Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S egy aggódó anyuka!...

Xtina22 kérdése:

S. O. S egy aggódó anyuka! 3hetes a babám eddig szopizott +tápszert (Harmonic) adtam neki. De ma állandóan csak 8percig szopizott.1 hete adjuk neki a tápszert 60ml eszik meg?

Figyelt kérdés
Most etettem már nem adtam neki cicit mert szerintem a tej és a tápszert nem bírja a kis gyomra mert órákig üvölt de így is csak 60ml tápszert eszik meg. Nagy baj? Mennyit kellene ennie? Múlthét hétfőn voltunk védőnőnél ő mondta h szopi + ő 30ml tápszer de az nem volt elég ezért növeltük 60ra és az a úgy elég. De így h nem szopizik is??? :(
2013. máj. 12. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
testsúlykilógrammonként 150ml. Tehát ha 4 kiló, akkor 4*150ml=60 és elosztod a napi étkezéssel, tehát ha 8szor ezik, akkor 400/8=50ml/étkezés nagyjából, eltérések lehetnek mert egyik baba se egyforma
2013. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem jól számoltam, tehát 600/8al, bocsi, álmos vagyok picit :D
2013. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne a tapszert noveld, hanem a szopikat! Tedd gyakrabban mellre es felejtes el a mergetest.
2013. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3kg volt múlthéten 2750g született.holnap viszem mérni kiváncsi vagyok mennyit hízott.De nem kevés a 60ml?
2013. máj. 12. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:
nem kevés
2013. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

enyém 3 hetesen 30ml szopizott kb. egy étkezésre. én sokallom a 60-at.

szerintem nem jól indultatok neki, már ha szeretnél szoptatni.

egyrészt holnap kölcsönözz ki egy mérleget és mérd mennyit szopizik mert nem időben mérjük hanem grammban D:

lehet, hogy tök sok sok tejed van és azért sír mert fáj a pocakja... :)

ha meg 60ml tápszert "ledöntesz" szopi után akkor ne csodálkozz, hogy nem akar szopizni, az kimerítő meló egy ilyen csöppségnek, naná, hogy inkább az üveget kéri ami csak belefolyik a szájába ;)

2013. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne számolgass, nyugodtan adj neki annyit, amennyivel jól lakik. Azt meg onnan tudod, hogy nem sír, ha befejezte az evést, vagy kiadja a cumit. Én is rengeteget izgultam, hogy nem eszik-e sokat a babám (ugyanez van, mint Nálad, tej + tápszer), kérdezgettem, méricskéltem, már hülyét kaptam. Aztán fogtam magam, és szépen adtam neki, ha még kért. Nagyon szépen növekszik, gyarapszik, és amikor mondtam a dokinak, hogy mennyit eszik, nagyon meg volt vele elégedve. Egyébként ő most 7 hetes, és 150 miliket eszik. Ne izgulj, minden babának más és más az igénye. A Tiéd valószínűleg több ételt kíván. Ne vond meg tőle, hadd egyen.
2013. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!