Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lekvár helyett szilva-bébiétel...

Lekvár helyett szilva-bébiétel, meddig tartható el szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányom közel egy éves. Tavaly nem gondoltam arra, hogy tartósítószer mentes lekvárt is eltegyek.

Kitaláltam, hogy szilva bébiételt kenek a margarinos kenyerére, és nagyon szereti. (Eszi a katonákat) De egy üvegből csak egy kevéske fogy egyszerre. Szerintetek tényleg csak 3 napig tartható el így bontva hűtőben?

Nem melegítem és nem nyúlok bele "lenyalt evőeszközzel", csak mindig tiszta kanállal.

Ha megkóstolom és semmi baja, akkor adható tovább is?



2013. máj. 7. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Max 4 napig esetleg adnám, tovább nem.

(Én meg szoktam enni a maradékokat, de magamnak is csak 4 napra teszem el a gyümölcsös bébiételt.)


Lekvár: én csak a tetejére szórok egy pici szalicilt, azt leszedem, amikor kibontom.


Te milyen tartósítót teszel a lekvárba, amit nem adnál a gyerekednek?

2013. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 nap után tuti nem adnám oda az üveges babykaját a gyereknek!

1 évesen a házi lekvárokat ette, amiben vagy dzemfix volt, vagy a tetejéről leszedett szalicil

2013. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Dzsemmfixes az összes tavaly eltett lekvárom. Viszont az egyik nagyobb gyerekemnek még 2 évesen is érzékeny volt a bőre. (Amikor megette, kipirosodott, ahol érintkezett a szája körül a lekvárral).

És a kicsim is érzékeny egy csomó mindenre, ezért nem akarom még, bár 3 hét múlva lesz egy éves.


Idén csinálok olyat, amiben a celofán fölé rakom majd a szalicilt, csak hát az is még pár hónap. Addig gondoltam ezt, csak csillagászatinak tartom az üveges szilva összegét, egy kiló szilva kijönne egy üveg árából...

Na mindegy. :o(

2013. máj. 7. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha csak keveset eszik, megpróbálhatod a dzsemfixes lekvárt is, nem biztos, hogy neki is lesz tőle baja, hiába testvérek.

A dzsemfixet meg dobd ki idénre, anélkül igazi a lekvár.

2013. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már fontolgattam ezt is, de a férjem szint "könyörgött", hogy csináljunk dzsemfixest is (együtt szoktunk befőzni, ez már tradíció :o), mert ő úgy szereti legjobban. És igazából én is.

Kevés cukor kell bele, a gyümölcs csak egy percig forr, így megőrzi friss ízét. Mi így szeretjük.

2013. máj. 7. 08:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként igazad van, lehet hogy nem lenne baja tőle, csak van elég sok baj a pocakjával, ezért nem akarok kockáztatni.
2013. máj. 7. 08:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem adnám oda 3 nap után. Úgy nem fogyna el, hogy 2 napig kap szilvapürés kenyeret, a 3. napon meg megeszi a maradék bébiételt? Keverheted tejpéppel is.
2013. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is.

Nem az a baj, hogy nem "képes elfogyni", ha a baba nem kérné, a nagyobb gyerekek vagy akár én is szívesen bekanalazom, hiszen finom, inkább csak a költséghatékonyság miatt kérdezem. (Felháborítónak tartom ezt az extra profitot, amit a baba cuccokra tesznek, és persze sokallom is kifizetni...)

Lehet hogy aszalt szilvát fogok leturmixolni.


Amúgy azért gondoltam, hogy több napig is eltartható, mert pl. a 100%-os gyümölcslevekre is az van ráírva, hogy 3-4 nap alatt el kell fogyasztani, de hűtőben nálunk akár egy hetet is kibírnak, ha úgy jön ki.

2013. máj. 7. 10:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

csak gondoltam megírom, hogy a lányom az egész aszalt szilvát (persze puhát) örömmel elmajszolja magába, úgyhogy a problémám megoldódott... :o)

2013. máj. 14. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!