Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babámnak miért kell...

6 hónapos babámnak miért kell még hipoallergén tápszert adnom?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva HA tápszert írnak fel neki, ami tudjuk, hogy drágább,mint a sima. Nem kap sokat, mert veszek neki anyatejet,mert az enyém kevés volt, 4 hós kora óta meg már nincs is nekem. De a doki a HA-t írta fel. Mondjátok már el, hogy miért lényeges ez annyira, ha már tejpépet is adok neki naponta?Szőke, kék szemű, világos bőrű az egész családunk.Ő is az.

2013. máj. 2. 16:18
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Nem lehet hogy csak azt írhatja fel és azért?
2013. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mostmár mindegy. 6 hós kor után már úgyse írhatja fel. Vegyél a boltban sima tápszert ezentúl.
2013. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a családban van-e allergiás, főleg laktózallergiás. Ha igen, akkor indokolt a HA tápszer. Ha senki se allergiás, akkor ehetné a simát is, de szerintem kérdezd meg az orvost, hogy lehetne-e neki simát adni. Mi 6 hónaposan már áttértünk a 2-es tápszerre, azok között is van HA-s.
2013. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. a Ha-s tápszert fel lehet írni 1 éves korig.

Én is irattam másikat 4 hónapos kora után ugyanabból a simát.Semmi baja tőle.Azért írja fel a ha-st mert azt kezdtétek az elején.Szólj neki,hogy írjon simát fele annyiba kerül.

2013. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a lányomnál kapásból azt írta fel,

pedig nincs allergiás a családban és ki is jelentette hohy 1 éves koráig azt kaphatja.

amúgy a nem HA-s tápszert csak 6 hónapos korig írhatják receptre.

én anno a lányomnál mikor 7 hónapos volt,megvettem a nem HA-s tápszert.

a fiamnál muszáj,sőt kötelező mert asztmás,de ez ugyebár indokolt eset.

szerintem csupán elővigyázatosságból adatja azt.

de így 6 hónaposan már én is váltanék.pl a Milupa 1-es tápszer recetp nélkül 1660.- és 900 gr

a miumill Ha-s receptre 1770,- és 500 gr

nem mindegy!

2013. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elővigyázatosságból, de nem árt az, ha eddig azt kapja, kapja ezután is. Nekem azt mondta az orvos, 3 éves korig felírja, ha kell. Ha senkinek nincs baja a tehéntejjel, adhatsz neki másféle tápszert is, saját szakállara boltban kaphatót, vagy az orvos tanácsára receptre kaphatót, vagy tejmentes pépet is kaphat már, receptre lehet pld sinemilt vagy sinlacot.
2013. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az én anyukám kicsit allergiás a tejre(ha nagy mennyiségben iszik), de csak kipattog. Én pollenallergiás vagyok. Lehet ezért írja a HA-t.Már értem.Most, hogy 6 hós lett a Milumil HA Start Optimáról a Milumis HA 2 Optimát írta fel. Váltott. Igaz ez 600 gramm és 2160 Ft még ígyis kedvezménnyel( A HA Start 2300 Ft volt kedvezménnyel).De akkor maradunk ennél, ha szükség van rá.Majd 1 éves kora után meglátjuk mi lesz.Mivel már csak este meg reggel eszik cumisüvegből, a többi étkezést már kiváltottuk nem izgat annyira.Meg szerencsére még tudok venni anyatejet, így még azt is kap.

Köszönöm a válaszokat.Érdekelt nagyon a téma, ezért kérdeztem!

2013. máj. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!