x 7-15, havi 1 hét 8-16ig. most állunk át az utóbbira, remélem, ez így marad, hogy csak havonta egyszer kell. a takarítást gondoltam én is hvégére hagyni, a főzéssel van bajom, mert apa 6-18ig dolgozik, közben szokott haza ugrani 14h-kor, de ez most már nem lesz kivitelezhető... szóval erre majd még ki kell találnunk valamit!! a napi "takarítás" eddig is gyerekestül ment, azzal remélem, nem lesz gond, a kis fickó már jár, szóval ez nagy plusz!! köszi csajok, nektek is kitartást!!
2009. szept. 30. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!