Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek utaltak ma gyes-t?

Nektek utaltak ma gyes-t?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, tegnap kellett, hogy utaljanak de én még nem kaptam meg....Ez lesz az első hónap, hogy gyes-t kapok. Ha valami nem lenne rendben a kérelmemmel azt levélben jelezték volna, ugye?
2013. máj. 3. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem kaptam még meg, pedig már 9 hónapos a kislányom. Hétfőn biztos, hogy megérkezik, ne aggódj! De ha addig sem, azért telefonálj be!
2013. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, reggel a számlán volt. Bp., OTP. Ha gond lett volna, írnak levelet. De mintha mondtak volna valamit a tv-be, hogy a mostanában leadott kérelmeket késve bírálják el.
2013. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én már március 28.-án beadtam minden papírt, de még ez idáig semmi!:( Azt ígérték május végén kiutalják. Szünet volt a MÁK-NÁL egy hónapig pár napja kezdték feldolgozni érkezési sorrendbe a kérelmeket!
2013. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, OTP, 9 hónapja kapom, mindig reggel 8-kor rajta van, ma 6 után rajta volt. Mondták, hogy az új igénylőknél valami csúszás volt, nem tudom, pontosan mi.
2013. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elsőtől kérdezném, hogy ez most komoly, hogy ő 9 hónapja várja a gyest????

Eddig nem telefonáltál be, nem borítottad rájuk az asztalt??? Mikor adtad be az igényedet?

2013. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem ,azért remélem minél hamarabb utalják. Nekem március 26-tól jár és február végén adtam be a kérelmet. Beszéltem is egy hölggyel április elején, ő azt mondta, hogy megkapom a március hó végére járót az áprilisival együtt, de eddig még semmi...egy hiánypótlási levelet írtak, de azt lerendeztem velük...
2013. máj. 3. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok! 5. válaszoló, te valamit nagyon félreértettél! Mivel a kérdező írta, hogy először fogja kapni, és talán ezek szerint úgy gondolja, hogy ez miatt nem érkezett még meg neki ma a GYES, erre írtam én, hogy én sem kaptam ma még meg, nem volt a póstás, pedig ugye nekem már nem az első hónap, hanem a 9. Magyarul, én biztos, nekem még biztos nem azért nem hozták ki, mert első hónap. Eddig mindig megkaptam rendesen, de persze, ha pont úgy jött ki a hétvége, mindig később küldik, nem előbb.

Amúgy kérdező, találtam neked valamit a GYES-sel kapcsolatban:

Káosz: nem kapnak gyest a kismamák

Akár többhónapos csúszásra is számítania kell annak, aki mostanában igényelt vagy igényel az Államkincstártól családtámogatást. Az ügyintézés ugyanis leállt.

Csúszik a gyes és a családi pótlék - az Államkincstár elektronikus rendszerét ugyanis korszerűbbre cserélik, így most lényegében áll az ügyintézés. A már elbírált támogatások folyósítása nem szünetel, illetve itt késés sincs, de az új ügyek és a benyújtott módosítások már csak április utolsó napjaiban kerülhetnek a rendszerbe, az új program elindítása után.

Már a régi rendszer leállása előtt sem ment minden zökkenőmentesen. Van olyan ügy, amelyet február, de olyan is, amelyet január óta nem rendeztek. A bennragadt kérelmeket várhatóan májusra bírálják el, a támogatást egy összegben utalja a kincstár visszamenőleg.

Főleg a családi pótlék és a gyes igénylése körül vannak problémák.

Ezt másoltam ki neked!

2013. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már a 2. GYESt várom de ma nem érkezett meg.
2013. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát elég gáz....
2013. máj. 4. 10:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én konkrétan kevesebbet kaptam, nem értem miért hisz semmi sem változott. Felhívtam őket, a hölgy sem tudott választ adni, mondta, hogy hívjam a call centert ott tudnak majd válaszolni. F.sza mondom. Van 3 mobil + 1 vezetékes megadva egyiket sem vették fel. Írtam emailt ,remélem hétfőn válaszolnak! :(
2013. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!