Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit érdemes előre megvenni...

Mennyit érdemes előre megvenni egy-egy pelenkaméretből?

Figyelt kérdés

Most vagyok 28 hetes, augusztusban jön a gyerkőc. Pár drágább holmit szeretnék előre megvenni, hogy egy ideig ne kelljen majd rohangálni, esetleg előre betárazni egy kicsit. És a pelenkánál kissé elakadtunk. Vettünk egy csomagot (28 db-os) a 2-5 kg-os new born méretből, és egy 52 db-osat a "nagyobb" mini (3-6 kg) méretből. Nem tudom, hogy ennyi elegendő lesz-e elsőre, vagy esetleg még egy csomaggal vehetünk?

Mik a tapasztalataitok? Vannak, akik azt mondták, hogy elég kb. 70 db. Viszont volt, ahol olvastam, hogy napi 10 db pelus is fogyhat egy babánál. Szóval, akkor a 70 db az másfél hétre elég. Addig meg nem hiszem, hogy kinőnének egy pelusméretet. Ti mit gondoltok? Hogy látjátok? Mennyivel érdemes készülni?


Köszönöm szépen a segítséget előre is. Első baba, ezért a tanácstalanság.



2013. máj. 24. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pelenkát minden sarkon lehet kapni. Hacsak nem egy eldugott kis hegyi faluban laktok, akkor teljesen felesleges betárazni belőle. Lehet, hogy nem is válik be az a márka, amit elsőre kipróbálsz. Majd ha meglesz a baba és már kitapasztaltad milyen kell, akkor persze érdemes egy-egy akciónál több csomaggal venni, de előre teljesen fölösleges.
2013. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első véleményét. Mi pl baromi rosszul jártunk volna ha betankolok abból a pelusból amit a kórházba is vittem mert nem vált be. És elég sokáig kísérleteztünk..
2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsönek igaza van.

Pelenka mindenhol van.


Elsö lányom az ellett volna egész nap 1 pelusban, de azért cseréltem neki kb napi 4-6 pelenka fogyott. Máosdikom kb 5x kakilt naponta és mindegyiknél óriási üvöltést rendezett utánna, így nála 8-10 pelus tuti fogyott.

2013. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kerria ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok!


Mi 2 csomag 1-essel indítottunk anno (Huggies newborn 1- 27 db-os kiszerelés), úgy kalkuláltuk, hogy egy nap 8-10 pelenka fogy majd, ez nálunk nagyjából így is volt. Eleinte még sűrűn volt széklete.


Aztán jöttek a vendégek, és kaptunk a márkás hiper szupertől a no name változatig mindent. Hát nem dobtam el az agyam a márkásaktól, sőt az egyikből rendszeresen kifolyt minden... 2-es méretből a Liberót használtuk a legtöbbet.


Majd rátaláltam az Aldis pelenkára, és 3-mastól kezdve csak azt használjuk. Nagyon ritkán ázik át benne a kislányom. Azóta mi is több csomaggal tartunk itthon.


Előbb tapasztald ki melyik lesz a befutó, és csak utána tárazz be. Remélem segítettem! Boldog babavárást!

2013. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 csomag Liberót vettünk a kórházi napokra (2-4kg) és 1 csomag Aldis pelust (3-6kg).

Szerencse hogy a 2-4kg pelusból nem vettünk többet,mert a fiam 4 kg-mal született és már a kórházi napok alkalmával kinőtte :) A 3-6kg-osat sem használtuk sokáig,mert 1 hónaposan 5,5kg volt a drágám :)

Nem érdemes bespájzolni pelusból az elején,nemcsak azért mert tesztelni kell (mai napig Aldist használunk 1,5 éves a fiam) hanem azért is mert gyorsan nőnek az elején.

Mióta nagyobb azóta 2-3 csomaggal veszek egyszerre.

Nekem szerencsém volt elsőre megtaláltam a nekünk való pekust,és erről még csak jót hallottam mástól is.És szerintem árban verhetetlen!

2013. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem érdemes előre túl sok pelenkát venni, az 1-es, 2-es méretet nem használtam túl sokáig, a 3-at kicsit tovább, de két gyerkőcöt pelenkáztam és elmondhatom, hogy a 4-es méret az, amit a legtovább használtam, lányom most 2 éves, kb. 10 hónapos korától használom a 4-es méretet, most váltok még csak 5-re.
2013. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 43 db-os pampers newbornból 32 db fogyott el. Aztán a 2-es méretet másfél hónapig használta ( kb másfél nagy csomag pampers 2-es méret, az olyan 160 db) a 3-mas méretből már elment 3,5 nagy csomi ( valahogy 90 db/csomag körül)

És még nem volt 4 hónapos amikor 4-esre váltottunk. Most lesz nemsokára 6 hónapos, azóta is 4-es a méretünk.

Én a 3-mas méretig egy csomag pelenkát sem vettem, mert mindig kaptunk, szóval azt tanácsolom amit az elöttem szólók is, hogy ne tárazz be, mert utána áron alul tudod eladni, vagy elajándékozod.

2013. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányom 300 pelust használt el az első hónapban... Azt már nem tudom ebből mennyi volt az 1es méret.

A fiamnál még friss az emlék. 3750-el született és majd 200db 1es méretű pelust elhasználtunk. De persze minden baba más, majd megtapasztalod nálatok hogy lesz. Inkább a nagyobb méretből érdemes betárazni egy akciónál, mert azt tovább hordja, de mégsem romlik meg.

2013. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a saját példámból indulok ki, akkor pelusból nem nagyon érdemes előre készülni,mert:

- az elején mindenkitől pelust kaptunk, az első méretekből, amiket gyorsan kinőtt

- majd mikor már beállt a súlya (4-es méret ami nagyon sokáig jó), akkor pedig rájöttem, hogy sokkal jobb lenne mosható pelust használni és a sok csomag pelus állt egy csomó ideig a lakásban. (persze azért szép lassan fogyott, kiránduláshoz pl., de megbántam, hogy bevásároltam)


Még egyéb okok is közbejöhetnek,én nem javaslom az előre beváráslást. Havi szinten szokott lenni valahol akció, azt érdemes figyelni, de más nem tennék.

2013. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ha szeretnél mégis előre vásárolni, akkor:

Ha nem nagyon picike a babád, akkor egyes méretet ne is vegyél többet. Összesen az 1 és 2 méretekből azt javaslom, hogy vegyél 2 havi adagot, 6-7 pelussal számolj kb. egy napra

2013. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!