Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisbaba Alvással kapcsolatban...

Kisbaba Alvással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Hat hónapos kislányom alvása, altatása az eleje óta problémás.

Mikor megszületett, nagyon nehezen és keveset aludt, sokat volt a kezünkben, hogy aludjon. Volt hogy egész éjjel nem aludt, aztán nappal is csak pár órát. Valahogy végül eljutottunk oda, hogy már alszik éjjel, de nagyon sokszor felébred. Ritka ha egyben alszik négy vagy öt órát.

Este leteszem az ágyába és szépen elalszik segítség nélkül, se cici se cumi, de aztán egy vagy pár óra múlva felsír és csak úgy nyugszik megbha cumit vagy cicit kap. Hiába ringatom, simogatom. Nem tudom mi lehet ennek az oka.

Szerintetek?


A másik meg, hogy szinte alig alszik nappal. Maximum kétszer fél órát hajlandó. Olyankor nehezen is alszik el és akarmilyen almos is volt, fel ora utan rogton ebred. Én meg aggódom, hogy a nem túl sok 2 -4 ébredéssel tarkított éjjeli alvás mellett nagyon kevés a nappali alvása.

Így összességében jó ha 10 órát alszik a 24 ből.


Ma delutan is csak úgy aludt egy órát hogy a karomban tartottam.


Én rontok el valamit?

Sírni biztos nem fogom hagyni!



2013. máj. 9. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem jön a foga? Most nem lehet, hogy emiatt sírós és ezért alszik keveset! Nem rontassz el semmit, vannak olyan babák, akiknek kevesebb az alvásigényük, mint más babáknak! De lehet, hogy más oka van, hogy ilyen keveset alszik, valami zavarhatja! Elég neki a tejed? Mert írtad, hogy éjjel felsír, de cicire megnyugszik! Lehet, hogy nincs elegendő tejed!
2013. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tutinnem éhes, lefekvés előtt cumisüvegből kap lefejt tejet és megeszik 180-240 között. Utána fekszik és van hogy már egy óra múlva sír és csak cumival nyugszik meg, pedig anélkül aludt el. Nem értem.
2013. máj. 9. 23:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Fogat nem látok és duzzanatot sem, de gondolom ez semmit sem jelent.
2013. máj. 9. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Fél évig nekem is a kezemben aludt csak, akkor meguntam, hogy tényleg semmit nem bírok csinálni és ebéd után leraktam a kiságyába. Az első hét maga volt a pokol de utána már várta az alvást. most sajnos megint olyan szakaszban vagyunk amikor csak ringatással alszik el, de utána megy a kiságyába.
2013. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg eleve nyugtalan természetű a babád, ilyenkor a sírnihagyni módszer semmit nem ér, sőt, ronthat a dolgon. A kézben ringatás meg azért nem jó, mert megszokja később.

Az is lehet, hogy tényleg a fogcsírái helyezkednek, ez nem lehet kellemes, bár hosszú időn keresztül ez sem valószínű. Esetleg megpróbálhatod a Viburcol kúpot, vagy Sedatif PC-t, homeopátiás szerek, de nem arról van szó, hogy leszedálod vele a gyereket. Jobb megoldást nem tudok. Vagy tegyétek át máshova az ágyát, lehet, nem tetszik neki az a sarok, zavarják a fények, épp ott huzat van, akármi.

Amit itt olvastam, és nagyon jó ötletnek tűnik, hogy természethangokat lehet lejátszani a picinek, amíg alszik, főleg nappal. Jútubon van fenn elég sokk több órányi felvétel, esőhang, csobogó patak, madárcsicsergős falengedezős.

https://www.youtube.com/results?search_query=natral+sounds&o..

2013. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit elfelejtettem: Nincs babahintátok? Abban olyan jól el szoktak lenni a picik, vagy rezgős pihenőszék?
2013. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!