Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél tejfehérje allergia...

Akiknél tejfehérje allergia gyanú merült fel de végül kiderült hogy még sincs, azoknál mikor derült ki vagy nőtte ki? Mikor és hogyan lehetett kipróbálni sima tápszert illetve tejpépet?

Figyelt kérdés
milyen tünetek voltak amire azt hitték hogy tejfehérje allergia?

2013. máj. 8. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyatejes babámon apró kiütések jöttek ki az arcán, csecsemőkorában, azt mondták csak a tejemtől van majd elmúlik.De nem múlt sőt összefüggő nagy folttá alakult az egész kis buksiján, csúny avolt nagyon, néhány ekcéma a könyökén és mellkasán, ekkor már mondta a doki hogy valószínű tejérzékeny a gyerek.kb 3 hónapos volt, szóval én nem ihattam ehettem tejes dolgokat, meg kaptunk rá szteroidos krémet is s bőrgyógyásztól. Szóval én tejmentes diétán voltam és a foltok hol előjöttek, hol elmúltak, volt pár helyen ahol sehogyse akart elmúlni.

De egyszercsak a babámnak nem kellett a cicim és vettem neki tápszert, sima Humana baby fit-et(banános). Na amióta ezt issza teljesen tünetmentes, pedig ez is tejalapú tápszer, szóval lehet hogy nem is tejallergiája volt. Passz.

2013. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok , ja és 6 hónaposan szokott le a ciciről, akkor kapott tápszert.
2013. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az enyémnek vérpöttyök voltak a kakiban többször. teljesen tejmentesen élek fél éve, még szopik, tápszert nem kap. már 8 hónapos és kérdeztem a dokit, hogy lehet -e már próbálkozni, most kezdem majd apránként és figyelem. csak remélni tudom, hogy nem lesz gond. a tejet mondta, hogy utoljára hagyjam. én semmi olyat nem adtam neki sem, amiben tejszármazék van, pl olyan babakekszet, tejpépet sem.
2013. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 hónaposan lett allergiás. Nyálkás, bűzös, iszonyat nagy mennyiségű kaki egyszerre. Száraz, ekcémás bőr. Étvágytalanság. Állandó sikító sírás a hasgörcsök miatt. Amint tejmentesre váltottunk szépen lassan megszűntek a tünetek. Most 10 hónapos, kb egy hónapja gasztroenterológus tanácsára szépen lassan elkezdtük bevezetni újra a tejes étrendet és a vérvizsgálat eredménye teljesen negatív lett.
2013. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!