Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba veszít a súlyából,...

Ha egy baba veszít a súlyából, akkor biztos, hogy kevés a tej vagy más oka is lehet?

Figyelt kérdés

6 hetes

3750el született

3420al jöttünk haza

4100 volt 1 hónaposan

4200 volt 5 hetesen

4040 6 hetesen


2013. jún. 11. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy sokat bukik.

Vagy nem szopik "rendesen", nem szívja, rosszul kapja be a mellett, nem hatékony, ahogy csinálja. (én ezt gyanítom)

Belső szervi gond van.

De ez a gyarapodás tényleg kevésnek tűnik

2013. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezt az orvossal kellene sürgősen megbeszélni, mert egy 6 hetes babának nem szabad fogynia.
2013. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Onnan jövünk. Nem is hívott be minket csak kiküldött a védőnővel egy tápszer receptet.

Egyébként nem bukik sokat, ezt kizárhatjuk.

Holnap kapok egy mérleget, azt mondta a védőnő, hogy méregessem.

2 hete már volt nálunk mérleg, akkor átlag 50ml-t evett, de 70nél nem többet.

2013. jún. 11. 13:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg nincs-e szájpenésze, az is okozhat súlyvesztést. (bár a doki csak észrevette volna)
2013. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy a baba milyen időközönként kap enni? Eljut a hátsó, zsíros, tápláló tejig is, vagy csak az első, vizesebb tejjel telik meg a pocija?

Amúgy "élvezettel" eszik, vagy csak nyammog?

6 hetesnek tényleg nem szabadna fogynia.

Próbáld meg, hogy sűrűbben teszed mellre (lehetőleg a hátsó tejet kapja inkább, ha kell fejd ki a vizesebb részt), a mérésre ne görcsölj rá.

Ha mindenféle praktika ellenére is fogy a baba súlya, akkor jöhet a tápszer, mert a végcél a gyarapodás.

2013. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2 hete még nem volt szájpenésze és én most sem látok változást. Doki nem nézte ma.

A cicivel sokat szenved, nincs oda érte. Csak akkor szopizik, ha nyugodt. Egyáltalán nem nyugtatja meg amúgy. 10-15 percig eszik, kb 3 óránként. Ennél gyakrabban el sem fogadja. A komfort szopi sem érdekli. Éjjel 2szer eszik.

2013. jún. 11. 13:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és fejni nem tudok, nem jön semmi a kézi fejővel.
2013. jún. 11. 13:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kölcsönkérni elektromos mellszívót, azok hatékonyabbak.

Gondolom a tejszaporítós módszereken túl vagy, nem is pocsékolom rá a betűt... Az meg nem tesz jót, ha a baba nem jó kedvvel szopizik, azzal nem tudom, mit lehet csinálni. :( Erőszakkal nem lehet a szájába tuszkolni a cicit.

Végső soron, a pótlás sem ördögtől való, elvégre a baba jóléte a lényeg.

2013. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Volt már olyan is, hogy a szájába tettem a cicit és elkezdett ordítani. Pedig bele se próbált szívni. Megnyugtattam aztán megpróbáltam megint, erre megint sírt. Megnyugtattam ismét és elaludt kaja nélkül. :(
2013. jún. 11. 13:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Pedig fiú! Hát milyen fiú az aki nem szereti a cicit? :) :(
2013. jún. 11. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!