Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinálnak valahol Budapesten...

Csinálnak valahol Budapesten 1 éves kor alatt allergiavizsgálatot?

Figyelt kérdés
9 hós a kisfiam.
2013. máj. 18. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Minden orvos azt mondja, hogy 3 éves kor alatt felesleges a vizsgálat, mert addig alakul ki az immunrendszer.
2013. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót. Egy rejtélyes köhögés miatt sokat hordtuk a kislányunkat a törökbálinti pulmonológiára, és ott is ezt mondták...
2013. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doki, hogy 2 éves kor alatt az allergia nem okoz felső légúti megbetegedést. És 2 éves kor alatt nem csinálnak allergia vizsgálatot
2013. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

A kisfiamnak megcsinálták az allergia vizsgálatot 16 hónaposan, a törökbálinti pulmonológián.

Folyamatos felső légúti betegségek miatt mentünk, minket a házi orvos küldött. Igaz, kicsit rámenős voltam, mert már nagyon aggódtam. És apuka is minden sz@rra allergiás.

Egyébként szerencsére minden negatív lett.

2013. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kerria ***** válasza:
Kedves utolsó! Ezek szerint én nem voltam elég kitartó. Bár nálunk csak hullámokban jött a köhögés, és nem lehetett semmi állandóhoz kötni... azóta nem köhög, így örülök, hogy nem csinálták meg, de azért érdekelne, hogy amikor rákérdeztünk, akkor nekünk miért mondták annyira, hogy ez 3 éves kor alatt, annyira nem jó...mert az immunrendszere még kialakulóban...
2013. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem ilyen allergia vizsgálatra gondoltam, hanem tejfehérje és laktóz vizsgálatra.

Bocsi,hogy nem írtam oda.

2013. máj. 20. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerria!

Valóban azt mondják, hogy 3 éves korig alakul ki az immunrendszer. Előfordulhat, hogy a vizsgálaton kiderül, hogy erre, arra allergiás, de 3 éves korára kinövi. Vagy éppen nem allergiás semmire, de 3 éves kora után az lesz valamire.

A mi esetünkben azért voltam kicsit erőszakos, mert a férjem mindenféle pollenre allergiás, az öcsém a tojásra, lisztre, tejre, mogyoró félékre, szójára allergiás volt, tinikorára nőtte ki. Neki is 2 éves kora alatt derült ki a sok allergia, mert folyton beteg volt. Ráadásul a házunk sajnos bármit tettem penészedett. Szóval elég sok tényező szólt amellett, hogy megcsináltassam.

Egyébként nem egy őrületes vizsgálat, a kisfiam még csak nem is sírt, csak egy picit nyafogott. A doki viszont egy rémesen bunkó nő volt, nem is értettem, hogy foglalkozhat egy ilyen ember gyerekekkel.

2013. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kerria ***** válasza:

Kedves utolsó!


Köszönöm a részletes leírást! Nálunk szerencsére megszűntek a panaszok, így végül nem bántam, de akkor mindenki ezt kérdezgette, és konkrét választ nem tudtam rá adni.


Tényleg köszönöm! :)

2013. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!