Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veszed meg a gyerekednek...

Miért veszed meg a gyerekednek? Mi a véleményed a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 24. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A gyümölcspépet például azért vettem meg neki, mert másképpen nem juthatott volna télen szilvához, barackhoz stb. Csak az unalmas alma, banán..

Megveszem neki a Kinder tejszeletet, igen. Kövezzen meg ezért bárki, nem érdekel. Én nem tömöm a gyermekemet édességgel, de nem is tiltom tőle. Megtalálom az arany középutat. Nem csokival, gumicukorral, cukorkával tömöm, de tejszeletet, és túró rudit adok neki...

Tiszta csapvíz szomjúság ellen..... néha nekem is jól esik egy pohár gyümölcslé....szóval én tovább nem is kommentálom ezt a sületlenséget! (számomra legalább is az)

2013. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Totál egyetértek!!! Tényleg érdemes végigolvasni és tetszik a cikkben h alternatívát ajánlj nem csak a levegőbe beszél. Igenis lehet helyettesíteni azokat. Jó az sem mind 100% de sokkal jobb mint amit veszel készen!
2013. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sokan azért veszik, mert egyszerűbb elkészíteni.. vagy olcsóbb.. Én pl télen azért vettem az üveges őszibarack bébiételt, mert ugye sehol nem lehetett kapni friss zamatos barackot. A napokban vettem a piacon, 1200ft/kg áron. Az üveges most is olcsóbb ugye, persze közel nem olyan egészséges..Majd most okos leszek, és teszek el a mélyhűtőbe télire gyümölcsöket, zöldségeket.. De amit csak lehet, egészségesen adom a gyermekemnek! Túrókrémet,stb.


100%-osan pedig sosem lehet kikerülni ezeket..., mert rokonok,nagyszülők sokszor édességet visznek a gyereknek. De ha kicsit is határozottabbak vagyunk, szólunk, hogy inkább almát, banánt barackot, esetleg jó minőségű csokoládét hozzanak nyalóka és cukorka helyett.. Ez az én véleményem :)

2013. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez is egy érdekes cikk.

[link]

2013. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ezt nyugaton meg lehet valósítani, ahol hosszabb a nyár mint a téll, de itthon nem...

Friss idény gyümölcs... Ez Júniustól szeptemberig megvalósítható, de utánna csak cukrosan ( cukor nélkül megromlik a befőtt) elrakott kompóttal tudom helyettesíteni...

Teljes kiőrlésű Liszt, alig kapni valahol, nyírfacukor, mazsolapép... Ezeket sem látom minden boltban, minden polcon...


Ha mértékkel fogyaszt az ember cukrot, abból nincs baj, sőt kell is a cukor!!!

2013. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit az az érzésem, hogy a cikk a két végletről szól.

Egyrészt én nem tömöm ilyen vackokkal a gyerekeket normális kaja HELYETT, de időnként kapunk / veszünk / eszünk bolti tejberizst, joghurtot, kekszet, túrókrémet, gyümölcslevet. Igyekszem a minőséget kiválasztani.

Viszont, ahogy írták előttem is, a hiperszuper egészséges cuccokhoz nem mindig jut hozzá könnyen az ember. Ha lehet is kapni, baromi drágák szoktak lenni. Nyilván nem véletlenül, de sokan nem tudják megfizetni. Ez meg abszolút személyes vélemény, de ettem egyszer teljes kiőrlésű lisztből készült cukor nélküli sütit... Hát egy farostlemez állagához és ízvilágához tudnám hasonlítani. Mondom ezt úgy, hogy a túlcukrozott, szivacspiskótás, kulimászos műsütiket is nagyon utálom. E kettő közé eső finomságok viszont nem hiszem, hogy megölnek, és még jók is.

2013. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
100%
Csak odáig olvastam, h csinálj otthon gyümölcsjoghurtot, mert akkor nem termelsz szemetet. Hát persze, a natur joghurtot a tenyerembe viszem haza......... no comment
2013. máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egyik válaszolónak: a mazsolapépet úgy értsd hogy beáztatod a mazsolát,majd botmixerrel pürésíted,boltban szerintem nincs ilyen készen,bár manapság már...

egyébként tetszik a cikk,csak mindent nem tudok belőle megvalósítani,mert lehetetlen,így tényleg marad az aranyközépút.

2013. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a cikk pont a másik végletről szól. Érdekes módon az arany középút mindig kimarad!

Lehet kapni tejpépből és üveges bébidesszertből is cukormenteset, én ilyet adtam a gyerekeimnek babakorukban, ha nem volt időm/lehetőségem magam készíteni.


A joghurttal, túróval egyetértek, nagyon finom a házilag készült gyümölcsjoghurt, amit natúr joghurtból és házi lekvárból csinálunk, de ez utóbbi cukros, úgyhogy a cikk írója valszleg agyonlőne minket :)

A házi krémtúrót (túró+citromlé+stevia+vanília) még a 6,5 éves fiam is ugyanúgy megeszi, mint a boltit, pedig ő aztán már válogat :)

Virsliből és párizsiból lehet kapni adalékmenteset vagy azt kell keresni, aminek a lehető legmagasabb a hústartalma, pl. Zimbo, Wiesbauer bécsi virslinek 82-84%, szemben az átlag 50-el. Persze ezeket sem esszük minden nap.


Most komolyan: van olyan ember, aki csak vizet iszik és csak teljes kiőrlésű gabonát, nyers gyümölcsöt és zöldséget eszik, na meg persze semennyi cukrot és semmilyen adalékanyagot nem fogyaszt??? Ja és persze mellé még boldog és kiegyensúlyozott :)

Biztosan van, de számomra nem követendő példa.

Igyekszem magunkat megkímélni a felesleges kalóriáktól és a különböző adalékanyagoktól, de havi 1-2x bizony kapnak a gyerekeim nyalókát és gumicukrot és köszönik szépen, nagyon jól vannak!

2013. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!