Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba laktóz vagy...

Ha egy baba laktóz vagy tejcukorérzékeny akkor a sima (DM-es) tápszert sem bírná ugye?

Figyelt kérdés
Dm-es tápszert kap a babám,semmi probléma vele,tejpépet is kapott már,azzal sem volt gond,viszont ma is kapott egy picike sajtot,tegnap meg túrórudiból a túrót és hígabb volt a széklete,rá 10 percre kb. és olyan fura savanykás szagú...szerintetek? többször kapott már sajtot is és túrót is,de eddig nem volt gond....
2013. máj. 19. 15:06
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és 1 éves koráig szopizott,soha nem volt gond,ha én tejterméket ettem...
2013. máj. 19. 15:08
 2/9 anonim ***** válasza:

a tápszerben a tejfehérje szét van bontva, ezért jobb a babáknak mint a sima tej.


de ha a tejtermék evése után 10 percre kakilt hígat akkor egyrészt semmi köze hozzá, mert nem 10 perc mire átmegy a szervezetén, másrészt a túró fog kicsit.

valami másban keresd a bűnöst

2013. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De én azt hallottam,hogy aki allergiás annál azonnal reakcióba lép,szóval azonnal kiüti vagy hasmenése lesz...
2013. máj. 19. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez így van! A tej allergia esetében hamar átfut, és akár 10-15 perc múlva is lehet híg széklet!


Ha szeretnéd tudni, vidd el a gyermeket gasztrora és ott megnézik! Veszíteni valód nincs!


Unokaöcsém tej allergiás, és ő is eszeget sajtot és túrót, attól nincs is baja, de a tejtől 10 perc múlva folyik belőle minden!


Mi most fogjuk a lányomnak kipróbálni a tejet. 20 hónapos és eddig nála is fenn állt a tejallergia, de az utolsó vizsgálat azt mutatta, hogy már nincs!

2013. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és kedves utolsó,ha tényleg gond lenne,akkor a sima tápszertől,tejpéptől nem kéne,hogy menjen a hasa? mert általában ezeket nem bírják. Sőt még a HA-s tápszer is gondot okoz náluk....
2013. máj. 19. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamról 14 hónaposan derült ki,hogy tejfehérje érzékeny, pedig már ugye 9 hónapos kora óta kapta a tejtermékeket. Tejet persze nem, de joghurtot, sajtot stb. igen, és még sem volt annyira egyértelműek a jelei, csak pár hónappal később!

Szerintem is nézesd meg!

2013. máj. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


Nekem a lányom ekcémás lett a Milupa Ha tápszertől.


Beszélj a dokitokkal, hogy elszeretnél menni gasztrora hogy nézzék meg a gyereket! Neked is jobb ha tudod, hogy mi van!

2013. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezért mondom,hogy még a Ha-s tápszer is gondot szokott okozni,Ő meg simán megeszi a sima tápit és tejpépet is... És hogyan vizsgálnák meg? Mert hallottam valami éhgyomri vérvételről,de biztos,hogy nem bírná ki az éhezést,ahogy reggel ébred már sír,hogy éhes.
2013. máj. 20. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


A lányomnak karcolásos allergia vizsgálatot csináltak, és csináltak vérvételt, de nem éhgyomorra!!!

2013. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!