Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a baba 3 hónapos kortól angolt tanuljon? Van ez a Helen Doron nyelviskola, ami direkt babákra ill. kisgyerekekre specializálódott. Hogy tanul egy ekkora baba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
barátnőm, aki a fiam keresztanyja angoltanár. ő helen doront is 1,5 évtől javasolta.
2009. okt. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Semmi baj azzal, hogy hallgatja. A nyelvi kutatások szerint mindenki úgy születik, hogy minden hangot ki tud adni, aztán elcsökevényesednek a szervek és már csak a gyakran használt, hallott hangokat tudja kiadni a 6 éves gyerek. Ha addig hall az anyanyelvitől eltérő hangokat is a gyerek (és esetleg beszél is...), akkor akcentus nélkül meg tud tanulni az adott nyelven.

Ez a lényege a korai nyelvtanulásnak, ami nem is tanulás, mert nem tanítanak, csak hallgatja a gyerek a mondókákat, énekeket, meg játszanak vele az adott nyelvet használva.

2009. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Annyit kell tanulnia még az életben,a gyermekkorát meghagynám neki.Még bőven ráér vele.
2009. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Pedagógus, nyelvtanár vagyok. Hadd kezdjem azzal, hogy egy új, ismeretlen nyelv megismerése nagy örömöt tud jelenteni egy óvodáskorú gyermeknek is, főleg ha hátékos formában történik. DE. A nyelv elsajátításához tudat kell. Ahhoz, hogy a fülbemászó muzsika agyi szinten is feldolgozódjon, ahhoz aktív szellemi folyamat kell. Magyarán a passzív idegennyelv tudati szinten képes aktívvá válni.Egy 3 hónapos baba azzal van elfoglalva , hogy van kezecskéje, szájacskája -és ezt a kettőt próbálgatja. Az agyi funkciói folyamatosan bővülnek, de minden ilyen szintű dolog még ösztönös, és mivel baba, lassan tanul tapasztalatok alapján. A legkoraibb időpontn amikor már érdemes kisebb gyerekekkel nyelvet ismertetni, az kb. 2-3 év!

2009. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Én is tanitottam angolt ovisoknak,annak van értelme,és igenis élvezték,keveselték is azt a fél órát!!de ezt a 3-hónapos kortól dolgot kicsit nevetségesnek tartom...persze,beszéljünk sokat a babához,játszunk,meg minden,de nyelvet tanulni 3 hónaposan?!?
2009. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a válaszokat látom, aki a tanfolyam mellett van azokat mind lepontozzák:( Jó lett volna olyanoktól is a válasz akik, már 2-3 éve járnak oda és tapasztalatot írnak, nem pedig olyanok akik csak hallásból ismerik és még egy órán sem ültek bent , úgy írnak negatívumokat.

Mi járunk erre a tanfolyamra, sajnos nem olyan rég kezdtük, így még tapasztalatot nem nagyon tudok írni. Az órák játékosak, minden angol nyelven történik, mesék, dalok stb., készségfejlesztések. A kisbabám szereti, még mondani nem tudja, de úgy gondolom ha nem tetszene neki akkor pár hónaposan nem ülne végig kb 40 percet. Többször mosolyog is az órán:-)

Ha későbbiekben ( amikor már több tapasztalatot szereztünk) vagy esetleg most, írj priv.-ben szívesen válaszolok ha tudok.

2009. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

13.04 vagyok, természetesen járunk és van tapasztalatom is (meg is látszik, béka segge alá pontozva...)


A gyerek 2 éve jár oda, 4 éves, nagyon ügyes, én legalábbis ledöbbenek, miket tud :-))

Természetesen az összes dalt énekli és mutatja hozzá, amiről éppen szó van az énekben (hol a füled, satöbbi). Sőt, a kukucs helyett a Pikabu-t tanulta meg először, mert mi nem használtuk ezt a "kukucs"ot a játékok során, de angolul meg előbb megtanulta és azt használja.

A múltkor angolos társával futottak az autónkhoz és a gyerekem szólt a társának, hogy "hurry up!", azaz siessünk. Természetesen angolul tette... És nagyokat kacarásztak közben.

De nekem nem is az a lényeg, hogy beszéljen most angolul, nagyon sok mindent megért (pl. a Shrek c. DVD-t angolul nézi mindig, a benne szereplőket is angolul is tudja mindet). Az a lényeg nekem, hogy később majd akcentus nélkül beszéljen, szépen, ne konyhanyelven.

Egyébként nagy segítség a DVD korszak, mert ott megválasztható, hogy angolul szóljon a mese és magyar felirattal (amit ő nem tud elolvasni, de én nem vagyok perfekt, ezért nekem segítség) és nagyon sokat tanul abból is. Otthon szokott angolórásat játszani, olyankor ő a tanár és oktatja a többi, láthatatlan diákot angolul (come here, sit down, satöbbi, minden instrukció angolul).

Ha direkt kéred, akkor nem beszél angolul, csak vigyorog, zavarban van, nem produkálja magát. De nem is kell, mi sose kérjük tőle. Mert az a jó ebben, hogy nem KELL produkálni, nem KELL teljesíteni. Csak tudni fogja és kész.

A lepontozást meg le.arom, mivel én is sokszor találkoztam azzal, hogy azok, akiknek dusztjuk sincs, hogyan működik, azok szidnak, hogy mindek erőltetni, szegény gyerek, ráér még tanulni, satöbbi. És ha szépen türelmesen elmagyarázom, hogy nem tanul, nincs telejsítménykényszer, egyszerűen játszanak, énekelnek és imádja a gyerek, akkor "megnyugszanak" és közlik, hogy akkor ez jó. De látom rajtuk, hogy úgyse hiszik el. Én meg letojom, mit gondolnak. Érdemes beülni, telejsen ingyen be lehet vinni a gyereket és meg lehet nézni, hogyan működik a dolog, hogyan érzi magát a gyerek. Itt nem kötelező ülni, bármikor felpattan, fut egy kört, aztán visszaül, mert érdekes, mert érdekli, mit csinálnak a többiek. A kajákat úgy tanulják meg, hogy ott van kaja (gyümölcs,pite, satöbbi), szépen megterítenek, ki milyen színű tányért kér (angolul persze) és illedelmesen esznek. Így minden frázist is megtanulnak (szalvéta, kérek szépen, satöbbi), ami egy kajáláskor használatos. Szóval a lényeg, hogy semmit nem OKTATNAK.

2009. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, 13.04 ismét, az áráról meg annyit, hogy nem olcsó, ez tény, de a kisebb gyereknek a fél óra babaúszásért fizetek annyit, mint a nagynak a 3/4 óra angolért.
2009. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!