Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülye kérdés, de van különbség...

Hülye kérdés, de van különbség ha könnyekkel sír 1 év körüli gyermeked, vagy anélkül?

Figyelt kérdés
Csak mert eddig úgy gondoltam,hogy a hisztinél nincsenek könnyek.de rá kellett döbbennem,hogy igenis van.nálatok? mit gondoltok?
2013. máj. 10. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Én például onnan tudom, hogy tényleg van valami baja a fiamnak, hogy sírás közben potyognak a könnyei. Amikor például csak azért kezd el bömbölni, mert elfogyott a kaja(nem tudnék neki annyit adni enni, ami elég lenne) ott nincsenek könnyek.
2013. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom hisztinél is potyogtatja a könnyeit. Mondjuk arra nem emlékszem, hogy 1 évesen is így volt-e. Most 22 hónapos.
2013. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hiszti is lehet könnyes. Viszont ha "szárazon ordít" (és nincs baja a szemének, pl. könnycsatorna-elzáródás), akkor az nagy valószínűséggel szimpla hiszti.
2013. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azért gondolom én is azt hogy van könnyes hiszti,mert vmelyik nap azért kezdett el krokodilkönnyeket hullatni mert elvettem az innivalóját mert nem ivott belőle hanem kiöntötte folyamatosan,kértem 2szer,hogy ne csinálja nem játék inni kell belőle blabla mint aki nem hallja.aztán elvettem tőle és kész kiborult,persze kb 2 percig tartott :))
2013. máj. 10. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én 1 éves lányom hatalmas krokodil könnyeket ejt akkor is, ha szimplán csak nem tetszik neki az ebéd, amit készítettem, vagy esetleg megunta a játékot, amivel játszik és unatkozik. Azt vettem észre, hogy a hisztinél egy-egy hatalmas könnycsepp jön, ha éles a helyzet, akkor viszont patakokban ömlik.
2013. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem 3 fajta sírás létezik...nálunk legalábbis, 13 hónapos a lányom :)

Van amikor fáj neki valami, vagy megijedt, fél valamitől, ekkor potyognak a könnyei.

A hisztinél pedig 2 fajta van, amikor nincsenek könnyek, akkor a sírása is más, kicsit erőltetett, megismerem, hogy most csak próbálgahatja az akaratát....nah, ezzel nagyon nem szoktam foglalkozni, hamar rövidre is lehet zárni :)

Viszont van olyan "hiszti" amikor tényleg rosszul esik neki valami, hogy nem kaphat meg, stb....ezt meg szoktuk "beszélni", és megoldjuk...


Én ezt így tapasztalom nálunk a kis zsarnokkal :)))

2013. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jah, az lemaradt, hogy a 3 esetben könnyesen sír, hiába hiszti... :)

6. voltam

2013. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is van a "száraz" hiszti, az hamar elmúlik, de van amikor mi nem tulajdonítunk neki nagy jelentőséget, mert nem ütötte meg magát, nem fáj semmije...stb.., de neki nagyon rosszul esik, hogy pl. elveszed az innivalóját. Ekkor tud "baj nélkül" is könnyesen sírni.
2013. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit off, de ha a kisfiam bármiért sír vagy hisztizik, sokszor annyira sajnálom őt :(.

Néha rúgkapál például az ágyban mert felébredt és mérges lett mert nem tud vissza aludni, vagy elhelyezkedni úgy ahogy szeretne, ha hozzányúlok, megsimogatom, akkor még jobban kalimpál, és sír közben.

Lehet, hogy ez is hiszti, de ők még nem tudnak "disztingválni", ami a szívükön, az a szájukon.

Szóval szerintem a száraz szeműnél is csak az indulataival küzd szegény, ha valami rosszul esik neki, még akkor is, ha az számunkra valami nyilvánvalóan "rossz" dolog (például megkaparint valamit ami törékeny, vagy ilyesmi, és nem érti miért kapom ki a kezéből hirtelen).

Persze tudom, hogy meg kell tanulniuk, hogy mit szabad és mit nem.

Vagy ha fáradt, akkor is bármiért ordítani, rúgkapálni tud.

Egyébként van mikor én sem veszek róla tudomást, és néhány másodperc alatt abbahagyja, de attól függetlenül nagyjából tudom, hogy miért van a hiszti, és sokszor sajnálom szegényt.

2013. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 9 hónapos kora körül jöttem rá, hogy bizony hisztizik :) még könnyek nélkül.Mivel nem ért el semmit, most már, hogy 11 hónapos lett kifejlesztette a könnyes hisztit, de többnyire lebukik.A legelső alkalommal , azt hittem nagy baj van, mert könnyes szemekkel sírt, felvettem, próbáltam vigasztalni.A tv-ben éppen reklám kezdődött,mindjárt abba hagyta a sírást, végig nézte a reklámot, majd , mintha mi sem történt volna sírt tovább.Ha hiszti van, akkor figyelelm elterelés, nálunk bevált.
2013. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!