Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyunk vegák, tehát...

Nem vagyunk vegák, tehát eszünk húst, persze nem mindennap. De mennyit egyen a 16 hónapos fiam? Nem tudom, mikor kisebb volt, akkor ott volt, hogy 1 jégkockányit, de most nem tudom.

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam, mi hetente 2-3 alkalommal eszünk húst és még ott van a sajt és a tojásos ételek is, egy evésre pl. egy csirkecomb vagy pörköltből kb. 8-10 kocka húsi+ a köret, ő jó étvágyú szerencsére.Nekem azt mondták hogy ez így teljesen jó nem kell többször húst enni már ennyi idősen.
2013. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hivatalos verzió szerint naponta kilónként 0,9-1,2 gr fehérje kell, vagyis átlag egy, ahány kiló. A húsban kb 20% van, vagyis egy 10-15 kilós gyereknek 10-15 gr fehérje. 50-70 gramm húsban van annyi, de ebből vond le az egyebet, ami a tejtermékben van, és a növényekben is van: a babfélékben kb 20%, olajos magban 20-30%, gabonában kb 10%, zöldségben kb 5 %. Mivel egy-egy növényben ( a szóján kívül) nincs benne egyszerre minden aminósav, ezért vegyesen kell adni: babfélét gabonával vagy olajos maggal, ez a fehérje komplettálás, a teljesen növényi étenden lévő vegánok is így csinálják, akár kisgyerek kortól. Ha változatosan adsz neki mindent, az 1 jégkockányi hús elég ezentúl is.
2013. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek
2013. máj. 6. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!