Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kifejezést használod...

Melyik kifejezést használod inkább: fiam/lányom/babám vagy fiúnk/lányunk/babánk? Mit gondolsz, miért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ez változó! Nem tudom határozottan kijelenteni, hogy az egyiket gyakrabban használom, mint a másikat. Helyzetfüggő...
2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én használom többes és egyes számban is. Helyzettől függ, de szerintem egyikkel sincs semmi gond. Ha azt mondom, hogy "fiam" vagy "fiad", teljesen igaz mindkettő. Nem szoktam mindig hangsúlyozni, hogy mindkettőnk fia, úgyis tudjuk! :)
2013. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem egyértelműen az első. Valahogy úgy érzem, hogy nem beszélek a férjem nevében, nekem így esik jól. Csak akkor használom miénk-verziót, ha konkrétan ott a férjem, vagy arról szól a mondandó.
2013. jún. 13. 11:15
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincs semmi gond egyikkel sem, persze, nem is ezért kérdeztem!:)

Nem az enyém-tiéd, hanem az enyém-miénk a kérdés.

Csak feltűnt, hogy sokan az egyik, ill. a másik formát használják a kérdésekben, válaszokban. Kíváncsi voltam, észreveszitek-e és tudjátok-e miért. :)

2013. jún. 13. 11:18
 5/12 anonim ***** válasza:

20 hónapos a kislányom és én még mindig babázom őt

tudom lassan le kéne szoktatni magam erről mert nem baba már

viszont egyik barátnőm mikor a lányáról ír levelet vagy valamit mindig így említi: a Lány így a Lány úgy

hát engem ettől kiver a víz, mintha nem is az övé lenne

2013. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a kisfiam/kisfiunk kifejezést szoktam használni (19 hónapos).
2013. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amit 5-ös írt attól engem is a hideg ráz.

Én a nevén hívom, de ha itt emlegetem, akkor egyes szám első személy.:)

2013. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én cseppemnek vagy kicsimnek hívom na meg persze én kis szerelmemnek! Kisfiam van.
2013. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De nem értitek :)

Az ÉN kisfiAM, vagy a MI kisfiuNK pl. ez a kérdés. És én ha itt írok róla, mindig azt írom, hogy a fiam, nem azt hogy a fiunk, mivel nincs itt a férjem, amikor ide írok, ezért írom a magam nevében csak. De többen meg a fiunk kifejezést használják inkább, ez érdekelt, hogy ki miért.:)

2013. jún. 13. 19:07
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Általában kisfiAMként emlegetem itt, vagy ha a férjemet is belefoglalom a hozzászólásomba, akkor kisfiUNK.:) Így már válaszoltam a kérdésre.:)

2013. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!