Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék a nyugodt éjszaka...

Mit tehetnék a nyugodt éjszaka érdekében?

Figyelt kérdés

3 hónapos ikreim annyira étkesek, hogy napközben 2 óránként, éjszaka 3 óránként kérnek enni. Mivel csak szoptatom őket, így elég fárasztó felváltva felkelni és megetetni őket. Van esetleg valami praktika, amivel csökkenthető az étkezések száma?

Egy ikres kismama azt javasolta, hogy éjszaka csak vegyem fel a gyerekeket és nyugtassam meg, majd szoptatás nélkül fektessem vissza (állítólag nála ez bevált), így gyorsan leszoknak az éjszakai evésről. Erre azonban nem vagyok képes, nekem ez túl katonás...


2009. szept. 28. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sokaktól azt hallottam, hogy lefejik este a tejet és éjszaka megmelegítik és azt adják a babának. Így apuka is be tud segíteni egy kicsit. Nekem nem ikreim vannak, de én is nagyon kész voltam egy gyerektől is akkor te szegényke már biztos tényleg nem bírod.

8 hós anyuka

2009. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Le a kalappal két gyereket szoptatni!!

Okosat nem tudok mondani, mert fél éves korig normális, ha kel éjjel és eszik. Utána már le lehet szoktatni őket róla ("Aludj jól, gyermekem" c könyvet ajánlom figyelmedbe)

Addig ha nem félsz, hogy zavart okoz a cumisüveg, jó ötlet a fejés és hogy apa segítsen éjjel etetni -legalább hétvégén, mikor nem kell korán kelnie.

2009. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 8,5 hónapos ikreket szoptatok (na jó,7 hónapos koruk óta már napi 1 kaja van mellette...)

Az ikreket egyszerre szoptasd és akkor máris felére csökken az időigény. Ne felváltva.

Ha még igénylik az éjszakai evést, akor etesd őket!

2009. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is Minden Tiszteletem az ikres anyukáké. Az én lányom 8 hetes kora óta este 9 től reggel 7ig alszik. Mikor még szoptattam, magától rájött arra, hogy ha este sokat szopizik, akkor kibírja reggelig. Csak az első 3 hónapban volt tejem, mikor tápszeres lett akkor már könnyű volt neki sokat adni este és reggelig aludt. Most 6 hós és este 240ml tápszert eszik. Szerencsém van vele...
2009. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fejés jó módszer!!!az előző vok, én is csináltam...
2009. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!