Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba jól elvan magában,...

Ha a baba jól elvan magában, kell hozzá beszélni?

Figyelt kérdés
A kisbabánk most kezdi felfedezni a színes játékokat, a kezét, stb. 2 hónapos. Ha azt látom, hogy jól elvan, magyaráz a játékoknak, kell hozzá beszélni, kommentáljam neki, hogy mit lát (amúgy néha szoktam, leginkább, amikor kicsit nyűgös, és le akarnám kötni a figyelmét), vagy hagyjam őt békén?
2013. máj. 23. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő kell. az is hogy te is kommentálj neki, de olyat is kell, hogy hagyni tök egyedül had legyen el. Kb fele-fele arányban.
2013. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyj nyugodtan neki egy kis önálló játékot! Ha igényli a beszédet, jelzi! Természetesen napközben úgy is sokat beszél hozzájuk az ember...max ha valami ügyes dolgot csinált, megdicsértem, de hagytam, had csinálja a saját kis világába a megfigyeléseit! :) ezt a mai napig így csináljuk, most 8 hónapos, és nagyon szépen eljátszik maga, persze gyakran kinéz rám, várja a megerősítést, de fél pillanaton belül már bele is merült ismét a játékába, felfedezni valójába! :)
2013. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha fél órán át nem beszélsz hozzá, nem lesz semmi baja, örülj hogy elvan egyedül. Ha megszokja hogy egymagában is tud valamennyit játszani akkor talán később is jobban feltalálja magát egyedül. Mit nem adnék fél óra nyugalomért! :)) (egy 11 hónapos baba anyukája)
2013. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ahogy kialakítom a napirendünket, a baba úgy szokja meg. Érdemes rászoktatni, hogy legyen olyan időszak, amikor elvan egyedül és egyedül játszik, akkor neked is lesz egy kis időd az egyéb teendőkre. Szerintem olyankor hagyd nyugodtan felfedezni. A nap nagy részében úgyis vele foglalkozol és beszélsz hozzá.
2013. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!