Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvagyok keseredve mit csinálj...

Elvagyok keseredve mit csináljak? Kislányom 10 hos múlt ha vmi nem tetszik neki v nem ugy van ahogyan ö akarja elkezd ütlegelni.

Figyelt kérdés
Mindig rá szólok h nem szabad v gyengén megpaskolom a kezét de semmi hatás.
2009. okt. 6. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb gyerek ezt csinálja ennyi idős korában. Ütnek, harapnak, belecsimpaszkodnak a hajunkba. Nem hiszem, hogy azért csinálnák, mert akarattal bántani akarnak. Légy vele türelmes, szólj rá, esetleg jajdulj fel picit és vedd el,fogd le a kezét. Idővel leszokik róla.
2009. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Azt javaslom, semmiképp se hagyd magad ütni, Te legyél a "főnök". A gyenge megpaskolás sosem használ, ha valamit komolyan el akarsz érni nála! Tudom, hogy így durván hangzik, de csapj rá a kezére rendesen, hogy csípje, és akkor tedd hozzá, hogy "Nem szabad anyát bántani"! Vagy valami hasonlót, de próbáld ezt is komolyan, határozottan mondani! Ha sírni kezd, csak úgy vígasztald, hogy akkor is mondogasd, nem szabad téged bántania. Egy-két ilyen, és le fog szokni róla. Nekem is van egy 20 hónapos kislányom.
2009. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasonlót kérdeztem nemrég én is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Én nagyon el szoktam szomorodni, ha üt, úgy teszek, mintha sírnék. Ő meg nagyon sajnál, vigasztal. Időnként már van olyan, hogy ütne, de képes rá, hogy visszatartsa magát.

Egyébként az én kisfiam csak engem üt meg, mást soha. És csak akkor verekszik, ha valami alap problémája is van (pl. nagyon fáradt már, fáj a foga).

Remélem, ahogy több dolgot képes lesz felfogni, leépül ez az agresszív viselkedés nála.

2009. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és volt úgy, végső elkeseredésemben - már bánom -, hogy ilyen esetben rávágtam a kezére egy kicsit. Annál jobban ütött. Szóval én semmiképp nem javaslom, hogy visszaüss. Én leginkább a kis eszére, lelkére próbálok hatni, úgy látom, sikerrel, mert szerencsére egyre kevesebb az ilyen verekedős eset.

utolsó voltam

2009. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Most fejlődik az én -tudatuk. Ilyenkor a hiszti "normális" jelenség. Sokat beszélj hozzá, de semmiképp se üsd meg! Pedagógusként mondom, hogy a családi példa van leginkább hatással rájuk. Ha te vered, ő mért ne tenné? Következetesen kell velük bánni, ha valamit egyszer leszögezel hogy úgy kell lenni, akkor ne engedj belőle. Hagyd hisztizni, fogd le ha megüt, de ne üss vissza. Vagy ha megteheted, egyszerűen hagyd figyelmen kívül pár percre. Nekem is van egy 12 hónapos babám, aki szintén próbálgatja az akaratát, de már inkább csak a nagyikon, ők engednek neki.

Ja és nem utolsósorban sokat puszilgasd, szeretgesd, ez mindenre jó!

Üdv.

2009. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem se paskold a kezét, és véletlen se üsd meg! 10-12 hónaposok kiváló utánzóművészek! Ha azt látja, hogy te ütöd, simán vissza fog ütni, neki ez lesz a természetes. Az ilyenekből lesz aztán az agresszív erőszakos gyerek.

Ha "őrjöng" a babád, egyszerűen fogd le gyengéden, mondd hogy nem szabad, és kész. Ha továbbcsinálja, nem foglalkozz vele. Ha látja, hogy nem sok esélye van nálad, hidd el, abba fogja hagyni.

2009. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok mindenkinek,aki az ütésről ütéssel akarja leszoktatni a babáját..:( Abszolút logikus.
2009. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, hogy ütni nem szabad. Hogy lehetne az ütésről ütéssel leszoktatni? Okosak a babák, ha neked szabad akkor neki is...én lefognám a kezét egészen addig amíg megnyugszik, jó szorosan magamhoz ölelném, hogy nem szabad ilyesmit csinálni. Tudom, hogy ez nem ugyanaz a szitu, de mikor a lányom poénból ütni akart akkor megtanítottam simizni. Saját kis buksiján, hogy érezze a különbséget. azóta ha lendíti a kezét már mondom is, hogy tudod csak simi! és akkor mindig visszafogja magát. Hiszti esetén mondjuk ez lehet, hogy nem megoldás, mert akkor bizony "elborul az agyuk"...idő kell,hogy felfogják mint is akarsz.
2009. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azokkal, akik azt vallják, hogy nem szabad ütni. Gondolom a válasz írója nem arra gondolt, hogy jól oda kell neki vágni, hanem csak, hogy érezze, milyen rossz is az, hogy ha verekszik. Rájuk hagyni meg végképp nem szabad az ilyesmit. Ha szükséges, igenis picit oda kell csapni a kezére. Ez nem úgy működik, hogy ha neked lehet, akkor neki is!
2009. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát egy 10 hósnál szerintem még igenis úgy működik, hogy amit neked azt neki is...marhára meg fogja érteni miért csapkodod a kezét...nyugodtan le lehet pontozni...
2009. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!