Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ido jut naponta a...

Mennyi ido jut naponta a gyermeketekre?

Figyelt kérdés
20 hos a babam es meg nem beszel. Vagyis mondja mindig de nem ertelmeset. Kicsit el vagyok keseredve,mert talan ez miattam van..... Delelott fozok mosogatok takarittok stb,nem tudok vele lenni,de eljatszik egyedul. Neha odajon hozzam es annyi. Aztan ebed es alvas. Addig en is pihizek. Delutan ebred eszik es jon baza apa. Megbeszeljuk a napi dolgokat es kimegyunk az udvarra. Szinte mindennap ez a program. Nem jol csinalom ugye? Keveset foglalkozok vele.....
2013. jún. 9. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon is jól csinálod, ha hagyod egyedül is játszani. Nem kell vele állandóan foglalkozni. Az sem miattad van, hogy még nem beszél, Sok baba csak 2 éves kora után kezd el értelmesen beszélni. Az a fontos, hogy ti mindig értelmesen beszéljetek hozzá.
2013. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem miattad nem beszél, de foglalkozhatnál vele többet.

Felnőttkorában erre fog emlékezni??? Nnna ne.


Nem kell minden nap főzni, főzz előre 2 napra. Takarítani sem kell minden nap.

2013. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag akkor csak apa játszik vele?

azért az nem jó.

egész délelőttöd, 4-5 óra elmegy a takarítással, főzéssel?

azért az nagyon sok, én 4kor megyek a gyerkőcért az oviba, ugye egész nap nem vagyunk otthon, ő 9kor fekszik, tehát 5 óránk van mindenre. közös játék, játszótér, főzés, bevásárlás, takarítás, fürdés, vacsi, stb.

és belefér :)

mondjuk a főzést átrakhatnád alvás időre, mindjárt maradna 2 órád amikor mondjuk kimehetnétek sétálni, játszhatnátok kicsit.

a takarításba meg befoghatnád őt is, adogassa a ruhákat, törölje le a komódot, söprögessen, stb, közben meg mondjad neki mi micsoda, mondókázz, énekelj, neked is élvezhetőbb lesz a háztartás, neki meg játék lesz, így nem lesz az, hogy anya soha nem játszik vele ;)

2013. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szegény gyerkőc. :( Nem azért nem beszél, mert nem foglalkozol vele, bár ha egész nap egymagában molyol, sok beszédet nem is hall.

Nagyon rosszul osztod be az idődet. Szervezd át úgy a napotokat, hogy közös játékra is jusson idő.

2013. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem miattad nem beszél még, de jól látod a helyzetet, többet kellene vele foglalkozni. Nem könnyű a pihenésről lemondani, de több időd jutna rá, ha olyankor főznél, takarítanál mikor alszik.

Az én lányom 16 hónapos lesz, 9 felé szokott kelni általában. Felöltöztetem, utána reggeli, fogmosás, boltba/játszótérre megyünk (kb másfél óra). Max. 1kor már alszik, és ugye előtte ebédelni is kell. Ha nem jut idő délelőtt vele játszani, akkor már lelkiismeret furdalásom van. Pedig a délután általában csak az övé. Fél 4kor kel, addig megfőzök, takarítani pedig este szoktam, mikor már alszik, vagy amit ő is szeret csinálni azt együtt elvégezzük.

2013. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Miért kell piszkálni?Már megint sok itt a szuper anyuka..
2013. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval ez úgy szokott történni :

Reggel 7ébredés. Reggeli aztán játszik. Én addig elmosogatok megfőzök,bedobom a mosást stb.

Ha teregetek mindig jön segítt és adogatja. Amikor főzök és odajön,akkor felveszem és megmutatom és elmondom neki mi az és hogy azt fogjuk nemsokára hamizni. Ebéd alvás. Délután uzsi és játszótér vagy udvar vagy játszunk közösen,amire sajnos nem mindennap jut idő.

2013. jún. 10. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!