Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek nem szorul össze a...

Nektek nem szorul össze a szívetek, ha belegondoltok, hogy a pici babátok egyszer felnő?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok egy olyan érzelgős típus,de a minap olvastam egy blogot,az írójának a kisfia szeptembertől iskolába megy. Hirtelen átfutott az agyamon,hogy vajon milyen lesz az én fiam iskolásként,aztán felnőttként és beleképzeltem magam a szituációba,hogy az akkori énem vissza emlékszik erre a mostani időre. Könnyes lett a szemem,meg akarom állítani az időt! Ez az elmélkedés ráébresztett,hogy még vagy 2 gyereket szeretnék. Szerintetek normális vagyok?
2013. máj. 10. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

De, de azért jó is erre gondolni.

Ráadásul míg gyerek voltam, olyan hosszúnak tűnt 5-10 év. Most meg, ha 5 éves a gyerekem, 10 év múlva 15 ami nem is olyan sok idő. Akkor már tini, tehát félig fel is nőtt. Gyorsan el fog repülni az idő, látom előre.

2013. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neha azt kivanom bar mar nagyobb lenne :) - de osszessegeben biztos, hogy visszasirom ezt a cuki korszakat, mikor lehet puszilgatni dogonyozni egesz nap es hagyja magat! Amilyen nehez olyannyira fog hianyozni ez a korszak.
2013. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze,sokszor én is... Bárcsak már szaladna,csacsogna,tudnám,hogy mit akar. Néha előre tekerném :-) mondjuk már nem olyan kicsi,8 hónapos,de ha arra gondolok,amikor először megláttam,akkor úgy érzem,hogy az idő elrepült,iszonyat gyorsan. Mennyire elégedett lehet az ember,amikor ránéz a felnőtt gyerekére és tudja,hogy ő nevelte azzá,aki lett?! No,mindegy,csak egy gyors eszmefuttatás volt.
2013. máj. 10. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

I a féjemnek ezért szeretnénk ha mindig lenne pici:)

Most a nagy 4 éves, nemsokára meglesz a második, de ha ő is 4 lesz, akarunk harmadikat, majd negyediket.

Majd lehet 50 évesen megint egy babát bevállalunk, hogy ha mindd felnőtt, öregségünkre legyen még egy gyerek, ne maradjunk magunk...

2013. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy minden kornak megvan a maga szépsége, és az a jó, ha erős, ügyes, egészséges felnőtt lesz belőle (persze ezzel magamat vígasztalom :) ).

Szerintem teljesen normális vagy :).

Sőt, néha úgy el is érzékenyülök, hogy mennyire imádom, hogy néha én is azt hiszem, hogy "begolyóztam" :).

2013. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5éves fiam van és egy 5honapos picim :) Épp tegnap mondtam a férjemnek hogy nem akarom hogy megnőjön.És hogy milyen rossz lesz hogy nem lesz többé ilyen picink.Mivel nem akarunk több gyerköcöt :) De ez van,mindenki felnö egyszer(sajna)
2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ez az élet rendje. Ha örök életére kis gyerek maradna mi lenne vele ha a szülei meghalnak.
2013. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon fog hiányozni a pici. Most 4 éves a pici meg fél éves. Úgy megállítanám azidőt, olyan jó még most lehet őket szeretgetni, puszilgatni, odabújnak. Mindig a sírás kerülget ha belegondolok hogy ez már nem lesz. Persze tudom ez az élet rendje, felnőnek,de a mostani cukiságuk sose jön vissza többé...

Na de majd remélem az unokákkal még babázhatunk :)

2013. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De igen!

Amikor nézem, ahogy játszik, hozzám bújik, sír egy játéka után, vagy csak cumikázik és pihen... Szörnyű érzés belegondolni, hogy milyen utat fog bejárni, mennyire tudom segíteni, milyen viszonyban leszünk, mennyire lesz önálló, vagy hogyan támogathatom, és milyen érzés lesz, ahogy végig suhan majd a szobán, 10-15 év múlva és mondja, hogy "jajj anya".. Sminkeli magát és nőiesen kezd viselkedni.. Én meg majd, mint az örömapa c műsorban látom magam előtt kicsiként, ahogy a könyvecskéit nyújtogatta, hogy mondjam el, mi micsoda.... Megszakad majd a szívem és addig ezt nem fogja igazán megérteni, amíg nem lesz Neki is egy babája. :)


Annyira nagy csoda egy kicsi baba és mindennél meglepőbb, hogy az ember azt hiszi, nem lehet jobban szeretni, de ahogy nő, okosabb, kommunikatívabb, és ragaszkodóbb lesz, lehet napról napra jobban megzavarodni értük. :)

És még nem is beszél... Húú, mi lesz itt még..


Jajj, szóval igen, félek a jövőtől, de bízom benne, hogy ha jól neveljük és szeretjük, akkor szuper kisgyermek, tini és felnőtt kapcsolatunk lesz. :)


Mindenben számíthat rám és segítem, ahol tudom, igyekszem majd önzetlen lenni és szeretnék akkor sírni ha nem lát, azaz nem szeretném, hogy bármit csak miattam tegyen, vagy ne tegyen, azaz szeretném csak az Ő érdekeit nézni, de ez nehéz lesz.. nagyon nehéz... Igyekezni fogok, hogy mindig felnézzen rám és büszke legyen az anyukájára. De boldog lennék, ha büszke lenne rám és néhány dologban hasonlítani akarna.... :)

Oh, annyira jó és rossz is ezekre gondolni, mert én is várom, hogy növekedjen, de valahogy néha mégsem....

Mindenesetre valóban el kell fogadni, hogy ez az élet rendje és minden korszakban meg KELL találnunk a maga gyönyörűségét. :)


Sok boldogságot anyukák a kicsikhez!


ÜDV: Egy lassan egy éves tündérmanócska anyukája. :)

2013. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!