Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Joghurt kérdés?

Joghurt kérdés?

Figyelt kérdés

Mikortól kaphat a baba joghurtot(?)

Minden ismerősöm azzal piszkál miért nem kap már 7 hónaposom joghurtot és krémtúrót.

Én úgy gondolom,hogy még korai lenne,nem akarom,hogy allergiás legyen rá vagy ilyesmi.

1. baba,túlparázom(?)



2013. máj. 28. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elkezdheted neki.
2013. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én táblázatom 9 hónapos kortól írja ezeket.Akkor ennyi erővel már májat is kaphat?
2013. máj. 28. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod még adni neki, akkor ne add. Attól semmi baja nem lesz, ha még nem kap. Sokan 6 hónapos korig csak anyatejet adnak. Azok 1 hónap alatt szerited meddig jutnak el? Én elkezdtem a hozzátáplálást 4 hónaposan, a joghurtot mégis csak 9 hónaposan adtam. Addig csak gyümölcsöt, gabonát, zöldséget és húst kapott. Én krémtúróból is csak kifejezetten babáknak valót adok.
2013. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mi 4 hónaposan kezdtük.

Mindenki furcsán néz rám,hogy miért tiltakozom az ellen annyira,hogy adjak neki joghurtot vagy krémtúrót.

Mert,hogy ők már adtak a gyereknek ennyi idősen stb,stb,stb.

De hát mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja nem?

Nem akarom,hogy bármi baja legyen majd később mert mondjuk túl korán kapott ilyesmiket.

Kíváncsi vagyok arra,hogy ki mikor adott ilyesmiket a picijének...

2013. máj. 28. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már vettem is neki 8 hónaposan Danone natúr joghurtot, de vittem épp a gyerekorovshoz, megkérdeztem ő mondta, hogy csak 10 hónapos kora után kaphat joghurtot, sajtot, túrót, tojássárgáját, így vártam míg 10 hónapos nem lett. Azt mondta sajttal kezdjem kicsit reszelni a főzelékjébe és 3 napig egy fajtát próbáljak mindig kicsit többet. Tehát 3 napig sajt, aztán szünet pár nap, majd jöhet a joghurt első nap 2-3 kanállal, majd kicsit több így tovább, aztán szünet, és avégül a túró. Ott még nem tartok. Szerencsére szereti a joghutot, keverek hozzá reszlet almát vagy banánt, teszek bele gabonapépet Milumil 7, így laktatóbb, ezt eszi most uzsira. Szerintem ne foglalkozz mással, ki mit mond, a Te gyereket, úgy eteted, ahogy szeretnéd. Nekem is első baba, és nem érdekel, ha túlparázom, inkább még plusz időket várok, mint ahogy írja a táblázat. Én se szeretem, ha azzal nyaggatnak mikor eszik túrórudit stb. Most 11 hónapos a kislányom.
2013. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál én 8 hónapos korában vezettem be a natúr joghurtot, 9 hónaposan a kefírt, 10 hónaposan a túrót (sima túró gyümölccsel keverve), 11 hónaposan a sajtot (elég sok adalékanyagot tartalmaz), és 1 éves korától a vajat és a tehéntejet. A krémtúrót és az egyéb bolti édesített tejtermékeket nem ajánlom 1 éves kor alatt, csak nézd meg, mi minden van bennük.

Nem parázod túl, jobb félni, mint megijedni. Van bőven időd mindent a maga idejében bevezetni, ne foglalkozz a nagyokosokkal.

2013. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányomnak 9 hónaposan adtam először natúr joghurtot, nem pár kanállal kezdtem, mert nagyon belejött. Úgy voltam vele, hogy megeszik, amennyit megeszik, amikor abbahagytam evés közben, akkor sírt, szóval egyből bevágott egy fél dobozzal gyümivel keverve. Túrót is evett már 3-szor szintén gyümivel, sajtot is szereti, szóval már mi is túl vagyunk ezeken a dolgokon. 7 hónaposan még tényleg ne adj joghurtot, legkorábban 8 hónaposan kezd el.
2013. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos. Sajtot és túrót már kapott. Joghurtot a védőnő azt mondta, még ne adjak neki. Joghurtos bébiétel van otthon a polcon, még várok vele. Krémtúrót se kapott még.
2013. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos,4 hósan kezdtük a ht-t. Kap kecskeméti joghurtos és túrós babadesszertet és pár alkalommal már kapott reszelt sajtot a főzelékébe.
2013. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!