Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én már ezt nem bírom tovább...

Én már ezt nem bírom tovább hogy oldjam meg? Már szinte elviselhetetlen a gyerek viselkedése és a párom hozzá állása?

Figyelt kérdés

1.5 éves a lányunk szinte minden percben lennie kell valakinek mellette mert nagyon eleven mozgékony hisztis. mindent amit nem engedünk neki hiszti követi hatalmas sírással a párom sajnos nem partnerem semmiben most nem dolgozik(fog)

és semmiben nem segít én főzzek mossak takarítsak gyereket neveljek na meg még az ő igényeit is elégítsem ki..

teszem fel ha nem viszek neki kávét reggel akkor nem rak tüzet..ilyen szinten állunk a zsarolásit miatt megteszek neki szinte mindent ö semmit cserébe nekem ..MÁR KOMOLYAN MONDOM CSICSKÁNAK ÉRZEM MAGAM. és mellékesen sem fizikailag sem lelkileg nem bírom..


2011. jan. 6. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak:-( Néha én is úgy érzem megőrülök! A fiam is 1,5 éves állandóan rajtam lóg. A férjem viszont segít(nem azt mondom, hogy sokat, de segít) mostanában magától felajánlja, hogy fürdet, hétvégén meg programot csinál. Szerintem beszéld meg a pároddal és kérj tőle szabad napot!
2011. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Nekem az a meglátásom, hogy a babátok se véletlenül ilyen kis hisztérika, mert érzi a kettőtök között lévő feszültséget.Légy rafinált és lassú az olyan minkákban, amikben ő is igazán kivehetné a részét.

Az enyém is elég lusti, de nálunk ez megszokott dolog, mivel rengeteget dolgozik, én is kiszolgálom, de amint észreveszem rajta, hogy visszaél vele, már le is b*szom, úgy, hogy kő kövön nem marad :)

Utána olyan, mint a kisangyal, tudja mi a dolga és helye.

Amiben nem veszi ki a részét, azt meg direkt úgy csinálom, szóval olyan kényelmesen, hogy a végén már csak azért is beálljon segíteni, de legtöbbször a kérésemre rögtön jön.

Én kismama vagyok jelenleg, de mivel nem akarok elpunnyadni, ezért sokat pörgök, még így a majdnem 9-dikben is, sokszor inkább már szól, hogy üljek le végre a seggemre...

Szóval inkább okos légy, a kislányt neveld kicsit következetesebben, és akkor talán megváltozik a párod is.

2011. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először a ti kapcsolatotokat kell helyre tenni, hogy köztetek ne legyen feszültség! Ha vidámak vagytok, elégedettek, kedvesek egymáshoz, sokkal jobb és könnyebb lesz minden, még a gyerek is jobban viselkedik! A kávét nyugodtan vihetik be egymásnak felváltva is, mint ahogy együtt is lehet fürdetni, sőt a férjed sétálni nyugodtan elvihet egyedül is egy ekkora gyereket! Beszéljétek meg a dolgokat!
2011. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a félmegoldások is javíthatnak. Pl. ha valamit csinál a párod, már dícsérd meg. Enyém se csinál szinte soha semmit és csak szid. Múltkor viszont mondtam neki, hogy milyen jó, hogy vásárlás utána kipakolta a romlandót... na, ekkor nézett rám és mondta, hogy sajna a többire nem futja energiából. Erre néztem, mondtam, hogy hát ez is nagy segítség. Azóta is kipakolja a romlandókat... a többi marad rám:)

Amúgy néha menj el ottonról! Én is megőrülök, h csak számítógépes játékozik, mellette a baba, és nem vele játszik... és az meg már nyűglődik.

Tegnap elmentem otthonról pár órára.. erre kétségbeesetten várt, hogy mennyire hiányoztam.

Szóval lehet, hogy ha rákényszerül, hogy gyerekezzen, akkor kicsit máshogy viselkedik... és nem utolsósorban Te is nyersz pár nyugis órát!!!

No és ne érdekeljen a hiszije, hogy Te miért mész el... moziba a barátnőddel vagy edzeni vagy bármi. Te dolgod, csak mondd meg őszintén hova tartasz és miért. Ezért nem fog elválni még ha duzzog is:D

Amúgy a legtöbb pasi ilyen. Bár ezeken a posztokon szuperapákról is olvasok, akik éjjel fölkelnek tápszertkészíteni és pelusozni... hát biztos vannak ilyenek. De a többségnek "nem ilyet dobott a gép".:)

Örülj neki, hogy a kislányod téged szeret a legjobban, neked örül és évek múltán is hozzád fog bújni elsősorban. Ezt általában csak az édesanyák élhetik át.

A kismanód megérzi a szereteted, még ha koradackorszaki hisztijei is vannak.

És még valami! Ne spirázd túl a gyerek hisztijét se a férjedét. Akkor jobb lesz mindenkinek. Én néha arra gondolok: mit csináljak: mossak épp vagy főzzek vagy takarítsak. De mivel senki nem csinálja helyettem, legalább eldöntöm épp mihez van leginkább kedvem.

A gyerek meg ha hisztizik néha, hát hisztizik. Ettől pici gyerek. Igyekezz megnyugtatni, de ha nem megy, nem megy.

Ajánlom a Babák című filmet. Ha a párodra tukmálod a gyereket, nézd meg. Mongóliában, Nabíbiában is hisztiznek a gyerekek. Anyukájukat is kiborítja néha, de valahogy jobban továbblépnek, mint mi, európaiak....:D

2011. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
nem tudom hogy erdemes-e meg megmenteni ezt a kapcsolatot? szerintem ez mar reg nem szerelem...igy nem viselkedunk azzal akit szeretunk es tisztelunk...nem tudom hogy neked milyen lehetosegeid vannak de en elhagynam a paromat a te helyedben...egy 1,5 eves gyerek mellett az elet fenekestul felfordul es ha o ebben nem partner most akkor kesobb sem lesz...nem lehet a herek eletet elni mig te robotolsz es rohangalsz a gyerek utan egesz nap...nem tudom hogy hogyan szokta kimutatni azt hogy szeret teged (titeket) de abbol amit leirtal szerintem sehogy es ez azert van mert nem is szeret csak nyug vagytok neki a kis kenyelmes eleteben...en nem toleralnek de mint mondtam ez csak az en velemenyem...arra buzditalak hogy merlegelj...ha megeri akkor tessek megmenteni ezt akapcsolatot de ha nem akkor ne allj be te is a boldogtalan felesegek koreben mert egy ilyen par mellett maganyosabb leszem mint egyedul...+ ez egy nagyon rossz pelda a gyerekednek is...o azt latja hogy anya dolgozik apa vakarja a toket es ez a normalis elvegre anya ezen nem valtoztat ...akkor en is igy csinalom majd!!!
2011. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

teljesen igaza van az utolsónak de mindig azon reménykedem hogy ez változhat és mindig megmagyarázom magamnak a helyzetet hogy ez pont mért igy alakult ..de nem tudom hogy lépjek vagy még várjak

10 éve vagyunk eggyüt.

2011. jan. 6. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk tesó miatt szépen "idomított" lett a gyerek(Részemről)

Ha az utcán megyünk fogni kell a kezem, vagy a babakocsi tolókarját, nem megyünk az úttestre, csak amikor anya is indul, nem rohanunk toronyirány ki a kapun, a boltban mellettem kell maradni, nem veszünk le semmit, ha jól viselkedik, és még aznap nem volt nasi 1dolgot választhat, itthon reggeli-pizsi le-pelus csere-felöltözés-játék(ebbe bele lett építve a házimunka)-ebéd-alvás!-játék-vacsi-fürdés-alvás. Reggeli-ebéd-vacsi főtt/hideg normális étel, nem nasi, öltözni nem csak addig tart amíg a koszos pelus cserélődik, és pelenkában rohangál tovább a gyerek, hanem már a pelenkázón hbody/rövidbody+nadrág+zokni+pulcsi. Hogy amíg a házimunkát csinálom, addig a kicsi ül a széken, és nézi mit csinál anya, amikor felmosok dumálunk is, és csak akkor szállhat le, amikor végeztem, felszáradt. Na ő percenként lekapkodta, így a 30perces takarítás is egy rémálom, azóta harcolni kell, hogy a játékokat segítsen elpakolni, ne hisztizzen...

Rosszul voltam két ünnep között, örültem, hogy luk van a popókámon és vigyázzban tudok feküdni, nemhogy rodeózni, 1hétig nem volt tiszta edény, ragadt minden a konyhában, 3óra alatt tudtam mindent rendbe tenni, nem zavarta, hogy az ájulás határán sápadt sárgán szédelgek, a gyerek engem nyúz, hisztizik és csapkod. Aztán mikor a kanapéra ájultam és végre pihenni tudtam volna fogta magát elkezdett ő is pakolni, és 30perc se telt el, a lakás mint egy mocskos disznóól... Hogy 3hete nem volt kitakarítva a kályha hamus része, csoda, hogy nem füstölt vissza és kapott levegőt alulról a tűz, most takarítottam ki, mert begyújtani nem gyújtott be, szerencse volt bent fa...

2án este 8kor fürdetés időben velem veszekedett, hogy neki mennyi munkája van, amit meg kéne csináljon másnapra, mert 15én nem fejezte be... Távoli asztali kapcsolata van, van net, 3hetet volt itthon, de neki az utolsó pillanatban kell megoldani a 12órás munkát...

Na a párom 3hét alatt mindent lerombolt!!!

2011. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a gyerekkel együtt a férjeket, apukákat is együtt kell nevelni, mert hamar elszalad velük a ló, úgy hogy észre se veszik.
2011. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, 2 éves lányom is ugyanilyen hisztigép és egész nap jön utánam, nincs el egyedül. Már ez magában kimerítő dolog. Én a helyedben nem vinném reggel a kávét a nem dolgozó páromnak, és ha jön a fenyegetőzés, hogy nem fűt be, úgy ráordítanék, hogy még a szomszéd is hallaná. Elvileg most nem büszkélkedhet mint családfenntartó, illendő lenne egy kicsit meghúznia magát. És ha nem fűt be az azt jelenti, hogy a kicsi hidegben van egész nap? Meg ő is? Kinek jó ez? Elég gyerekes. Állj a sarkadra mert rá fog nőni teljesen a fejedre (ha még nem tette).

Kitartás :(

2011. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!