Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan mossátok ki a...

Ti hogyan mossátok ki a babátok gyümölcsfoltos, összemancsikolt ruháit?

Figyelt kérdés

Egy kis tanácsot szeretnék kérni, mert nekem egyszerűen nem jönnek ki 100%-osan a foltok, és már nagyon unom...mi a titok? :D

Színfogó kendőt használtatok már? vagy ajánlanátok valami folttisztítót?

Az az igazság, hogy minden etetés után piszkosak vagyunk, mindig át kell öltöztetni, bár, valamikor már nincs kedvem...de rengeteget mosok, és bosszant, hogy nem jönnek ki a foltok teljesen...minden etetés után rögtön be kellene áztatni a ruhát??? Tippeket, tanácsokat várok, szuper ötleteket :)

Előre is köszi!


2013. jún. 13. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3 gyerekem van, 4, 2 és 1 hónaposak. Szóval van kafolttól elkezdve gyümölcsfoltig minden:D

Vanish folteltáolítót teszek közvetlenül a foltokra és szépen kihoz mindent:)

Van porba is de azt még nem próbáltam.

2013. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát nálam az áztatás jött be, vagyis néha még az sem. Pl a banánt én sose tudtam normálisan kiszedni.
2013. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Összemancsikolt! :) Tudom, hogy off, de ez a kifejezés nagyon aranyos, nagyon tetszik! :)
2013. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Disi ***** válasza:
Vanish szappant és Arielt használok. Én lehetőleg mindent azonnal áztatok, még ha nem is mosom ki azonnal. Terítsd ki a napra ha süt, csodákra képes az is.
2013. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az almát csak a domestos szedi ki. Persze színesen ezt nem használhatom.
2013. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hideg vízbe áztatom Ariel-be, vagy az Amvay-nek van egy Loc nevű folttisztítója az nagyon jó. Vagy kiteszem a napra mosás után, hogy szívja ki a foltot.
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vanish szappan nekem eddig mindent kihozott.
2013. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

nekem egyrészt az áztatás jön be, amilyen hamar csak lehet (vagy legalább azonnali kézi csapnál történő kimosás a mosás előtt, hogy lehetőleg ne száradjon bele).

Nekem a mosószóda jött be áztatásra és a mosószerhez adagolva is. Sokfelé kapható (drogériák, százas boltok, bioboltok, metro, nagyobb hipermarketek stb.)- mi az organics vagy organix nevű márkát használjuk, 2 kg olyan 800 Ft körül van és nagyon sokáig elég, mert 1-2 tápszeres kanálnyi mennyiség kell az áztatáshoz.

A mosáshoz mosógolyót használok, ha színes a ruha, akkor színfogót is (az semmit nem használ foltokra szerintem, csak a kioldódó színanyagot fogja meg).

Frosh mosószerrel mosok és ahhoz is adok 2/3-1/3 arányban mosószódát (a mosószóda a kevesebb).

Nekem sosem volt gondom a foltokkal, még a szeder, eper, kakaó, fű is kijött. Makacsabbaknál legfeljebb az áztatáskor kézzel egy kis dörzsölés. Áztatni lehet hagyni órákat is.

A hőfok is számít: legalább 60C-on mosok és áztatok (a gyerekruhákat lehet, pamutból vannak).

Sok sikert:

2013. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én mindent venis szappannal tisztítok.

jól bevizezem a foltot és átdörgölöm rendesen a szappannal.

kaki folt máshogy ki se jön,még áztatással sem!

2013. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak még egy ruhája sem maradt foltosan :-) kívéve,amit már úgy kaptunk használtan,hogy volt benne egy-két kis folt. Ha valami kaja kerül rá,egyből átöltözés,hideg vízzel bevizezem,vanish szappannal átdörzsölöm,öblít,majd ismét. Pár percig hagyom rajta a szappanhabot,addig egy kis vödörbe vizet teszek,egy pici vanish oxi actiont,leöblítem a szappanhabot a ruháról,dörzsölök a foltba is oxi actiont,majd beteszem a vízbe ázni 1-2 órát. Aztán fel a szárogatóra a mosásig. Most a nap is nagy segítség :-)
2013. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!