Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez nagy kérés?...

Szerintetek ez nagy kérés? Vagy jogtalan a részemről?

Figyelt kérdés

7 hónapos a babánk, már nem szopizik, elfogyott a tejem. Nem mondhatnám, hogy belegebedünk a nemalvásba, mert szépen átalussza az éjszakát, de mivel a párom 11 körül ér haza este a munkából, így éjjel 1 előtt nem vagyunk ágyban, Hiába vagyok mindig hulla fáradt, mindig megvárom és teszek róla, hogy ilyenkor eltöltsünk egy kis időt együtt. A baba 7 körül kel fel, kelek hozzá, etetem, játszunk, amíg apu felkel.

Ma valamiért eszméletlenül fáradt voltam reggel, és megkértem, hogy nem lehetne így 7 hónap után egy olyan reggel, hogy én alszom tovább és ő kel fel a gyerekkel? Annyira jól esne egy ilyen. Neki többször is volt olyan, hogy elutazott valahova és szépen kipihente magát, addig aludt amíg akart, én komolyan egy ilyen reggelre vágyom, és már az etetéshez sem kellek, szóval megoldható lenne.


Jól összevesztünk, mert közölte, hogy azért ebbe nem kellene megszakadnom, mert szépen alszik a baba egész éjjel, más még mindg kel, meg amúgy is többet segít mint sok férfi. Én meg mondtam, hogy tudom, hogy segít, de azt hittem, kaphatok 7 hónap után egyetlen ilyen reggelt, de akkor ezentúl szépen lefekszem a babával együtt és akkor kipihenem magam.


Tényleg "nem járhat" ennyi? Jogtalan részemről a kérés?



2013. máj. 19. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem járhat.. Sőt! Egyébként meg, akkor ne várd meg őt, máskor feküdj le mielőtt hazaér...
2013. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kislányunk 21 hónapos, ha sír éjjel(külön szobában alszik), felváltva megyünk,egyik nap ő, másik nap én, én legalább annyira fáradt vagyok, mint a párom, és a második babánkat várjuk, minden munkát megosztunk a gyerekkel kapcsolatban, természetesen nem ő mos, főz, mosogat és a gyerekkel is jóformán egész nap én vagyok, kell a pihenés, kikapcsolódás, de a páromnak nem is esik nehezére, imádja a gyereket és szeret vele foglalkozni, bármi legyen is az.
2013. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem fekszel le korábban?
2013. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem várnám meg a helyedben, hanem lefeküdnék a babával együtt.
2013. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egy önző érzéketlen fráter és lelkiismerefurdalás nélkül feküdj le, mielőtt hazaér. Az a szörnyű, hogy ez magától eddig nem jutott eszébe. Szégyllheti magát! Én bevágnám a durcit, az tuti!
2013. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Járna ,de ha nem segit ebben akor te szépen feküdj le a babával azt kész .
2013. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen kb. Szerencsére ő napközben nagyon sokat segít (a szabadnapján), és ha nekem el kell mennem valahova, ügyeket intézni gagy kikspcsolódni, ő simán elvan a 8 hónapos fiunkkal. Éjszaka ő az első aki pattan a gyerekhez, szóval sokatsegít, de a reggeli etetést ő sem vállalja be. Mondjuk ezek mellett nem is várom el.


Barátnőméknél havi egyszer van egy nap amikor apuka vállalja reggel a kicsit, amikor anyuka alhat. Ez szerintem tökéletes kompromisszum. Egy ilyet próbálj vele megbeszélni.

2013. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én férjem is későn jár haza melóból, én a legritkább esetben várom meg, pont ezért, mert én 7-kor kelek, ő meg, ha dolgozik, akkor is 9-kor, ha meg nem akkor délben akár. Ha megvárom, legkorábban éjfél mire hazaér, még fürdik, miegyéb 1-2-nél előbb nem feküdnénk le. Nálunk 2x volt, hogy direkt a tesóméknál aludtam és így ő kelt a kislányunkhoz, mert ha otthon vagyok, akkor úgysem kel fel. Bent aludt a szőnyegen a gyereknél, mert sokszor ő meg sem hallja, ha sír! :-) Természetesen teljesen jogos a kérésed!
2013. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor egy darabig én lefeküdnék korábban. De nem vagy egyedül a problémával. Az én férjem is beszól, hogy ne legyek már olyan fáradt, aztán amikor neki kellett 1 (!) napot eltöltenie a gyerekekkel egyedül, nem is teljes nap volt, teljesen kikészült.
2013. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem jogtalan,az én férjemnél nincsen jobb,és meg is becsülöm,a baba születése után együtt keltünk,majd én éjjel,Ő hajnalban,3 hónapos korától nem kell éjjel csak hajnalban,így megbeszéltük 4 előtt bármiért fel kell én megyek oda,4 után Ő, a kezemen meg tudom számolni hányszor keltem én,a fiunk 2 éves a párom kel vele fél6-6kor és engem nem keltenek fel 7-fél 8ig ugye attól is függ hétköznap van vagy hétvége.

Feküdj le a babával együtt,és mond el a párodnak közös a gyerek,igazán megtehetné,hogy néha Ő kel hozzá,és még j,hogy segít hisz az Ő gyereke is kötelessége,nem is kéne rá kérni.

2013. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!