Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnek lehet teát...

Egy újszülöttnek lehet teát adni és ha igen akkor milyen? Fürdetéskor kell e olajat használni és milyent?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én úgytudom, hogy csak a hasfájás elleni teából lehet adni neki: babamosoly tea.

Én minden alkalommal a baba hajlatait bekenem gyógyszertárból kapható naprafotgóolajjal.

2008. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben jól szopik még melegben sincs szüksége plusz folyadékra. Ha úgy érzed kevés a tejcsi és esetleg kánikulában szomja felforralt és lehűtött vizet illetve babavizet adhatsz neki. Teát ha beteg inkább akkor adnék.( hogy milyet aktuálisan kéne tájékozódni mondjuk a védőnőtől) Azért nem adnék mert ált édesítjük és hamarabb hozzá szokik az édes ízhez. Később ebből adodóan látok sok édes löttyel rohangáló gyerket. Szomjoltásra szerintem a legjobb a víz.

Ha jól szopik akkor a tejcsivel oltja a szomját, olyankor legfeljebb majd többször teszed mellre. Nem baj az ha emiatt fut a lakás első a gyerkőc főleg amíg ilyen pici.

Baba olajat lehet használni fürdéskor: a hajlatokat lehet olajozni illetve a buksit ha koszmós. A buksiát érdemes fürdés előtt néhány perccel leolajozni, mert akkor jobban beivódik és felpuhul a koszmó és fürdés után fésülékor szépen lejön. A hajlatokban megül a kosz illetve a krémek , hintöpor maradéka ezt könnyebb eltávolítani így. S én még néha amiko nagyon koszonak látom akkor a fülecskéket szoktam. Olajozásra használhatsz vattapálcát, vagy egyszerűen önts a kezedre ujjadra kicsit.

2008. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk azt mondták 6 hónapig csak anyatej, persze ha szopizik. Hasfájásos a babónk így közbe szopi előtt kap 3-4 kiskanál édeskömény vagy ánizs teát. De ennyi.

Olajozni minden fürdés után szoktuk parafin olajjal, vagy még azt mondták, hogy rendes étolajat vagy olivaolajat fozzunk fel, tegyunk bele egy szelet kenyeret, és azzal is be lehet kenni minden fürdés után. Az üzletekben kaphato babaolajak, illatositottak és kicsattoghat tőle a bőröcskéjük.

2008. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Újszülötteknek a mecsek baby teát lehet adni. Én nem szoktam semmilyen olajat használni, bár nem is száraz a babám bőre, de ha mégis az lenne akkor is inkább a gyógyszertári "A" vitaminos testápolót használnám.
2008. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hasfájós a baba akkor az édesköménytea tényleg hatásos lehet. De vigyázni kell vele mert vannak érzékeny babák akiknek csak jobban fáj tőle a pocakjuk.

A második válaszoló voltam

2008. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi minden fürdés előtt leolajozzuk a babát, vattakorongra csepegetetünk Jonson's babaolajat.Nekünk nem érzékeny rá a bőrünk, ha az lenne, én is gyógyszertárit használnék.

Szerintem lehet nekik teát adni, én édesköményt adok neki, de vannak kifejezetten babateák is, én ízesítés nélkül adnám őket.Az instant teát viszont nem ajánlanám, ki tudja miket raknak bele...

2008. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!