Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomat Vandának szerettem...

Kislányomat Vandának szerettem volna elnevezni, de a férjem elkeseredett, mert a kollégáinak és a barátainak sem tetszik. Nektek tetszik ez a név?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 14:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azért nem szokták szeretni, mert nem lehet becézni. Én is az lettem. Örülök, mert nem is szeretném ha becéznének. Viszont anyukám szüleinek nem tetszett a nevem (ami apukám választott nekem, olvasott egy könyvet és ebben szerepelt a név, megtetszett neki, utána nézett vanda/vend nő-t jelent, egy lengyel királylány neve volt), szóval mivel ők úgy találták, hogy túl hmm, kemény, nincsenek benne lágyabb betűk, ezért lett még egy nevem, a Viki/Viktória. Hát, elég sokáig tart aláírni, de szerintem jó név. Akkoriban még nagyon ritkának számított (ezért is válaszotta apukám) a suliban csak engem hívtak így, sokszor meg kellett ismételnem, mert nem értették mit mondtam, a sok Kati, Eszter, Andi, Szilvi, Orsi stb után - de ma már nem is olyan ritka. Végülis mit választottatok? Bevallom, én a ritka, különleges vagyis nem tucat neveket szeretem. Bár van egy-kettő azok között is, ami tetszik. Tetszenek pl.: Hanna, Niki, Árven, Hetti, Mína,Oana, Emma) De egyáltalán nem szeretem a "Dzs"-vel kezdődőeket, vagy az "amerikásat magyarra fordítva": pl.: Döníz,Emerika,Priszcilla, Rózamari, Kimberli, Lüszi, Misell, Meggi stb. A virág és gyümölcsnevek még úgy-ahogy..,viszont város vagy ország neveket én soha nem adnám : Pl Tanzánia, Bazilia. Vagy olyan neveket, amit ha meghallasz egész másra asszociálsz: Angyal, Aura, Asma, Balzsam, Dió, Európa, Életke, Főbe, Honoráta, Kincs,Korall, Melódia, Szellőke, Szixtin,Tűzvirág, Tea, Uránia. Zsinett, Zöldike, Zsünsztin..stb.
2013. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!