Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba FELSZÍVÓDÁSI...

Ha egy baba FELSZÍVÓDÁSI ZAVAROS annak mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Az én babámra mát többször mondta a doki, de a tünetei nincsenek meg hozzá, kivéve, h irtó lassan gyarapszik (7 hós és 6.7 kg)
2009. okt. 7. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:

A én lányom 7 hónapos és 7.35 kiló, de ő majdnem 4 kilóval kezdte (3,95)Ő is lassan gyarapszik, átlagban fél kilókat havonta

Írtó sokat mozog, kúszik, ül, áál, próbál mászni.

Még senki sem modta, hogy ez baj lenne.

2009. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az én dokim meg harmadjára akar minket gasztroenterológiára küldeni emiatt. pedig semmi más tünet, mint hogy lassan hízik..
2009. okt. 7. 13:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 4 kg-val született(3750 volt mikor kijöttünk a kórházból)és 7 hónaposan 7.3 volt.Átlagban 40-45 dkg hízott egy hónapban,de ilyet nekünk nem mondtak.

Mit adsz neki enni és mennyit?Mennyit gyarapszi 1 hónap alatt átlagban?Kiegyensúlyozott baba?Jó étvágyú?

2009. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hós lesz egy hét múlva és 7190 gr. Semmi baj vele, azt mondta a doki és védőnő is, hogy lemozogja. Ne foglalkozz vele! Meg amikor mondtam a dokinak hogy nem hízik úgy mint a többi, azt mondta: Mit akar maga a 210 cm-ével? Hát verem a 160-at, apa is fél fejjel ha magasabb nálam. 2800 grammal született a pici, ahogy én is, és 11 hósan talán fél kilóval voltam nehezebb lányomnál, de én tápszres voltam, a lányom viszont 10 hóig szopizott, tápszert soha nem kapott. Szóval szerintem semmi baja a babádnak!
2009. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

FELSZÍVÓDÁSI ZAVAROK


Csecsemő- és kisdedkorban a súlygyarapodás elmaradása, hasmenés, has-puffadás kíséretében jelentkező, visszatérő hasi fájdalomnál kell gondolni ilyen eredetre. A felszívódási zavarok között egyik leggyakoribb coeliakiában (lisztérzékenység) jellemző a hasfájás, amely étkezés után és székelés előtt mutatkozik, a sovány, nagy hasú, nagyon rosszkedvű kisgyereknél. Széklete jellegzetesen nagy tömegű, habos, zsíros, híg. Amennyiben a panaszokat a diagnózis felállítása után alkalmazott gliadinmentes étrend bevezetésé sem rendezi, akkor valószínű, hogy társul hozzá tejcukor-érzékenység is. Ilyen esetben tejmentes étrenddel hamarosan tünetmentessé tehető a gyermek. Ha a hasi fájdalom továbbra is fennáll, mindig gondolni kell valami rejtett diéta hibára, pl. a gyári elkészítésű ételek tartalmazhatnak lisztet.

2009. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sztem irtttóóóó sokat eszik. 6-7-szer átlag 150-220 gr kaját (főzelékek közül mindenfélét, gyümiket, húsokat is) irtó jó étvágya van, mindent megeszik.

jó kedélyű, nem tűnik nekem betegnek. 75 centi körül van, hosszú, vékony baba. hiába mondom, h a férjem és én is ilyenek voltunk, a szél elfútt minket...

2009. okt. 7. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, bár nem vagyok orvos, hogy a felszívódási zavarnak kellene lennie valami más tünetnek is, különben minden keveset hízó baba az lenne, nem?
2009. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a gyarapodása átlag 90-100 gr/hét


3100-al született. FÉLÉVESEN DUPLÁZOTT ÉS mégis aggódik a doki...

2009. okt. 7. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Akkor tényleg jó hosszú baba,a lányom 68 cm volt.Szerintem jól is eszik.
2009. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

első

Hülye dokid, semmi baja a babádnak.

A lányom is hosszú, 74 cm, egyébként a dokink mimdig mondja, hogy milyen jó húsban van, tiszta hurka lába.

2009. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!