Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nutrilon tápszersűrítőt...

Nutrilon tápszersűrítőt használ valaki? Kérdésem lent!

Figyelt kérdés

9 hetesek vagyunk a doktornő minden étkezés elött 1mk-al írt fel neki.Tegnap belekevertem a 140 ml tápszerébe be is sűrűsödött,meg is itta,de utána 1 órán át szinte visított a hasfájástól.Nem is mertem neki adni többet.

Ti,hogy csináljátok,mert a dobozon olvastam a géles változatot.Azt,60 ml-ben kell 2-4 mk-nyit feloldani és 1-2 kávéskanálnyit adni belőle étkezésenként.Ezt utána újra melegíthetem?Vagy öntsem ki?Nektek nem fáj a pocakja tőle?Minden tapasztalatot szivesen olvasok erről!

Köszönöm!


2009. okt. 8. 08:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat NUTRITON és nem nutrilon,félre ütöttem.
2009. okt. 8. 08:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még nem is hallottam ilyenről. És miért kapja a babád?
2009. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert van egy kis refluxa és bukik tőle.
2009. okt. 8. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is reflux miatt írták fel, nem volt tőle különösebb baja, talán az első nap kicsit fájt a hasa. azóta semmi. Mondjuk én anyatejbe teszem, 100 ml-ként 3 mérőkanállal. A géles változat nem vált be. De ha ti tápszeresek vagytok, miért nem iratsz fel a dokiddal olyan tápszert, amiben már benne van a sűrítő? Akkor nem kell szenvedni a nutritonnal és olcsóbban is jössz ki. A neve: HA-AR tápszer (Anti Reflux)
2009. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már olyat is próbáltunk,de valószínűleg tejallergiás és így csak a Pregomin nevű tápszer vált be.Abból pedig nincs ar változat.
2009. okt. 8. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:

az enyemnek nagyon durva szekrekedest csinalt, inkabb bukjon, de meg egyszer nem tettem ki neki. elmentunk gasztroenterologiara 7 hetesen, ott is mondtak, hogy nutriton, nem ertettek meg, hogy mennyire rossz..


rendeltem kulfoldrol reflux parnat, babakocsiba abban setaltattam, megdontottem a kisagyat, es kaja utan fel oraig nem raktam le (most se pedig mar 7 hos), a hasalast 3-4 hos koraig nem eroltettem.


mostmar alig bukik, szoval azert irom, hogy nyugi, el fog mulni a reflux.

ha faj a pocakja ennyire neki is, akkor ne adj neki, szerintem, sok babanak nem faj (ismeros anyukanak adtuk a nutrit, és az o babajanak semmi baja nem volt tole)


amugy az orvosok is mondtak a gasztron, hogy a nutri nem foghatja meg a pocakjat.. pedig de.


amugy az egesz tapszerskalat vegigprobaltuk, vegul milupa milumil ar-t hasznalunk most (aptamilt kapott sokaig, de kb 4 hós kora ota nem issza meg, a pregomiltol hanyt, es meg probaltunk parat, de egy se jott be. az aptamiltol meg ettol a milumiltol nem bukik annyit)


a masik dolog, ahogy megprobalhatod, bar szerintem ugyanugy meg fogja fogni a pocakjat, szoval az anyatejes babaknak ugy javasoljak, hogy kanalban feloldani es kaja elott beadni neki, nem pedig tapszerrel (rajta van a pontos menet a dobozon).


kitartast :)

2009. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. okt. 8. 13:28
 8/8 anonim válasza:

Az én kislányom most 4hós és 2hós kora óta kapja a Neocate-t Nutritonnal sűrítve.

150 ml kész tápszerbe rakok 3 mk-t.

Mellé folyadéknak(nem itta meg a forralt vizet)Babamosoly édeskömény teát kap hígra főzve.

Semmi baja sincs azóta

2009. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!