Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyagi vagy lakásméret problém...

Anyagi vagy lakásméret probléma miatt egy gyermeket vállalók! Nem fáj minden nap a szívetek még egy kicsi után?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyagi, vagy lakáshelyzet miatt egy gyermeket vállalók szíve mindig fáj a 2. gyerek után.. :( Én nem anyagi és nem lakás miatt vállaltam egyet, hanem egyet szerettem volna, mi így vagyunk boldogok, nem akarunk még egy gyereket... az én szívem így nem fáj még egy kicsi után, de szerintem aki alapból kettőt szeretett volna... annak igen :( Ti is így vagytok, ha jól érzem.
2012. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Minden nap sajog a szívem miatta, de nem merjük bevállalni. Komoly anyagi gondok nincsenek,tehát megvan mindenünk, csak nagyon nem valószínű hogy futná később nagyobb lakásra. :(
2012. dec. 2. 07:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezzel sokan vannak így.

De pl. mi a tesómmal és anyámékkal egy 55 nm lakásban nőttünk fel. Semmi bajunk nem lett. Most mi is egy ekkora lakásban vagyunk a gyerekeimmel, ha lenne lehetőségem tuti h vennék nagyobbat, elég zsúfoltan vagyunk. De mivel kilátásban sincs új lakás vétele a hitelek miatt, mi bevállaltunk egy telket és szinte egész nyáron ott vagyunk.

Mi ugyanilyen okokból nem vállalnánk a harmadikat, de azért lottózunk, hátha. :-D

Én ismerek olyat, aki két gyerekkel lakik 35 nm-es lakásban, sőt a férfinak az elöző házasságából a nagyfia kéthetente ott van. Na, az nagyon durva lehet.

2012. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora lakásban laktok?

Mi ketten nőttünk fel egy kb. 50 m2-es lakásban (mármint két gyerek meg a szülők ugye). Sosem éreztem azt, hogy ezzel gond lenne...

2012. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
48 m2-es, két szobás.
2012. dec. 2. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, vagyis aki két gyerekes anyuka.

Azt kifelejtettem írni, hogy kérdezd meg magadtól, hogy mit csinálnál, ha véletlenül lennél terhes??

Én tuti nem vetetném el a harmadikat "csak" ezért, biztos megoldanánk valahogy. Ha ti is, akkor nincs veszve minden...

Illetve még annyi, hogy okosan elrendezett bútorok, beépített szekrények stb, sokat segíthetnek.

2012. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha fáj a szíved a kicsi után, akkor szerintem nincs értelme lebeszélni magad. Én épp most hallottam, hogy valakik 1 szobás lakásba mégis tervezik a 2. gyereket. A Ti helyzetetek ennél sokkal jobb. 1 szoba a gyerekeknek, 1 nektek. Teljesen rendben van.
2012. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is egy volt osztálytársnőmék egy egyszobás lakásban laktak és 3-an voltak... különszoba nem volt, csak 1 szoba 1 konyha és egy fürdőszoba és ennyi. Megvolt a csajnak mindene és nagyon boldogok voltak. Nem akarok kötekedő lenni, de a ti helyzetek ennél sokkal jobb, amúgyis két gyerek elvan egy szobában már nem azért, és hidd el a későbbiekben nagyon hálás lesz neked/nektek az a mostani gyerkőc hogy lett testvére ! :)

Remélem ért valamit a kommentem és nagyon remélem hogy hamarosan bevállaltok még egy gyereket :)

Minden jót a jövőre nézve ! :)

2013. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!