Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt/lesz keresztelője a...

Volt/lesz keresztelője a babádnak? És miért?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekel, hogy aki nem vallásos, mondjuk egyházi esküvő sem volt, az akkor miért keresztelteti meg mégis a babáját?

2013. jún. 3. 06:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Na, ezt én se tudom. Én falusi leány vagyok és arra felé az ilyet nem is engedik. Én templomban esküdtem, előtte elsőáldoztam, bérmálkoztam. Kisfiamat megkereszteltük és szintén vallásosnak szeretném neveleni. Abból hátránya nem származhat és legalább valami értéket is közvetít neki ebben a nemtörődöm világban. Nem vagyok az a nagyon szentes, nem ülök állandóan a temlomban, de néha jól esik elmenni. Nekem is van ismerősöm, aki megkeresztelte a lányát csak azért mert ez a szokás. Amúgy meg szarnak az egészre. Na, ennek én se értem az értelmét. Ilyenek miért nem tartanak sima névadót? Nekem meg ez a kérdésem...
2013. jún. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lesz. Én n vagyok vallásos, elég idegen tőlem ez a fajta gondolkodásmód viselkedésforma. Viszont Olaszországban élek, a férjem olasz ergo itt "kötelező". Férjem szeretné ha meglenne keresztelte a gyerek, majd 3 év múlva mégis lesz. Szóval a miértre csak ammyi a válaszom: mert a férjem szeretné.
2013. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is falusi lánynak születtem, már az ük ük ük apám anyám is vallásos volt és én is az vagyok. Konfirmáltam, templomban házasodtunk össze a párommal. Egyértelmű, hogy megkereszteltük a gyerekeket.

Sok barátunk tősgyökeres Pestiek, akiknek senki nem vallásos, sőt még a keresztszülők a gyereknek sincsenek megkeresztelve, azért keresztelik meg a gyereket, mert az egyház sok iskolát átvett, átvesz. És vannak papok akik bevállalják simán pénzért. JÓ MI?

Ha teljes szívből akarnák akkor azt mondom ok, a gyerek nem tehet semmiről és meg kell adni a lehetőséget, de így.......

2013. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gabszem ***** válasza:
Kislányomat megkereszteltük még tavaly, főleg a párom kedvéért, én nem vagyok megkeresztelve és nem is érdekel nagyon a dolog, de az ő kedvéért megkereszteltettük, mert neki fontos volt. Egyébként még nem voltunk összeházasodva, 1 hónap múlva lesz az esküvőnk és lesz egyházi esküvő is annak ellenére hogy én nem vagyok megkeresztelve.
2013. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vallásos vagyok de nem viszem túlzásba a dolgot. Templomba nem járok, de hívő vagyok.

Egy-két papban már óriásit csalódtam, és úgy "ánblokk" ebben az egész rendszerben, amiről most nem akarok hosszan írni.

Lényeg az hogy ettől én még hiszek, mert hinni akarok.


Lényeg a lényeg. Nem vagyunk összeházasodva, a párommal közös a gondolkodásmódunk és mindenképpen megkereszteltetjük a gyerekünket. Miért? Mert hátránya nem származik belőle, a mi családjainkban ez hagyomány. Úgy ahogy az elsőáldozás és a bérmálkozás is. Ez alap.

2013. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűen a szokás, a hagyomány miatt. És enek ilyen módon nincs sok köze a valláshoz.
2013. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi a ferjemmel vallasosak vagyunk. Nem jarunk templomba, nem imadkozunk minden aldott nap, de hiszunk...:)))

Volt eskuvonk, a kislanyunk most lesz 6 honapos es a nyaron lesz a kereszteloje :)

2013. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Erre az én válaszom, ami kérdés is egyben: Attól, hogy én nem vagyok vallásos, a gyerekem nem lehet az ? A lehetőséget miért ne biztosítanám számára? Miért gondolja azt valaki, hogy én és a gyerekem gondolkodás módja feltétlen azonos lesz ebben a témában?

Nem vagyok vallásos, nem vagyok házas, de a gyerekem meg lesz keresztelve és hittanra is fogom járatni. A fenti gondolkodásmódom alapján.

2013. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

A gondolatmeneted alapján kérdezem, hogy és azt, hogy melyik vallást szeretné gyakorolni, honnan tudod előre?

Én például ezért nem kereszteltetem meg a gyerekem.

2013. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ok, ilyen erővel semmit nem kellene csinálni a gyerekkel, mert majd ő eldönti...
2013. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!