Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez? Kislányom 13...

Mi lehet ez? Kislányom 13 hós, ma az esti fürcsinél vettem észre, hogy tiszta kiütés, főleg a háta. Nem olyan hólyagos, de eléggé tele van. Van a hasán, lábán is. Anyukám szerint lehet a melegtől, és ma lehet, hogy tényleg túlöltöztettem.

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csalánkiütés lesz (allergia valamire). Nem adtál neki valami új ételt? (Tojás, tej, stb?)
2009. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Új ételt nem kapott, tejet, tojást már 11 hós korától kap, eddig nem volt semmi probléma.Hogy lehet ezt kideríteni?Hogy vizsgálják ezt?
2009. szept. 30. 20:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ezt elég nehezen, szinte sehogy, csak ha étkezési naplót vezet az ember, és figyeli, melyik nap jön ki a csalán, és előtte egy-két nappal miket evett.


Okozhatja új mosópor is, vagy ha a kis kezével belenyúlt valamilyen kemikáliába... Kideríteni nagyon nehéz az okát.


Ha nagyon nem múlik, vidd el bőrgyógyászatra, bár előre tudom, hogy kap ecsetelőt, és ennyi.. (tudom, sajnos én minden évben csalános vagyok, és 3-5 hónapig is eltart, azaz az év majdnem felében) :(

2009. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg ha van calciumusc injectiod otthon, adj neki fél ampullával reggel este 2-3 napig. Új vitamint gyógyszert ilyesmit sem kapott. Új ruha, ami bár ki volt mosva, de új az anyaga?
2009. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Aktil duot kapott 7 napig,majd befejeztük és 2 nap múlva kiömlött.Annyival másabb a helyzet, hogy már a nyelve tiszta hólyag,ill.,hogy lázas volt.Most megint kap antibiotikumot+fenistil csepp, calcimusc, normaflore,ecsetelő a szájára.3 dokinál voltunk, mind mást mond.1:tojásallergia

2:gyógyszerallergia

3:vírus

Teljesen el vagyok keseredve, mert semmi biztosat nem tudunk, és a bizonytalanság a legrosszabb.Esetleg nem hallottatok hasonló esetről?Mi lett a vége.Segítsetek kérlek!!!!!Egy elkeseredett 1 éves kiscsaj anyukája, 16hetes km.

2009. okt. 3. 14:54
 6/13 anonim ***** válasza:

esetleg bárányhimlő? de azt a doki biztos látta volna...

viszket neki? próbáld még a mentolos hintőport, ha viszket.

2009. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Himlő ellen be vagyunk oltva, de ha az lenne is, gondolom a doki látta volna.Nem kenem neki semmivel, mert nem látom, hogy vakarózna, vagy hogy zavarná.
2009. okt. 3. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:
A lányom tegnap lett tiszta kiütés, a mellkasán, hasán, hátán, pici apró piros pöttyök, egyből vittem dokihoz, azt mondta, mivel a hét elején átesett virusfertőzésen, amiatt van. Fenistil cseppet irt ki.
2009. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 hete volt lazas a lanyom antibiotikumot kapott a laza lement de 2nap mulva kipattogott nekem is a hata, hasa, arca. fenistil cseppet irt ki nekem is az orvos 4 nap mulva el is tuntek a kiutesek de az antibiotikumot elvonta az orvos azt nem szedette vele tovabb . ja 14 hos kislany anyukaja.
2009. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ird meg majd mi lett vegul.
2009. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!