Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet két gyerkőcre...

Hogyan lehet két gyerkőcre egyszerre figyelni?

Figyelt kérdés

A fiunk 1 éves, hamarosan szeretnénk neki tesót. Lombik lesz, valszeg hosszabb folyamat. Kicsit aggódom amiatt, hogy ezután majd kétfelé kell figyelnem. Biztos megoldható, hiszen másnak is van több gyereke, de nagyon nehéz?

Mindenképpen szeretnénk neki testvért.


2013. máj. 29. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam :-)

Nem tudom nálatok mennyire megoldható, de mi végül "nagy" korkülönbség mellett döntöttünk: 4 év van köztük. A nagyobb gyerek már önálló, értelmes, így tudok néha csak a kicsire is figyelni. Amíg pedig a kicsi alszik, addig csak a naggyal foglalkozok.


Persze boltban, strandon, játszótéren így is kétfelé kell figyelni, de megoldható. Nem tudom technikát javasolni, valahogy jön magától :-)

2013. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nálunk 2 év van a fiúk között, 2,5 éves és fél évesek.

Hát nehéz...de mondjuk az én fiaim extra esetek,főleg a kicsi:)Mindenki mondta,hogy az elején sokat alszanak,addig tudok a naggyal lenni,az én kis drágám már a kezdetektől nehezen aludt nap közben és sokat sírt.

DE!Abszolút belejön az ember,kialakul a napirend és nagyon jó:))Én már el se tudnám képzelni a napjaimat 1 gyerekkel.Édesek,a "nagy" (aki még csak 2,5:))olyan kis gondoskodó,a pici meg már most felnéz rá,és csak neki kacag:))

Nem azt mondom,hogy már mindent tudok, még van mit fejlődnöm,de az alap dolgokban már rutinos vagyok.

Sokat agyaltam amúgy én is ezen még terhesség alatt,de igazán felkészülni nem nagyon lehet, az adott szitukat kell jól kezelni.És belejön az ember:)

És olyan jó kettővel:)))Jó látni ahogy már most szeretik egymást:)

2013. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1,5 év van a két gyerek között.


Nehéz az eleje, nem is kicsit. Viszont amikor nagyobbacskák és a kicsivel is lehet játszani, akkor sokkal könnyebb, mert egymást is elszórakoztatják. Egy korosztály, társasban egy szinten vannak így nincs hiszti, jó programokat csinálni, mert nincs az, hogy a nagyot nem érdekli, a kicsinek nem való, különben is alvásidőbe esik, stb... Sokat szerepjátékoznak együtt, azalatt nyugodtan elvégzek minden házimunkát. Most, hogy nagyobbak nekem bevált a kis korkülönbség meg az, hogy ketten vannak, de az első 2 év az nem volt egy fáklyásmenet.

2013. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!