Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kapott tápszert...

Mennyi ideig kapott tápszert a gyermeked? Többi lent

Figyelt kérdés
És miért? Annyi helyen olvasom,hogy 14-20 hónapos gyerekeknek is még reggel meg este is tápszert adnak? Miért???? Nem értem,komolyan. Meg lehet kövezni,de egy ekkora gyereknek általában van már jó néhány foga,persze van kivétel,és azokat a tápanyagokat amik vannak a tápszerben azokat be lehet juttatni rendes étellel is,én úgy gondolom. Pl nekem se ajánlja a gyerekorvos,ő is azt mondta hogy egy év körül el kell hagyni a tápszert.
2013. máj. 3. 06:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért mert manapság 3 éves korig nem ajánlják a tehéntejet.

Én nem értek ezzel egyet, és én is tejet adok neki 1 éves kora óta, de van aki mindent betart amit mondanak neki. Nincs ezzel gond, nem lesz baja a gyereknek ha tápszert kap.

2013. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
oké,ezt a részér én is tudom... de olyan sűrűn váltakozik,hogy mit lehet adni a gyereknek meg mit nem... nem lehet követni,és minden hozzátáplálási táblázat is mást mutat... mert mondjuk azt még megértem ha mondjuk tejallergiás a gyermek és azért... de aki nem érzékeny rá... miért kell megvárni a 3 évet? Hisz azért abba is vannak fontos tápanyagok, és nem kellene kakaóval meg ilyenekkel ízesíteni a tápszert csak hogy megigya a gyerek,mert mondjuk amúgy nem ízlik neki,de lehet hogy a tej meg ízlene neki önmagában is... túl van komplikálva ez a táplálási dolog....
2013. máj. 3. 07:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, hogy túl van komplikálva, de nem mindenki ezt a következtetést vonja le. Mivel a legjobbat akarják a gyereknek, mindig a legújabb ajánlást veszik figyelembe.

De ettől tényleg nem lesz baja, több tápanyagot kap és kész.

De téged ez miért zavar?? Nem értem, hogy miért kell mindig azón rágódni hogy más mit csinál és miért.

2013. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéni. Mindenkinek a saját döntése. Az én kislányom igényli még, 2,5 éves. Este összebújunk és megissza. Természetesen rendes ételt kap. Tejet nem iszik. Minek? Rengeteg benne a fehérje, és kevés a vitamin. Hogy az egyéb anyagokról ne is beszéljünk. Persze ha a kert végében állna egy boci, akit én takarmányozok, fejek stb... Az más helyzet.

Én ezt tartom jónak. Ennyi. Persze hallottam már én is hogy csak azért ajánlják a tápszert, mert a gyártóknak ez jó biznisz. Viszont van ismerősöm tejes cégnél is...(Nagynál, és út szélén "házi" tejet árulónál is)

(Sejtem hogy le leszek pontozva, mert mostanában már az 1 évesek is tejet isznak, de nem baj. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.)

2013. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is 2 és fél, reggel szokott 2 deci tápszert (vagyis a flakon szerint 1 éves kortól ajánlott csökkentett fehérjetartalmú gyermektejet) inni - tej helyett. Elég válogatós gyerek, aztán meg kicsit ekcémás néha a bőre, plusz se apja, se én nem bírjuk a tejet, ezért inkább ezt kap, hogy kibírja a bölcsis reggeliig. Egyébként csak anyatejes volt 6 hós koráig.
2013. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nem gond,meg nem ítélek el senkit se,meg persze csinálja mindenki úgy ahogyan jónak látja,vagy ahogyan a gyermeke igényli. Csak halottam olyan anyukát,aki azért ad kakaóval tápszert a gyereknek mert egyszerűbb,mint egy rántottát vagy bármi más rendes kaját kreálni a gyereknek,meg megetetni,meg mancsol stb.... ezért érdekelt,hogy aki ad tápszert a gyerekének,akkor miért? Mindenkinek ment a zöld kezecske
2013. máj. 3. 08:22
 7/14 anonim ***** válasza:

2,5 éves a gyerekem és még mindig kapja a tápszert. És miért? Mert nem issza a tejet, sem a kakaót, viszont a tápszert szereti és issza, és mégis több tápanyag van benne mintha egy pohár vizet adnék neki reggel és este.

Ettől ő még teljesen normálisan reggelizik, vacsorázik, határozottan jó evő gyerek.

Ha szereti és ragaszkodik a tápihoz, mégis miért venném el tőle?

2013. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lányom 17 hónapos, eddig elutasította a tejet, ha ízesítettem neki, akkor is csak akkor itta meg, ha már nagyon szomjas volt. Szóval egyelőre még tápot kap naponta kétszer, az alváshoz.

Én nagyon szeretném, ha már átállna, ebben a hónapban újra megpróbálkozunk vele.

2013. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor most írd ki ezt a kérdést így:

Mennyi ideig szoptattad a gyermeked? Többi lent

És miért? stb.


Az enyém még csak 11 hónapos, de kiderült, hogy tejérzékeny, ezért biztos, hogy jó ideig még tápszert fog kapni. Nem látok benne semmi rosszat, ha az anya úgy dönt, hogy még ezt kapja a gyermeke akár 2-3 éves koráig. Minden fontos vitamin, ásványi anyag meg van benne, amire szüksége van. Én úgy érzem legbelül, hogy még szüksége van/lesz rá.


Nem akartam még neki tejterméket adni, mert úgy éreztem, hogy még nem jött el az ideje, de a gyerekorvos és a védőnő javaslatára elkezdtem adni. Megbántam, hogy nem magamra hallgattam. Ezentúl nem szeretném ezt a hibát megismételni.

2013. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Noszóval, az enyém 19 hós múlt, még kap tápszert vacsi után (elalvás előtt), és hajnalban, ha megébred. A többi kaja az normális étkezés. A bolti tejet is megissza. Viszont, én arra jutottam, hogy ezeknek a tejeknek már semmi köze ahhoz, ami a tehénből jön (ami felnőtt embernek sem a megfelelő táplálék, ugyanis nem tudjuk lebontani,utána lehet olvasni). Baja nem lesz tőle, de tápanyag benne kb nulla, míg a tápszerben-még ha kevés is, de van némi hozzáadott vitamin, ami csak nem árthat. Amúgy elalvás előtt jól esik neki, megnyugtatja, és nem utolsósorban, szereti is. Hajnalban meg örülök, ha csak ennyi kell, és még szundíthatunk 1-2 órát. Minek vonjam meg tőle...

El kell hagyni a tápszert? Mondta az orvos, hogy ezt a kijelentést mire alapozza? Úgy értem, hogy normál étkezést nem helyettesít, ez oké, de hogy ártana,azt nem hiszem.

Annyit fűznék még hozzá, hogy az utóbbi pár évtizedben a zöldségek,gyümölcsök (amikből amúgy is keveset eszünk) vitamintartalma nagy mértékben csökkent. Így ha mondjuk elég C vitamint akarsz bevinni természetes úton, napi 2 kg paprikával lehet számolni :) Jó dolog a változatos étkezés, de a bio cuccok meg rohadt drágák. Szóval nem árt a pótlás.

2013. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!