Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicatartók, hogy oldottátok...

Cicatartók, hogy oldottátok meg a dolgot a baba születése után?

Figyelt kérdés

A benti cicásokra gondolok.Aki csak kihajította őket az ne is írjon ha megkérhetem!!

Egészen tegnapig úgy volt lesz saját szobája a bébinek de aztán tettek róla,hogy ne lehessen.A macskáink olyanok mintha a gyerekeink lennének.Nem tudnám kirakni őket csak úgy,nem olyan egyszerű az.Nálatok ez hogy oldódott meg?


2013. máj. 10. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el, nagyon jól leírják. :)


[link]

2013. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk külön szobája van a kislányomnak. Mi tetettünk fel egy szúnyoghálós ajtót, alul kifejezetten cicahálóval, így azt szoktuk becsukni, így a macska nem tud bemenni, de nem is kell a gyerekre rácsukni az ajtót. Amúgy bemehet a cica a gyerekszobába, ha ott vagyunk. Figyelek, hogy egyik se bántsa a másikat, de igazából a macska inkább menekül. Eleinte volt olyan, hogy a baba feküdt az ágyon, a macska meg átszaladt, és átugrott a baba felett, aki megijedt. Amúgy semmi, a cica tisztes távolból figyeli. Nagy néha hagyja, hogy hozzáérjen, de tanítjuk a kislányunknak, hogy csak simizni szabad a cicát. Kislányunk már 1 éves, semmi gond nincs. Nyilván a cicával kevesebbet tudunk foglalkozni, de jól viseli. A cica egyébként továbbra is velünk alszik. A macskaszőrt nyilván nem lehet teljesen kiirtani, de eddig még nem okozott semmi gondot. Egy szobában nehezebb lesz, de szerintem sikerülhet megtanítani a macskáknak, hogy a kiságy tabu. Ja, és mostanában nagyon résen kell lenni, mert a kislányom érdekesnek találja a macskakaját! Nehogy kidobd a cicáid!
2013. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem KIraktuk, hanem ÁTvittük anyósékhoz kertes házba. Hetente többször megyünk hozzájuk, és a cicának is igazi macskaélete lett. Fára mászik, bandázik, egerészik, homokba pisil, napozik a háztetőn...stb.

Nekem összeférhetetlen a baba és a "mindenhol macskaszőr + alom".


Nálunk így oldódott meg - biztos nem ilyen választ vársz :(, de így a cicusnak is jobb lett, és nekünk is higiénikusabb.

2013. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk panelban két cicó van! Külön szobában alszik a pici, ott éjszaka csukva van az ajtó, nappal bemehetnek a cicák! Nálunk bevált, lehet nálatok is, hogy már 3hónappal a szülés előtt felállítottuk a kiságyat! Először belementek, de minden csoda 3 napig tart és mire megszületett a lányom, addigra már nem volt újdonság az ágyikó! Ahova felmegy az egyik az a pelenkázó, de semeddig nem tart letörölni a szőrt, mielőtt rárakom a babám! Nálunk szintén családtagok a cicák, mindenhova mehetnek, az ágyunkban alszanak! Most 5hós múlt a lányom, már forog, hiába rakok alá pelust maga alá gyűri, így találok a kezében szőrt, de akkor kiveszem! Most kezdett hullani a szőr, megmondom őszintén zavar, hogy mindenhol száll, de elkapom őket a hétvégén és fürdés lesz :) akkor talán vmivel jobban járok! Amíg nem forgolódik, mászik nem lesz gondod szerintem, utána meg garantált a napi egy-kétszeri porszívózás, de szerintem azért, hogy gyermekünk állat társaságban nőhessen fel, bármennyi takarítást megér :)
2013. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálunk is pont esedékes lesz a fürdés az egyiknél.Mert a mamacicánk tegnap meglepetésszerűen lebabázot. :-D

Sajtos anyósom nem tudja elkébzelni,hogy bent maradjanak a cicáink,állandóan azt hajtogatja lekéxe szoktatni már őket.De könyörgöm,hogy a fenébe szoktatnánk már le őket a szuterinbe?Az egyik spec a lábát se tette be oda még soha.Na meg azért,hogy megverje őket azért,hogy meg akadájozza,hogy bejöjjenek a lakásba??Sajnos ilyen begyöpösödött,azt hiszi 30évvel ezelőtt vagyunk.Én nagyon szeretem mikor jön a cica az ágyra és bújik hozzám.Az egyik olyan is mint egy gyerek."anya,addig hisztizek míg fel nem feszel"Csak ő kerülget,követ és iszonyatosan nyekereg.De amint felveszem összegömbölyödik és már alszik is. :-D. Hogy tudnék egy ilyen macsekot kitenni??Ja mi kertes házban lakunk és megoldhatatlan lenne,hogy kinti macskát varázsoljunk belőlük.

Köszönöm a válaszaitokat,megnyugtató,hogy nem vagyok egyedül a problémával.

2013. máj. 11. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!