Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes lányom "viselkedése"...

5 hetes lányom "viselkedése" miatt aggódom. Hogyan tudnám megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még pici, de egyre jobban elmélyülnek azok a "problémák", amikkel eddig nem törődtem, mondván, hogy még picúr, majd megváltozik.

Az egyik, hogy nem tűri, ha leteszik. De ha valakinél van, akkor az a valaki 1. ne egy helyben álljon/üljön, 2. a vállon átvetve (mint egy krumpliszsák) kell vinni. Na, ez, amiről szeretném leszoktatni. Már nagyon nehéz félvállon vinni 3,5 kilót huzamosabb ideig (akár egész nap ellenne). A másik problémám, hogy nincsen el egyedül. Most nem azt mondom, hogy leteszem 8-kor, és délig sasolja az állatait. Csak olyan jó lenne, ha bárhová letéve (NEM kézben tartva) nézelődne kicsit. De ő csak kézben akarja ezt - vagyis vállon. Meg persze a hordozókendő is tetszik neki, de abban elalszik, így az alvás nála egyenlő azzal, hogy anyán vagyunk. Így pedig sosem fogom a saját ágyába szoktatni (másrészt napközben az alvás csakis hordozókendőben megy. Ha kiveszem belőle (miközben alszik), pár perc múlva már sír :(


2009. okt. 2. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
CSaka azt tudom mondani majd kinovi, de ne aggodj 5-10 percet hagyhatod anelkul, hogy felvenned, semmi gond nem lesz vele. ezt az idot lehet nyujtani, mindig tegy foleje valami forgo jatekot, ami zenel h elszorakoztassa magat.
2009. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Hagyd sírni 1-2 órát, akkor biztos feladja és nem akar többet semmit. Bocs, ez nem volt komoly. Ez az időszak ilyen, ezt ki kell bírni, és lassan fog csk változni, és akkor sem lineárisan, lesznek visszaesések. Jobbat nem is tehetsz, mint hogy magadra kötöd. Hosszú távon ez lesz a jobb. Az, hogy elvan magában inkább a gyerek vérmésékletétől, mint a szoktatástól függ ebben a korban. Maradj ennél a dolognál, néha ha nyugodtabb, próbáld pihenőszékbe tenni, és oda tenni ahol éppen vagy. Csak ha ő is hajlandó rá. Egy ismerősömnél bejött az Adamo hinta. De túl sokat ne várj, a legjobb, ha van segítséged aki olykor felvált: apa, nagyik.
2009. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Az enyém kicsinek elvolt, nem volt felkapkodva, 8-10 hónapos volt amikor kezdte ezt csinálni.

Most 15 hónapos, 11,5 kiló! és alig bírom el.

Egyfolytában jön utánam és csimpaszkodik.

Ha mosogatok eltol a mosogatótól, hogy vele foglalkozzak.

A hátam már teljesen kivan.

Ő második baba.

Egyik ismerős kiscsaj, 17 hónapos és ugyanez.

Nem bírja ki, hogy ne lógjon valakin.

Én is azt várom, hogy kinövi, nekem már nem sok van hátra, de neked igen!

:)

2009. okt. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vigasz, de nálunk is hasonló a helyzet már egy ideje, és már 16 hetes a lányom.

Én 3,75-tel szültem a lányom, most 6600 gramm és cipelem. Többnyire. Legjobban kézben volt el, ha elfáradt a kezünkben, akkor ágyon. És zsák módjára cipeltük. 2-4 hét és elmúlik szerintem, nálunk legalábbis elmúlt. Most más a mánia. Újabban minimum látnia kell engem vagy mellette lennem, mert különben ordít. Bárki kezében is van.


Na szóval. Türelem.

Egy 5 hetes baba még nagyon pici, kell neki a közelséged, és igazán nem köti le semmi még.


Próbáld meg pihenőszékbe fektetni, tedd a konyhaasztalra, akkor lát téged, de nincs ölben. Közben végezheted a dolgod vagy ehetsz.

Később már ellesz kicsit majd a játszószőnyeggel is.

Megpróbálhatod a forgó zenélőt, amit kiságyra lehet szerelni, az esetleg ad 10 percet neked, csak fülelj, mikor jár le, hogy még időben fel tudd húzni.


Altatáshoz tipp: nekem sokszor úgy alszik el a lányom, hogy a hasamra hasaltatom és a fenekénél rázogatom, netán még cumit is dugok a szájába. Ha elaludt, oldalra fordulok és leteszem az ágyra. Hátránya, hogy a nagyágyon alszik, körbepárnázva. De ha már letetted és nem kelt fel rá, akkor átteheted a saját ágyába is.


Ahhoz, hogy ellegyen,. tedd le az ágyra, ülj mellé és beszélgess neki, esetleg bábozz vagy mutogass neki valamit.


Idővel jobb lesz, de most szerintem még elég kicsike. És sokszor a gyerekeknek a lelkük fáj, azért sírnak és Te meg tudod vigasztalni.


Remélem segítettem.

2009. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csendesen mosolyogtam olvasva a kérdés.A te babád nagyon pici még, és muszály felvenned ha igényli anyát.

Az én lányom 3, 5 kilóval született, úgyhogy sosem volt könnyebb "hurcolni a fenekét".:)Ráadásul ő nehezen szokta meg a nappal-éjszaka ritmust és sokat sétálgattam vele fel-alá éjjel 11 és hajnal kettő között.Légy vele türelmes, ne akard nevelni ilyen korán.Ő egy védtelen pici lény, majd megtanulja a dolgokat és kinövi az ölbenlevést, ahogy ismerkedik a világgal.nemsokára visszavágyod azt az időt, amikor az öledben szeretett lenni.

2009. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hajaj,akkor nem csak nálunk van ez a helyzet.a fiam szintén 5 hetes,és nemigazán marad el lerakva.sokat pihenőszékezünk(fisher price van)odarakom mellém és bekapcsolom rajta a rezgőt,néha egy kicsit rugoztatom,egy ideig elvan aztán jön az ölembe,mejd egy kicsit az ágyra,de akkor is ott vagyok vele.de ez még hagyján,mert amig elvan addig tudok mellette dolgozni,de a fiam nemigazán akar elaludni.ha rajtam alszik el akkor nem tudom letenni,mert felébred,akármilyen mélyen is alszik,igy leginkább fekve szoptatok,és cicin alszik el,majd gyorsan kicserélem a cicit cumira,de akkor is van hogy megébred,és nem alszik vissza.a kiságyba már csak akkor van amíg megcsinálom az ágyunkat,és addig oda teszem bele.éjszaka is velünk alszik,mondjuk ez nem zavar.de majd csak megváltozik a helyzet,csak néha nehéz,és kibukik az ember.
2009. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
:) Aranyos a kérdés, és ismerős is! :) Én is el voltam kenődve, mikor 5 hetes volt, hogy mikor lesz már, mikor letehetem egyszer? :)) Mi a mózeskosarából csináltunk egy "hintát", felkötöttük egy fix helyre, és abban hintáztattam, mikor már nem bírtam. Nem mondom, nem volt könnyű időszak, de hamar eljön, mikor már nem akar majd mindig kézben lenni. Addig is anya-közelségre vágyik :)
2009. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ÚÚÚÚÚ igeeen???? Sír a picurjka 5 hetes babaád?? Benned volt 9 hónapig és megszokta, hogy mindig vele vagy, hogy érzi a szívedet lüktetni! Ő a szívhangodra nyugszik meg, neki az illatod a megnyugtató, neki egyenlőre te vagy a béke és a biztonság, a többi neki idegen, hiába már 5 hetes...majd, ha már kezdi felfedezni a világot 4 hónaposan, akkor sajnálni fogod, hogy már ellök magától és nem fogod érdekelni!! Ne tedd le, azért vagy az anyukája, és azért vagy otthon vele. Szeretne odabújni az anyukájához, amit megszokott odabent!! Ez azt jelenti hogy szeret téged! Azt semmi esetre se próbáld ki, hogy leteszed és majd elhallgat!!! ez kegyetlenség, nem tudom ki írta, de ki kéne őt tenni egy vadidegen helyre, úgy hogy ne tudja az adott nyelvet és sírjon csak kedvére senki le se szarná, se pénze, se semmilye... mit szóla az hozzá????!!! Szegénykének minden új és idegen és rideg, neki csak a hangod, az érintésed a bőröd melege, az illatod a megnyugtató, mert azt szokta meg!!! Az én babaám is sír ha leteszem, DDDDE változott a dolog azóta, amióta hordozókendőben vagyok vele, amikor sír....ha leteszem...abból is látszik, hogy csak arra vágyik, hogy velem lehessen, mert egyből elalszik a kendőben rajtam! Semmi gondom nincsen ezzel, minden házimunkát meg tudok csinálni így, sőt főzök minden nap és barátnőzök is!! Ha megteszed párszor, hogy sírni hagyod, akkor kockáztatod, hogy szegény gyereked depis lesz és magábaforduló. Ezt a "hagyd sírni" szöveget a szocializmusban nevelkedettek mondogatják, mert akkor muszáj volt a nőnek is dolgozni és leb****ák a gyerekeüket a sarokba és idegesek voltak, mert sííír....de kééérem, így, hogy van gyed gyes...????!!!! Azért van, hogy a gyerekeddel foglalkozz és boldogságra neveld, ne mindjárt azt kapja a szeretett anyukájától, hogy megunták és leteszik, vagy rá sem figyelnek, ha sír szegény pici!!! Ráadásul az idegi kapcsolatok az agyában még nem alkalmasak arra, hogy felfogja, hogy visszajössz érte, ez későbbi téma lesz! Ő nem tud elmenni onnan ha rossz neki, nem az idegesítésedre sír, hanem mert rád vágyik!!! De ha ez valakinek rossz, akkor ne szüljön gyereket a világra...így is elég sok a depressziós, nemtudni milyen pszichés baja van felnőt. Vajon miért???! Szocializmus! Régen nem voltak ilyen depressziós problémák!!!Ez korunk népbetegsége a sok felelőtlen, hagyjuk sírni szülő miatt!!!...bocsánat, de nagyon felháborodtam egyeseken!!

(pszichológia szakos)... egyébként néha nem ártana egyeseknek, ha beleolvasna egy-két könyvbe, mielőtt gyereketcsinál!(nem a kérdésíróra gondoltam)

2009. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz,ami igaz nem olvastam végig az illető válaszát...mert odatette, hogy ez nem is komoly! Bocs...csak én már annyi szocis embertől hallottam ezt a hagyd sírni majd belelaszik...hogy már egyből ugrok, anyatigrisként!
2009. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ugrom a hagyjuk sírni dologra. 10 hónapos a lányom, még sose hagytam sírni. (illetve egyszer, valaki tanácsára, tíz percig, egy hónapos korában, de azt is nagyon megbántam...). És az első 3 hónapom gyakorlatilag úgy telt, hogy a pici gyerekem vagy a kezemben, vagy a mellkasomon, vagy a vállamon volt a nap 17 órájában legalább.. :)
2009. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!