Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek adjatok MINÉL TÖBBEN...

Kérlek adjatok MINÉL TÖBBEN tanácsot, mit tegyek? Allergia miatti szopi elhagyás?

Figyelt kérdés

kislányom tejfehérje allergiás, most 9 hónapos, 5 hónapja diétázom, mert akkor derült ki (pici vér volt a kakijában). a diétám óta tünetmentes volt, de múlt héten két egymást követő napon is volt 1-2 vér pötty a kakijában, pedig nagyon szigorúan betartom a diétámat. Sajnos még így is van, amiben lehet tejszármazék, mint pl ételízesítő stb, de mindent nem tudok teljesen kizárni az étkezésemből, viszont úgy gondoltam ennyitől nem lesz baj. Ezek szerint mégis. Az orvos szerint csak akkor van esély rá, hogy kinője, ha semmiféle tejszármazékot nem kap. És a kérdésem:

az orvos szerint az az 1-2 pötty még nem baj, szopizhat tovább nyugodtan, csak továbbra is figyeljek oda a diétára. A védőnő szerint jobb lenne már abbahagyni, 9 hónaposan úgyis elég anyatejet kapott már (6 hós korig kizárólag szopizott). Szerinte lelkileg ugyanolyan lenne a kislányomnak most is az elválasztás, mint ha mondjuk fél év múlva csinálnám, nincs különbség.

Én viszont olyan bizonytalan vagyok. Nem akarom megvonni tőle, mert nagyon szeret szopizni, és én is nagyon kötődöm lelkileg a szopihoz, nincs még erőm elengedni Őt. Viszont nem akarom, hogy miattam ne nője ki az allergiát. Ti mit tennétek? Abbahagynátok, vagy még szoptatnátok, még jobban odafigyelve?

Amúgy az éjszakáktól is félek, mert 3-4x fel szokott kelni, és addig sír, amíg nem kap cicit, hiába ringatom, csak az kell neki, viszont olyankor 2 perc alatt visszaalszik.

MIT TEGYEK?


2013. máj. 27. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam tej- és tojásérzékeny volt,átérzem a helyzetedet.én meg ráadásul éltem-halam világ életemben a tejtermékért.én is nagyon figyeltem mindig mindenre.ételízesítőben is van olyan,amiben nincs tej.én az orvosra hallgatnék.az én fiam 14 és fél hónapig szopizott,addig tartotta diéta.ő maga állt le a szopizással.szerintem ne legyél elkenődve,szoptass tovább.mellesleg az én fiam is kinőtte 2 évesen a tej,3 évesen a tojásallergiáját.
2013. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia! örülök, hogy írtál! melyik ételízesítőben nincs? és kenyérből milyet ettél? a lapomra rozskenyeret írtak, de ahogy a boltban az összetevőket nézem,sokban van tejsavópor.
2013. máj. 27. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt,én ráálltam a paleos kajákra,és én csináltam mindent.

Ételizesitőt is lehet házilag,még sprolsz is vele,és tuti nincs benne csak zöldség és só,keress rá.

2013. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Én felkeresnék egy homeos gyermekorvost .
2013. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok.kenyérrel nem volt gond,mert nem ette meg a fiam.a vegetában ha jól emlékszem,nincs ételízesítő.
2013. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!