Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mértékben illik,...

Milyen mértékben illik, "szabad" elfogadni a nagyszülők segítségét?

Figyelt kérdés

Nagyon szerencsések vagyunk, mert anyukám és apukám vezető beosztásban, kötetlen munkaidőben dolgozik így szinte bármikor ráérnek. Emellett jól is keresnek, mindig hoznak játékot, ruhát, ételt.

Anyósom óvónő, vagy 10re megy vagy 1-2 között végez, ő is szívesen van a lányommal.


Mi a párommal élvezzük ezt a helyzetet. Minden héten van egy szabad délutánunk, néha kettő is. 6-8 hetente megyek kozmetikushoz, 3-4 havonta fodrászhoz. Ha úgy alakul, eljönnek velünk játszótérre, én addig elfutok bevásárolni.


De sokan megszólnak, hogy a nagyszülőknek szültem, meg szegény gyereknek milyen rossz lehet. Nincs napokra lepasszolva, nem aludt még nélkülünk.


Tényleg nagy "bűn", hogy a nagyszülők részt vesznek a lányunk életében?


1,5 éves.


2013. máj. 6. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon szerencsés vagy, becsüld meg.


3 gyermekünk van, szeptember óta nem voltam kettesben sehol a férjemmel, pedig már nem kicsik a gyerekek, 4, 10 és 13 évesek, de nem tudjuk kire bízni őket, csak egy nagynénire, a húgomra. A nagymamák beteg rokonokat gondoznak, van bajuk elég, nem terheljük őket.

2013. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezért leszólnak,valószínűleg féltékenyek :) ne foglalkozz velük tök jó,hogy ilyen nagyszülei vannak a kislányodnak :)
2013. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nagyon szerencsések vagyunk. Nem is "reklámozom" már senkinek, mert megszólnak :-(


De a játszótéren ugye látják, hogy heti 1-2x van velünk nagyszülő.

2013. máj. 6. 17:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek!


Nálunk ugyanez a szituáció, annyi különbséggel hogy mi együtt is éltünk a szüleimmel a lányom 6 éves koráig. Vitték a szüleim nyaralni is tengerpartra -nélkülem is.


Igen, előfordult hogy minket is megszóltak. De teszek rá jó magasról.


Örülök hogy ilyen jó unoka-nagyszülő kapcsolat van köztük. Imádják egymást. Bármikor bármiben számíthat a nagyszüleire, bensőséges a kapcsolatuk.

Most már 12 éves de a rajongásig imádja őket.


És a most 5 hónapos kisfiamat is mindennél jobban imádják.



A gyereknek nem tesz rosszat! Sőt a lehető legjobbat teszed azzal hogy ilyen kiegyensúlyozott, boldog élete van a szüleivel-nagyszüleivel.

2013. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Becsüld meg őket, tényleg szerencsés vagy. Nekem szinte semmi segítségem, anyukám még dolgozik, anyósomat hagyjuk, 2 havonta látjuk, ami nem is baj. Hét közben egyedül vagyunk, ha a férjem hazaér, elrohanok vásárolni, ha séta közben nem veszünk meg valamit. Hétvégén megyünk a szüleimhez ebédre, besegít anyum a mosásban, vasalásban. Ennyi. Nyárra keresek bejárónőt, mert 10 hónapos a fiam, és inkább vele foglalkozom és nem a lakással. Ha ezt tudtam volna, hogy ennyire nehéz egyedül, vártam volna még a babával, bár 33 évesen szültem, de emiatt nem lesz tesó.
2013. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Még annyit, hogy én is megoldom a fodrász, kozmetikus, szoli projektet, de alig tudunk kettesben lenni, szopis baba, így még nem tudom pár óránál tovább a nagyira hagyni, akik ráadásul 20 km-re laknak....
2013. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hálás lehetsz nekik! Ne érdekeljen idegen emberek irigy véleménye, a gyereknek is nagyon jó, ha a nagyszüleivel lehet.
2013. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy! Nálunk a férjem és az én szüleim is már meghaltak. A húgomra és a férjem nagybátyja akire, ha valami van számíthatunk, de persze ők dolgoznak, meg van a saját életük.

Nem értem ezt az új "divatot", hogy ha a nagyszülő segít, akkor már neki szül az ember. Szerintem egy normális családban ennek így "kell" lennie, mint ahogy, ha a szülő már idős, akkor a gyermeke segít neki. A család az összetartásról, összetartozásról szól, aminek a segítség is része. Nem pedig mindenki éli világát, ahogy tudja, aztán néha találkozunk. Én nagyon örülnék, ha ilyen szüleim lennének, mint neked. A gyereknek is jó, ha jó a nagyszülővel a kapcsolat.

Off: 5. hozzászóló, te komolyan ezért nem akarsz még egy gyereket? Az én férjem reggel 9-kor elmegy, éjfélnél előbb nem jön haza, ezt heti 3-6 napban, mikor hogy. Gondolhatod, hogy a szabadnapján is inkább pihenne. Nagyjából mindent egyedül csinálok, kivéve a főzés, mert szakács és vagy ő főz, vagy hoz kaját! Szeretnék még gyereket, ha anyagilag beleférne (nem fog), akkor még kettőt is, én is 33 évesen szültem. Tény, hogy a kislányom az első pár héttől eltekintve nagyon nyugodt baba. Persze nem kioktatni akarlak, csak leírtam a mi életünket.

2013. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as újra, kislányom 1 éves és eddig 4X voltunk a férjemmel nélküle, ebben van kb 1 órás séta is. Most fog a tesóméknál először aludni a hétvégén és végre egy kicsit ketten leszünk, már nagyon várjuk.
2013. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a szitu sőt :) a szüleim sikeres vállalkozók férjemmen együtt a cégüknél dolgozunk én ugye most gyesen. Anyukám csak otthonról dolgozik kötetlen, apu és a férjem hajtják a melót. Az anyósom a városvezetésnél dolgozik, ő inkább sok hivatali ügyben tud segíteni,. Apósom is kötetlen munkaidőben. A nagyobbik fiam már ovis, a kicsi van csak itthon, de pl bevásárolni soha nem viszem el, addig anyuval van. Mondjuk én heti egy fic nap kérem, hogy segítsen ez meg van beszélv, de ha ráér ő kér mg, hogy hadd legyen a fiúkkal, plusz még a tesóm fiát is bevállalja. Igaz mi a férjemmel nem nagyon igényljük még, hogy nélkülük lgyünk, a kicsi soha nm aludt még másnál, de a nagy sokszor maga szeretne menni és aludni hétvégén valamelyik mamánál. És én azt mondom nagyon szerencsés vagyok, a mam meg úgyis csak addig tudja zt kihasználni, amíg a gyerkőc is vele van inkább és még nem a barátokkal. És ez nem is olyan hosszú idő. Én is ilyen nagyi szeretnék majd lenni, engem nem érdekel ki mit mondd, én is meg fogok tenni a fiaimért bármit amit csak tudok, persze csak egészséges határokon belül.
2013. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!