Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kapott tápszert...

Mennyi ideig kapott tápszert a gyermeked? Többi lent

Figyelt kérdés
És miért? Annyi helyen olvasom,hogy 14-20 hónapos gyerekeknek is még reggel meg este is tápszert adnak? Miért???? Nem értem,komolyan. Meg lehet kövezni,de egy ekkora gyereknek általában van már jó néhány foga,persze van kivétel,és azokat a tápanyagokat amik vannak a tápszerben azokat be lehet juttatni rendes étellel is,én úgy gondolom. Pl nekem se ajánlja a gyerekorvos,ő is azt mondta hogy egy év körül el kell hagyni a tápszert.
2013. máj. 3. 06:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Júliusba lesz 3 éves a kislányom és reggel még 2-2,5 dl tejitalt megiszik. Én így látom jónak és ha megissza 3 éves koráig, így is marad és nem igazán érdekel, hogy erről más mit gondol. Mindent eszik, amit kell és lehet.

Én meg azt nem tartom jónak, amikor a 9-10 hónapos babának pörköltet adnak, mondván 'kinézte a számból és különben is, én is kaptam és itt vagyok"! Nem lesz a gyereknek semmi baja, ha tejitalt kap és nem tejet.

2013. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na szóval, meg lehet kövezni, de az én fiam 2,5 éves és este még tápszert iszik. Amúgy 14,5 hónapos koráig szopizott, 1,5 éves korától iszik tejet is, imádja. Ezenkívül majdnem mindent eszik, egész egyszerűen azért maradt meg ez az esti tápszer, mert elég sok ásványi anyag van benne, megkérdeztem gyerekorvos, védőnőt, stb. azt mondták, hogy nyugodtan adjam. Igazából nem értem miért megy ez a mizéria a gyerek etetése körül, hogy ki meddig szoptat, ki miért ad tápszert, ki miért ad félévesen pörköltet? Nem tök mindegy? Kap enni és amíg jó a gyereknek, addig szerintem senkinek semmi köze hozzá, hogy mit kap. Nyilván ami károsíthatja az egészségét az nem, de azért a tápszer sem az ördögtől való...
2013. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiam van, reggel és este tápszert kap, este kakaóval. Ezek nem főétkezések, az esti kakaóját vacsora után issza, a reggeli (vagy inkább hajnali) tápszer után pedig még alszik egy kicsit, és utána kap reggelit. Nem azért kap tápszert, mert lusta vagyok neki "rendes" ételt adni, nem a "rendes" kaja helyett adom neki a tápszert, hanem tej helyett, és a gyerekorvos tanácsára. Azt mondta, hogy ha akarom adhatok már neki tehéntejet, de ha megengedhetjük magunknak anyagilag, akkor nyugodtan kaphatja 3 éves korig a tápszert, mert több benne a vitamin, mint a tehéntejben, és könnyebben megemészti. Én pedig hallgatok rá :)
2013. máj. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat! :)


A pörkölt dolgot amúgy ( pl ) én sem nagyon értem,én is adok a gyerekemnek "felnőtt" kajákat,de csak olyat amit már ehet,és nyilván nem annyira fűszeresen. :)

Persze, mindenki tegyen belátása szerint,meg hát ahogyan a gyermek igényli. Mint már mondtam,én nem leszólni akartam senkit,és ne haragudjon senki,ha úgy érezte vagy úgy vette ki a szavaimból,hogy ez volt a célom. Nyilván minden gyerekorvos és védőnő is mást mond. Nálunk pl a gyerekorvos és a védőnő mindig szöges ellentéteket mondd nekem,ezért is érdekelt!

2013. máj. 4. 05:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!